تاریخ انتشار
جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۴۲
کد مطلب : ۴۱۶۱۷۹
تاملی بر گزارش اخیر «احمد توکلی» به رئیس قوه قضائیه؛

​​​​​​​چطور یک مفسد اقتصادی، یازده نماینده مجلس را خرید؟! / این یازده نفر کاندیدا باشند، ردصلاحیت می‌شوند

۱۰
۰
این یازده نفر کاندیدا باشند، ردصلاحیت می‌شوند + پاسخ «زارعی»
کبنا ؛بعد از انتشار خبری به نقل احمد توکلی در خصوص شراکت 11 نماینده با یک مفسد اقتصادی، غلام محمد زارعی نماینده بویراحمد و دنا در باره آن توضیح داد و گفت: من هیچ ارتباطی با این فرد نداشتم، و اصلاً او را نمی‌شناختم و تا به حال او را ندیده ام.
تابناک در مطلبی آورده است: چندی پیش سخنگوی شورای نگهبان در نشستی با مدیران رسانه به صراحت از سه موضوعی که باعث ردصلاحیت کاندیدا‌ها خواهد شد، سخن گفت و با بیان اینکه ما از قانون فعلی سه محور اصلی را استخراج کرده و مبنا و معیار عمل خود قرار داده‌ایم، یادآوری کرد: «فساد اقتصادی، فساد اخلاقی و ضدیت با نظام و انقلاب، سه محور اصلی شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌هاست و محکم روی این سه محور ایستاده‌ایم.» بنابراین، به طور پیش فرض می توان از افرادی که درباره آنها فساد اقتصادی، اخلاقی و ضدیت با نظام و انقلاب مطرح است، به عنوان کسانی نام برد که صلاحیتشان مورد تایید قرار نخواهد گرفت.
تابناک نوشت: روز گذشته بود که «احمد توکلی» رئیس هیتت مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت در نامه‌ای به حجت الاسلام و المسلمین «سید ابراهیم رئیسی» رئیس قوه قضاییه، طی گزارشی هشت صفحه ای، توضیح داده که محمد علی تفکر «فاسد و مفسد»ی است که پس از تاسیس یک شرکت اقتصادی، یازده نماینده ادوار مجلس را شریک کرده و به هر یک دو درصد سهم داده است. این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران، از شراکت یازده نماینده پیشین مجلس با محمدعلی تفکر، مدیر «فاسد» موسسه اعتباری فرشتگان، خبر داده است.
رئیس هیات مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت در بخش دیگری از این نامه نوشته که تفکر در حدفاصل ماه‌های فروردین تا مرداد سال ۹۵، ۴۴ میلیارد و ششصد میلیون تومان از شعب‌ مختلف موسسه فرشتگان برداشت کرده است که «نشان‌دهنده سوء جریان مالی در این جابه‌جایی‌ها است». به نوشته توکلی، خانواده آقای تفکر نیز حدود ۳۰ میلیارد تومان از حساب‌های موسسه فرشتگان برداشت و خارج کرده‌اند. محمدعلی تفکر که مالک «شرکت‌های سوله و سقف و گروه باهر و باهر کیش» معرفی شده است، آذرماه سال ۹۵ بازداشت شد.
تعاونی اعتباری فرشتگان سال ۹۶ پس از وقوع تخلفات عدیده و داشتن بدهی ۸۶۰۰ میلیارد تومانی منحل اعلام شد. مشکلات تعاونی‌های اعتباری و عدم پرداخت سپرده‌‌ها سبب بروز اعتراض‌های گسترده‌ای در سال ۹۶ شد و دولت مجبور به تامین منابع مالی برای بازپرداخت سپرده‌ها و میزان کمک بانک مرکزی ایران برای بازپرداخت بدهی‌های موسسه کاسپین ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعلام شد. با این حال گزارشی درباره نحوه بازپرداخت کل بدهی‌ها، وضعیت اموال این موسسه و پرونده منتشر نشده است.
نکته قابل توجه این گزارش آنجاست که توکلی در پانوشت این گزارش، اسامی یازده نماینده پیشین مجلس را ذکر کرده و نوشته است: عطاءالله حکیمی رودبار (نماینده رودبار در مجالس هفتم و نهم)، منصور آرامی (نماینده بندرعباس در مجلس نهم)، مهناز بهمنی ( نماینده سراب در مجلس نهم)، هادی قوامی (نماینده اسفراین در مجالس هشتم، نهم و دهم)، غلام‌محمد زارعی (نماینده کهکیلویه و بویر احمد در مجالس نهم و دهم)، سعید زمانیان دهکردی (نماینده شهرکرد در مجلس نهم)، رحمت‌الله نوروزی (نماینده علی‌آباد در مجلس نهم)، نبی‌الله احمدی (نماینده داراب در نهم)، عمران علیمحمدی (نماینده ایلام در مجلس نهم)، شهلا میرگلوی بیات (نماینده ساوه در مجلس نهم) و موسی احمدی (نماینده عسلویه در مجلس نهم) در این شرکت‌ها سهامدار بوده‌اند.
سخنگوی شورای نگهبان در آخرین نشست خبری خود حتی انتقاد از رهبری و عکس گرفتن با افرادی نظیر موسوی و خاتمی را موضوعاتی ندانسته که بتواند منجر به ردصلاحیت افراد بشود؛ اما درباره «فساد اقتصادی» و «حاکمیت پول» در انتخابات حساسیت نشان داده و این موضوعات را از مسائلی دانسته که می تواند در نهایت منجر به ردصلاحیت افراد برای انتخابات بشود. او با اینکه ما درصدد جلوگیری از حاکمیت پول در انتخابات مجلس هستیم، تاکید کرد: نواقص قانونی در این راستا وجود دارد که ما انتظار داشتیم مجلس آن را برطرف کند، ولی این مهم محقق نشده و ما باید طبق روال فعلی در این راستا تصمیم‌گیری کنیم.
علاوه بر اینکه شورای نگهبان به صراحت اعلام کرده است که صلاحیت نمایندگان مجلس و حتی روسای جمهور و اعضای خبرگان تنها برای یک دوره چهار ساله است و ممکن است به واسطه اتفاقاتی که در مورد افراد رقم می خورد، در نهایت در بررسی دوباره افراد ردصلاحیت بشوند که گزارش «احمدی توکلی» یکی از مصادیقی است که می تواند صلاحیت این یازده نفر را در صورت کاندیداتوری مجدد برای انتخابات مجلس یازدهم تحت الشعاع قرار بدهد و بر اساس سیاست و نظر قطعی که اعلام شده است، این افراد ردصلاحیت بشوند.

