تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۲
کد مطلب : ۴۱۵۶۵۱
با ارسال مطلبی انجام گرفت

واکنش دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به سخنان «وکیلی»؛ با دوستان مروت با دشمنان مدارا

۸
۰
واکنش دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به سخنان «وکیلی»؛ با دوستان مروت با دشمنان مدارا
کبنا ؛روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با انتشار مطلبی در باره سخنرانی محمد علی وکیلی در سالن حکیم جرجانی این دانشگاه واکنش نشان داد.
به گزارش کبنا، مطلب روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به شرح زیر است؛ 
در پی برخی حواشی ایجاد شده در جلسه سخنرانی دکتر محمدعلی وکیلی دبیر محترم هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، در سالن حکیم جرجانی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، ذکر چند نکته جهت تنویر افکار عمومی لازم و ضروری به نظر می‌رسد:
 1-پیرو درخواست انجمن اسلامی پیرو خط امام این دانشگاه، شورای نظارت دانشگاه از بین بیش از 20 گزینه پیشنهاد شده این تشکل، دکتر وکیلی را انتخاب کرد. هرچند اعضاء این تشکل اولویت خود را دعوت از نیروهای اصلاح طلب رادیکال قرار داده بودند ولی هیئت نظارت با توجه به شرایط حساس کشور و استان تصمیم گرفت با گزینه‌ای موافقت کند که علاوه بر جایگاه حقوقی به عنوان نماینده مجلس، شناخت کافی از شرایط حساس امروز کشور داشته باشد.
 2-مجوز این برنامه صرفاً جهت حضور دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی صادر شد اما به برگزار کنندگان اجازه داده شد تعداد بسیار محدودی از همراهان مهمان برنامه در سالن حضور پیدا کنند و در جایگاه‌های رزرو شده ردیف دوم سالن مستقر شوند.
 3- متاسفانه برخی از رسانه‌ها بدون دقت به جزئیات پوستر منتشر شده اقدام به اطلاع رسانی عمومی کردند و در فضای مجازی نیز این اطلاع رسانی به صورت گسترده منتشر شد. اقدام معاونت دانشجویی فرهنگی جهت اطلاع رسانی در خصوص" محدودیت حضور مخاطبین " نیز به جایی نرسید و حدود نیم ساعت قبل از شروع برنامه، بیش از 500 نفر از مردم در جلو سالن حضور یافتند.
 4- بعد از مستقر شدن دانشجویان در صندلی‌های خود و در آستانه شروع برنامه، مردمی که در بیرون سالن حضور داشتند شروع به اعتراض کردند و خواستار حضور در سالن شدند. گفت و گوی مسئولین دانشگاه با آنها نیز فایده‌ای نداشت و با توجه به سرمای هوا هر لحظه اعتراضات آنها شدیدتر از قبل می‌شد و تعداد آنها نیز افزایش می‌یافت. در این شرایط بود که مسئولین دانشگاه با مسئولین شورای تأمین استان و شهرستان تماس گرفتند و از آنها جهت حل این مشکل کمک خواستند. بعد از دقایق کوتاهی، مجوز حضور مردم از طرف شورای تأمین صادر شد و جمعیتی که تعدادشان بیش از گنجایش محل برگزاری برنامه بود وارد سالن شدند.
 5-با توجه به این که از قبل مقرر شده بود که بعد ازسخنرانی مهمان، برنامه پایان پذیرد اما بدلیل اصرار دانشجویان با برگزاری بخش پرسش و پاسخ نیز موافقت شد. اما باتوجه به رفت و آمدهای دانشجویان جهت رایزنی برای گنجاندن این بخش در برنامه بی نظمی و تنش‌هایی در سالن ایجاد شد که متاسفانه منجر به رفتارهای تند و خشونت کلامی از طرف برخی از مخاطبان و دانشجویان شد.
 6- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی در شش ماه اخیر به احترام دانشجویان و مهمانان دعوت شده از طرف آنان، در اکثر برنامه‌های برگزار شده به همراه اعضاء هیئت رئیسه و مدیران دانشگاه حضور یافته است. برای مثال همانگونه در برنامه 16 آذر امسال که با حضور مهندس ضرغامی رئیس اسبق سازمان صدا و سیما برگزار شد، دکتر یزدان پناه از شروع تا پایان برنامه در سالن حضور یافت و حتی به ایراد سخنرانی پرداخت، در این برنامه نیز همچون برنامه‌های قبلی و به احترام دانشجویان عزیز و مهمان محترم برنامه در سالن حضور پیدا کرد اما با توجه به اصرار دانشجویان جهت طرح پرسش از مهمان برنامه، وقت مشخص شده جهت سخنرانی خود را نیز به دانشجویان داد.
 8-امیدواریم با توجه به شرایط حساس کشور و به تبع آن استان، تأمل در رفتارها و کنش‌هایمان موجب افزایش آستانه تحمل و سعه صدر شود و نهایتاً ایجاد تعاملی دوسویه بین مردم و دانشجویان در چنین برنامه‌هایی را در پی داشته باشد.
 وقتی حضرت حافظ برای سخت‌ترین شرایط نیز به ما گوشزد می‌کند که:
 آرامش دوگیتی تفسیر این دو حرف است - با دوستان مروت با دشمنان مدارا
 قطعاً همه ما می‌توانیم با اندکی تسامح و تساهل، در مواجهه با کسانی که همفکر و هم دل نیستیم، از خشونت کلامی پرهیز کرده، قدری آرام‌تر و مهربان‌تر سخن برانیم.
 خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار
 
