تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۷
کد مطلب : ۴۱۶۷۶۷
در واکنش به اقدام اخیر اروپایی‌ها مطرح شد؛

نمایندگان مجلس: در مورد برجام و همکاری با ‌آژانس تصمیم می‌گیریم

۰
نمایندگان مجلس: در مورد برجام و همکاری با ‌آژانس تصمیم می‌گیریم
کبنا ؛نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بیانیه ای تاکید کردند: ما نمایندگان مردم در مجلس نه در مورد «برجام» بی‌جان نافرجام، بلکه در مورد ماندن و همکاری با آژانس تصمیم خواهیم گرفت تا به غربی‌ها و مشخصاً کشورهای طرف مذاکره در بحث هسته‌ای تفهیم کنیم نظام جمهوری اسلامی در گرفتن تصمیمات قاطع و انقلابی درنگ نخواهد کرد.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز- یکشنبه- درباره همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی و ادامه روابط با سه کشور اروپایی بیانیه دادند.
در این بیانیه که محمد علی وکیلی عضو هیات رییسه آن را قرائت کرد، آمده است:  اتفاقات هفته های اخیر، روشنگر زوایای تاریکی از خصومت‌های آشکار و پنهان دشمنان ملت آزاده و سربلند ایران بود. اعمال تروریستی‌ترین روشی که  دولت جبار در به شهادت رساندن سردار همیشه سرافراز جبهه جهانی مقاومت، سپهبد سلیمانی به کار گرفت، منجر به حضور باشکوه مردم در تشییع آن بزرگمرد به جبهه مقاومت صورت گرفت که بروز خصومت و دشمنی‌ها را به دنبال داشت و باعث عیان شدن نیتهای پنهان دشمنان خارجی با دست‌پاچگی آنان شد.
نمایندگان در این بیانیه افزودند: طرح مکانیسم ماشه توسط کشورهای اروپایی طرف مذاکره نشان دهنده تحقیر این کشورها توسط دولت تروریستی آمریکا بود و مشخص کرد مشکل آنها طرف ایرانی نیست بلکه مشکل تبعیت تحقیرآمیز آنها از آمریکا است.
 در بخش دیگری از این بیانیه‌ آمده است: در اتفاقات اخیر حرکت سخیف و خلاف قانون و عرف دیپلماتیک سفیر دولت انگلستان با حضور در بین تعداد قلیلی فریب خورده مقابل دانشگاه، قابل توجه است. آن هم سفیر کشوری که ملت قهرمان ایران خاطره خوش در یکی دو قرن اخیر از آنان در ذهن ندارد، بلکه آنچه از گذشتگان این آب و خاک اعم از خانواده‌های بیش از ۱۰ میلیون کشتار قحطی تا نقش برجسته دولت مکار انگلستان در به قدرت رسیدن رژیم منحوس پهلوی و بسیاری از اقدامات مذبوحانه این دولت تا اقدامات اخیر می‌طلبد وزارت امور خارجه با استناد به قانون و اختیاراتی که مجلس در رابطه با کاهش سطح روابط به این وزارت‌خانه داده است، اقدام عاجل و قاطع نشان دهد.
ادر ادامه این بیانیه آمده است: اگر چه از دست نوشته‌ها و لحن وزارت امور خارجه مستفاد می‌شود این وزارتخانه(وزارت امور خارجه) با رویکرد جدیدی به این مهم ورود کرده اما نوشتن و تغییر لحن کفایت نمی‌کند و اقدامات قاطع و شجاعانه مبتنی بر خواست ملت را می‌طلبد.
نمایندگان افزودند: ما نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی نه در مورد «برجام» بی‌جان نافرجام ،بلکه در مورد ماندن و همکاری با آژانس تصمیم خواهیم گرفت تا به غربیها و مشخصاً کشورهای طرف مذاکره در بحث هسته‌ای تفهیم کنیم نظام جمهوری اسلامی در گرفتن تصمیمات قاطع و انقلابی درنگ نخواهد کرد.
نام شما

آدرس ايميل شما

شهر زیبای تفلیس در کشور و تورهای گرجستان

شهر زیبای تفلیس در کشور و تورهای گرجستان

در شهر تفلیس خیابان‌هایی با شکل و فرم مدرن و اروپایی دیده می‌شود. در قسمت‌های دیگر این ...
آیا نزاع میان ایران و آمریکا شخصی شده است؟ / آیا استیضاح "دونالد ترامپ" در سنای آمریکا رای می‌آورد؟

آیا نزاع میان ایران و آمریکا شخصی شده است؟ / آیا استیضاح "دونالد ترامپ" در سنای آمریکا رای می‌آورد؟

یش از این، روابط ایران و آمریکا، ضربه سختی از شخصی شدن نزاع خورده بود. وقتی ترامپ به ...
ماهیگیری سیاسی از داغ مسافران؟

ماهیگیری سیاسی از داغ مسافران؟

سخنگوي دستگاه ديپلماسي در پايان تاکيد کرد: ما از همه طرف‌ها درخواست مي‌کنيم که موضوعات ...