بیشتر بخوانید:

مسئولان پیشین بانک مرکزی خیانت کردند / جزییات اتهام سنگین احمد توکلی به بانک مرکزی


غلام‌محمد زارعی نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در گفت و گوی اختصاصی با کبنا نیوز به این خبر واکنش نشان داد و گفت: مایه تأسف است؛ در یک جامعه‌ی دینی زندگی می‌کنیم، باید هر حرفی که می‌زنیم، هر صحبتی که می‌کنیم و هر نقدی که وجود دارد حداقل باید یک بررسی کنیم که آیا این موضوع صحت دارد یا صحت ندارد، بی‌جهت با تهمت زنی نباید با آبروی دیگران بازی شود.
زارعی در ادامه افزود: خدا شاهد است این فردی که میگویند تابه‌حال نه دیده‌ام و اسمش هم نشنیده‌ام و الان برای اولین بار اسمش را می‌شنوم، این تنها تهمت، حرف بی‌پایه و اساس است.
وی بیان کرد: «البته در زمان انتخابات چنین موارد مشابه و بی‌اخلاقی‌های این‌چنینی اتفاق می‌افتد، ازنظر بنده نباید چنین اتفاقاتی بیفتد؛ چون ما باید نسبت به آبرو و نسبت به حیثیت دیگران احترام قائل باشیم و نگذاریم چنین اتفاقاتی پیش بیاید.
نماینده شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس گفت: «در آستانه‌ی انتخابات چنین حرف‌هایی می‌شنویم و درگذشته هم شنیده‌ایم و در آینده هم شاید بشنویم اما امیدواریم که خدای متعال همه‌ی ما را به تقوای الهی و اخلاق اسلامی بیاراید و کاری نکنیم که بی‌جهت آبروی دیگران در معرض تخریب قرار گیرد.» «من از همه‌ی مردم عزیزم هم خواهش می‌کنم که هوشیار باشند بدین ترتیب که در آستانه انتخابات شاهد این بی‌اخلاقی‌ها هستیم متأسفانه بی‌اخلاقی و آبرو بردن در جامعه یک امر رایجی است.»
وی تاکید کرد: «امیدوارم خدای متعال به همه توفیق دهد که به آبروی دیگران احترام بگذاریم و فکر نکنیم که آبروی دیگران بی‌جهت در معرض تخریب قرار گیرد، جامعه‌ی ما نیاز به آرامش و اخلاق‌مداری دارد، قرار دادن وحدت و صمیمت برای آرمش بیشتر لازم هست.»
وی در پایان گفت: «اخلاق حرفه‌ای این است که به خاطر مسائل انتخاباتی یا جناحی با آبروی دیگران بازی نکنیم، قطعاً این موضوع بررسی خواهد شد و افرادی که با آبروی دیگران بازی می‌کنند به خودشان بیایند که این کار شایسته‌ای نیست.»

