تاریخ انتشار
جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۴
کد مطلب : ۴۱۶۹۴۳
صدر:

تمام راهکارهای اخراج نیروهای آمریکایی از عراق را پیگیری می کنیم

۰
تمام راهکارهای اخراج نیروهای آمریکایی از عراق را پیگیری می کنیم
کبنا ؛ «مقتدا صدر» رهبر جریان صدر عراق در پیامی که امروز در اجتماع میلیونی تظاهرکنندگان در بغداد قرائت شد، تاکید کرد که تمامی راهکار های سیاسی، اقتصادی و مردمی برای اخراج نیروهای آمریکایی از خاک عراق در پیش گرفته خواهد شد.
مقتدا صدر در پیام خود با بیان اینکه تمامی مطالباتی که امروز از سوی مردم عراق مطرح شد را پیگیری می کند، افزود: تا تکمیل راهکارهای سیاسی اخراج نیروهای آمریکایی هیچ یک از نیروهای مقاومت حق تعرض به نیروهای اشغالگر را ندارند.
رهبر جریان صدر خاطرنشان کرد که مهمترین خواسته ملت عراق و همه جریان ها بسته شدن پایگاه های نظامی، توقف کامل پروازهای جنگی و جاسوسی ارتش آمریکا و ممنوعیت ورود و خروج نیروهای آمریکایی به خاک عراق است.
وی ضمن درخواست برای لغو تمامی توافق های امنیتی بغداد با واشنگتن، یادآور شد که توافق های سابق در سایه اشغال عراق از سوی نیروی های آمریکایی به امضا رسیده است.
مقتدی صدر همچنین از کشورهای همسایه خواسته است در صورت ماندن یا رفتن نیروهای آمریکایی از دخالت در امور داخلی عراق خودداری کنند.
این روحانی پرنفوذ در مورد آینده نیروهای مردمی الحشد الشعبی نیز گفت که این نیروها یا در وزارت دفاع و کشور ادغام شوند یا اینکه زیر نظر مستقیم نخست وزیر به عنوان فرمانده کل نیروهای مسلح عراق انجام وظیفه کنند.
رهبر جریان صدر از سازمان ملل و سازمان همکاری کشورهای اسلامی نیز خواست برای اجرایی شدن مطالباتی که مردم عراق امروز در تظاهرات میلیونی خود علیه حضور نیروهای آمریکایی در این کشور سر دادند، اقدام عملی کنند.
 مردم شهرهای مختلف عراق به ویژه پایتخت از نخستین ساعت های صبح امروز جمعه خود را به بغداد رساندند تا در تظاهرات میلیونی علیه نیروهای اشغالگر آمریکایی شرکت کنند.
نام شما

آدرس ايميل شما

چرا نیروهای نظامی کشورهای مختلف در خلیج فارس و دریای عمان حضور دارند

چرا نیروهای نظامی کشورهای مختلف در خلیج فارس و دریای عمان حضور دارند

خلیج فارس و تنگه هرمز در وضعیت خاص و کم سابقه‌ای قرار گرفته اند. کشور‌های مختلف با ادعای ...
۹ راه برای اینکه کمتر گوشت بخوریم

۹ راه برای اینکه کمتر گوشت بخوریم

«خوردن گوشت زیاد نقرس می‌آورد» این حرفی بود که قبل‌تر می‌گفتیم؛ اما حالا مشخص شده است ...
۱۱ وسیله‌ای که نباید در سرویس‌های بهداشتی بگذارید

۱۱ وسیله‌ای که نباید در سرویس‌های بهداشتی بگذارید

نزدیک خانه‌ تکانی‌های عید هستیم و بهتر است وسایل‌هایی که در جای اشتباهی از خانه هستند ...