تاریخ انتشار
شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۱
کد مطلب : ۴۱۶۹۶۷

آیت‌الله یزدی: پول، زن و مقام ابزار دشمن برای تخریب است

۰
آیت‌الله یزدی: برخی روحانیون زندگی پرتجملی به هم زده‌اند
کبنا ؛رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه هرچه می‌توانیم باید از دنیا فاصله بگیریم؛ گفت: وظیفه همه ما این است که در حد توان خود در ترویج احکام و آداب و اخلاق اسلامی فعال باشیم تا مدیون خون شهدا نباشیم.
به گزارش کبنا به نقل از شفقنا، آیت الله محمد یزدی شامگاه پنجشنبه در جلسه گام دوم انقلاب و اندیشه تحول و تعالی در حوزه‌های علمیه که در سالن جلسات دفتر جامعه مدرسین برگزار شد، رضای خداوند در کار‌ها را الزامی دانست و عنوان کرد: اگر رضای خداوند وجود داشته باشد، انسان نباید از نعمت‌های الهی فاصله بگیرد، زهد به معنای کناره گیری از امکانات و جامعه نیست و در اسلام چنین چیزی وجود ندارد.
او گفت: اینکه انسان یک گوشه‌ای بنشیند و بگوید کاری به کار کسی نباید داشته باشیم، زهد نیست؛ امام خمینی (ره) می‌گفتند که دشمن آنقدر کار تبلیغاتی کرد که برخی از ما آخوند‌ها هم فکر کردیم بهتر است عبای خود را به سر خود بکشیم و منزوی شویم.
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با ابراز تاسف از وجود مساجدی در قم که امام جماعت ندارد، اضافه کرد: در همه محله‌های این شهر روحانیون حضور دارند، مردم اگر توجهی نمی‌کنند نکنند، اما ما روحانیون باید این امور را در مساجد احیا کنیم.
او با بیان اینکه دشمن امروز روی تخریب مساجد و روحانیون سرمایه گذاری کرده است، تاکید کرد: پول، زن و مقام ابزاری است که دشمنان برای تخریب افراد شاخص انقلاب از آن استفاده می‌کنند تا پایه‌های انقلاب را تضعیف کنند؛ نباید به این دام‌های دشمنان افتاد.
آیت الله یزدی بیان کرد: هر چه می‌توانیم باید از دنیا فاصله بگیریم؛ وظیفه همه ما این است که در حد توان خود در ترویج احکام و آداب و اخلاق اسلامی فعال باشیم تا مدیون خون شهدا نباشیم.
او ترس را یکی از عوامل کناره گیری از مسئولیت‌ها دانست و تصریح کرد: اگر انسان از چیزی می‌ترسد باید مراقب باشد که به دلیل ترس هایش مسئولیتش را کنار نگذارد، انسان‌های ترسو معمولا شکست می‌خورند؛ البته نباید بی حساب و کتاب نیز کاری را انجام داد؛ در واقع بین خوف و کار بی حساب و کتاب باید عمل کرد و با دقت و شجاعت به انجام امور پرداخت.
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه با پیشرفت‌های تکنولوژی دیگر چیزی مخفی نمی‌ماند، یادآور شد: برخی در اوایل کار با امام راحل بودند، اما بعد‌ها متاثر از امواج اجتماعی به بیراهه کشیده شدند.
او تاکید کرد: روحانیون نباید از چیزی بترسند، دشمنان می‌خواهند از این راه بر ما نفوذ کنند، اگر کسی گفت: یک قدم برو عقب نباید برویم، چرا که اگر بترسیم قطعا ما را بیرون خواهد کرد؛ این ترس باید کنار گذاشته شود.
آیت الله یزدی تصریح کرد: در روز‌های نخست پیروزی انقلاب کدام یک از مسئولین سابقه داشتند که امروز این ادعا را داشته باشیم، امروز بعد از ۴۰ سال بیانیه گام دوم انقلاب مطرح شده و امید من به حوزه در میان فضلای جوان است، به شرطی که بر شرایط زمان و مکان مسلط باشند و از قبول مسئولیت در مساجد و مراکز فرهنگی نترسند.
او اضافه کرد: ما روحانیون باید زندگی ساده داشته باشیم تا بتوانیم تاثیرگذار باشیم، اما اینکه از خارج از کشور به ما پیغام می‌فرستند که برخی از روحانیون دچار تشریفات شده اند مایه تاسف است؛ برخی از روحانیون در سال‌های نخست انقلاب با دلسوزی کار می‌کردند، اما امروز زندگی پرتجملی را به هم زده اند.
نام شما

آدرس ايميل شما

آیت‌الله یزدی: برخی روحانیون زندگی پرتجملی به هم زده‌اند

آیت‌الله یزدی: برخی روحانیون زندگی پرتجملی به هم زده‌اند

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه هرچه می‌توانیم باید از دنیا ...
چرا نیروهای نظامی کشورهای مختلف در خلیج فارس و دریای عمان حضور دارند

چرا نیروهای نظامی کشورهای مختلف در خلیج فارس و دریای عمان حضور دارند

خلیج فارس و تنگه هرمز در وضعیت خاص و کم سابقه‌ای قرار گرفته اند. کشور‌های مختلف با ادعای ...
۹ راه برای اینکه کمتر گوشت بخوریم

۹ راه برای اینکه کمتر گوشت بخوریم

«خوردن گوشت زیاد نقرس می‌آورد» این حرفی بود که قبل‌تر می‌گفتیم؛ اما حالا مشخص شده است ...