 
 
 
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
جناب رییس اونهایی که میخواستند با دانشجوها درگیر بشن دانشجو بودن یا طرفداران شما و وکیلی
Iran, Islamic Republic of
جناب با دوستان مروت با دشمنان مدارا؟؟؟؟
تشکرراز اینکه صادقانه ماهیت انجمن تان را لو دادید اصلاح طلبان . موضع گیری اینها را همه تا کنون دیدیم .
شما حق ندارید بیت المال را برای افراد خاص خرج کنید ولو اینکه شورای تامین اجازه دهد .

برای توجیحاتی که در قضیه تبلیغ انتخاباتی برای وکیل الدوله مطرح کردید ضمن اینکه ناکارامدی تان بی تدبیریتان . را نشان دادید استفاده می کنیم از کلام عوام لایق شما را که :
طرف خوت خ.........
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
مسئول بی درد ما
Iran, Islamic Republic of
یزدان آماده رفتن از مسولیت باش
سلام
Iran, Islamic Republic of
نگران نباش حکم ریاست تایید بشه بعدش تصمیم میگیرم طرف کیو بگیرم فعلا درود بر اصلاحات بعدا درود بر تامرادی و ووووو
نه مهمه
Iran, Islamic Republic of
ایسه مه خو کار نیارم ولی ایشه فقط جواب یه سوالمه بییت
ایخوم بینوم ای آقا ۲۰سال کوچه بیه که الان یهویی دلسوز مردم محروم و فلک زدی یاسوج وابیه و اومیه تا وه حق و حقوق شو دفاع کنه،که با ایما جونل داریم بین ای همه فقر و اختلاف طبقاتی و بیکاری خرد ویبیم ،هر کسی که ای پیامه ایخونه التماس وش ایکنم خدا وکیلی ای دوره بدون در نظر گروتن طایفه گرایی رای بییت هیشکش چی سیمو نیکنن سیل کنیت وه راسی بینم کوکیش طبق شایستگیش ایتره وه حق و حقوقمو دفاع کنه و ایجاد اشتغال کنه ،گوشه سخنرانی همش بگریت و بعد رای بییت بدون نگاه به طایفه گرایی و پیش داوری
شهروند
Iran, Islamic Republic of
باسلام. متاسفانه آقای دکتر وکیلی در این 4 سال گذشته بعنوان نماینده مردم تهران ک از طریق لیست امید وارد مجلس شدند و بعنوان دبیر هیات رئیسه مجلس هم در آنجا مشغول بودند نه بعنوان وکیل مردم بلکه بعنوان وامدار دولت روحانی ایفای نقش ضعیفی در زمین ملت داشتند و دقیقا" برعکس رسالت نماینده ی مردم بودن عمل نمودند. برهیچ کس پوشیده نیست نه تنها ایشان بلکه اغلب نمایندگان مجلس کنونی. دولت بودند و آقای وکیلی هم از این مقوله مستثنی نبودند. ضمن اینکه تا قبل از ورود ایشان به مجلس و پشت نمودن به آرای مردم، قابل تقدیر و تحسین بودند و فارغ از مسائل جناحی، قومی و قبیله ای، بعنوان یکی از نخبگان استان مایه ی بالندگی بودند ولی متاسفانه ظرفیت ایشان در این سطح بیشتر نبود و در مقابل وعدها و اخذ امتیازات به ملت ایران پشت نمود و خود را وارد بازی دولتی‌ها کرد.
دانشجو
Iran, Islamic Republic of
یعنی از این به بعد هروقت تشکل ها برنامه داشتن پونصد نفر بیان جلو در میتونن بیان داخل؟
تحلیل جامعه‌شناختی اعتراضات آبان ۹۸

تحلیل جامعه‌شناختی اعتراضات آبان ۹۸

 از سال ۹۶ ما وارد فضای جدیدی می‌شویم. از ۹۶ سر و کله پابرهنگان پیدا می‌شود. قیام پابرهنگان ...
۶ خاصیت شگفت انگیز کشمش سیاه

۶ خاصیت شگفت انگیز کشمش سیاه

کشمش‌های سیاه به طور کلی فاقد دانه و از نظر طعم شیرین هستند. به همین دلیل است که از این ...
وقوع حوادث مشکوک در عراق؛ تلاش بعثی‌ها برای ترویج هرج‌ومرج

وقوع حوادث مشکوک در عراق؛ تلاش بعثی‌ها برای ترویج هرج‌ومرج

درحالی که شدت اعتراضات در عراق طی روزهای اخیر فروکش کرده است، بقایای بعثی‌ها با نفوذ ...