برای دسترسی به متن کامل گزارش احمد توکلی اینجا کلیک کنید.
نام شما

آدرس ايميل شما

بویراحمد
Iran, Islamic Republic of
وقتی هر روز در نقطه ای از این کره خاکی خون پاک سردارنی بی ادعا در دفاع از اسلام و این خاک به زمین ریخته میشه . را علاوه بر عدم تایید صلاحیت در دادگاه عدل علی محاکمه و تنبیه شوند
س
Iran, Islamic Republic of
درود بر توکلی پاکدست
مجیدی
Iran, Islamic Republic of
بابا فرض کن که آقای زارعی هم ردصلاحیت شد که چی...
ناصر
Iran, Islamic Republic of
سردار قلبها ، سردار سلیمانی برای دفاع از حق و حقیقت شهید شد .حالا امثال شماها فقط برای خودتان هستید.باید پاسخگوی خون شهدا باشید
Iran, Islamic Republic of
تهمت زدن هنر نیست
ا.ب
Iran, Islamic Republic of
سوگند یاد می کنم به عنوان یک شهروند عادی دور گذشته به زارعی رای دادم ولی الان خبرها حاکی از آن است که زارعی. و اتهام سنگین تر اینکه او به معاهده ی FATF رای مثبت داده ؛چنانچه هر کدام از این اتهام ها اثبات شود..؛امان از دست نمایندگانی که به معاهده ی غربی رای مثبت دادند.
Iran, Islamic Republic of
تهمت تاکی
Iran, Islamic Republic of
درود برحاج زارع که مجبور هست هرتهمت وافترایی رو تحمل کنه دروغ گفتن وتهمت زدن هنر نیست.اقایون وخانمهایی که تخریب می کنید فکر هم می کنید اگر به دنبال خودتان دروغ وافترا ببند چه حسی پیدا می کنید
Iran, Islamic Republic of
درود برحاج زارع که مجبور هست هرتهمت وافترایی رو تحمل کنه دروغ گفتن وتهمت زدن هنر نیست.اقایون وخانمهایی که تخریب می کنید فکر هم می کنید اگر به دنبال خودتان دروغ وافترا ببند چه حسی پیدا می کنید
تیرتاجی
Iran, Islamic Republic of
متاسفانه هر چیزی در .اعلام شده حقیقت داره. عملکرد ضعیف و عزم جزم ایشان برای تخریب بویراحمد و دنا بر هیچ کس پوشیده نیست.
چرا آمریکا پاسخ نظامی نداد؟

چرا آمریکا پاسخ نظامی نداد؟

آمریکا با اعمال تحریم‌های گسترده و بی سابقه علیه ایران، فشار‌های بی سابقه‌ای علیه این ...
خاطرات تکان دهنده از محافظ فدایی سردار سلیمانی / بچه‌محل ما، محافظ حاج قاسم بود!

خاطرات تکان دهنده از محافظ فدایی سردار سلیمانی / بچه‌محل ما، محافظ حاج قاسم بود!

یک‌بار که عکسی از هادی در کنار سردار سلیمانی در اینترنت دیدم، تنها چیزی که به ذهنم رسید ...
آخرین خبر از وضعیت مصدومان  / شمار جانباختگان به 56 نفر رسید/ تعویق زمان تدفین پیکر سردار سلیمانی

آخرین خبر از وضعیت مصدومان / شمار جانباختگان به 56 نفر رسید/ تعویق زمان تدفین پیکر سردار سلیمانی

رئیس سازمان اورژانس کشور از افزایش شمار جانباختگان حادثه کرمان به 40 نفر خبر داد.