تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۶
کد مطلب : ۴۱۶۷۴۹
سخنگوی فدراسیون فوتبال:

سلب میزبانی از ایران شامل تیم ملی نمی‌شود/ AFC امروز جلسه ندارد

۰
سلب میزبانی از ایران شامل تیم ملی نمی‌شود/ AFC امروز جلسه ندارد
کبنا ؛سخنگوی فدراسیون فوتبال می‌گوید سلب میزبانی از فوتبال باشگاهی ایران در آسیا شامل حال تیم ملی نمی‌شود.
امیرمهدی علوی سخنگوی فدراسیون فوتبال درباره سلب میزبانی ایران از حضور در لیگ قهرمانان آسیا گفت: بر خلاف اعلام بعضی از رسانه‌ها، نامه کنفدراسیون آسیا روز جمعه به فدراسیون رسید. نامه به صورت رسمی روز جمعه به دستمان رسید.
وی ادامه داد: در کمترین زمان ممکن جلسه‌ای اضطراری در فدراسیون فوتبال برگزار شد. در این جلسه مهدی تاج از جایگاه نایب رئیسی کنفدراسیون آسیا هم حضور داشت. نامه‌ای که از AFC مبنی بر اینکه آیا موافق این تصمیم است به آقای تاج رسیده بود که با اعتراض وی مواجه شد و این نامه همان روز به کنفدراسیون آسیا ارسال شد.
سخنگوی فدراسیون فوتبال یادآور شد: صبح روز شنبه هم جلسه‌ای با آقای بهاروند و چهار باشگاه برگزار شد. هر چهار باشگاه، متحد اعتراض خود را نسبت به تصمیم کمیته مسابقات کنفدراسیون آسیا اعلام کردند. فدراسیون هم بلافاصله صورت جلسه‌ای که در این نشست به امضای اعضا رسیده بود را به AFC و همچنین نامه‌ای جداگانه به اینفانتینو رئیس فیفا ارسال کرد. بدون شک حضور پرشور هواداران ایران اتفاق بسیار بزرگ برای AFC است.
علوی در پاسخ به این سئوال که آیا این اتفاق، میزبانی ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی را تحت تاثیر قرار می‌دهد؟ به برنامه «ورزشگاه» تاکید کرد: خیر این موضوع کاملاً متفاوت است. آن مسابقات در کادر فیفا است و لیگ قهرمانان زیر مجموعه AFC.
سخنگوی فدراسیون فوتبال با بیان اینکه تلاش این فدراسیون ضایع نشدن حق ایران است، درباره اینکه گفته شده بود امروز یکشنبه نشستی در کنفدراسیون آسیا برای تعیین تکلیف نهایی برگزار می‌شود، گفت: امروز، روز تعطیل AFC است و قرار نیست جلسه‌ای برگزار شود. امروز روز پایانی اعلام نظر هیات اجرایی AFC درباره موضع کمیته مسابقات است. موضوعی که آنجا جمع بندی شود، به اطلاع اعضا می‌رسد. اتفاقی که هفته گذشته و در آستانه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا رخ داد، با اعلام تضمین امنیتی وزیر ورزش بهانه‌ای را از سوی برگزار کنندگان نمی‌پذیرد.
نام شما

آدرس ايميل شما

آیا نزاع میان ایران و آمریکا شخصی شده است؟ / آیا استیضاح "دونالد ترامپ" در سنای آمریکا رای می‌آورد؟

آیا نزاع میان ایران و آمریکا شخصی شده است؟ / آیا استیضاح "دونالد ترامپ" در سنای آمریکا رای می‌آورد؟

یش از این، روابط ایران و آمریکا، ضربه سختی از شخصی شدن نزاع خورده بود. وقتی ترامپ به ...
ماهیگیری سیاسی از داغ مسافران؟

ماهیگیری سیاسی از داغ مسافران؟

سخنگوي دستگاه ديپلماسي در پايان تاکيد کرد: ما از همه طرف‌ها درخواست مي‌کنيم که موضوعات ...
اعترافات قطره چکانی پنتاگون درباره عین الاسد

اعترافات قطره چکانی پنتاگون درباره عین الاسد

من از مسئولان، جویای وضعیت عین الاسد و پسرم شدم ولی کسی جواب گوی من نیست.رسانه های آمریکا ...