تاریخ انتشار
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۳
کد مطلب : ۴۱۵۵۴۹
 استاندار کهگیلویه وبویراحمد:

گردشگری کهگیلویه وبویراحمد مدیریت هوشمندانه می‌طلبد

۱
۰
گردشگری کهگیلویه وبویراحمد مدیریت هوشمندانه می‌طلبد
کبنا ؛   استاندار کهگیلویه وبویراحمد در گفتگوی زنده و مستقیم با برنامه دستان آسمان از شبکه یک سیما، به بیان ظرفیت‌های بالقوه و منحصر به فرد در حوزه میراث معنوی و مواهب طبیعی و تاریخی در این سرزمین رؤیایی اشاره کرد و گفت: بخش گردشگری بیش از آنکه نیازمند شناساندن و معرفی باشد از نداشتن یک مدیریت هوشمندانه و مسئولانه رنج می‌برد.
 حسین کلانتری اظهار داشت: بخش گردشگری اکنون به عنوان اولویت نخست توسعه‌ای این استان معرفی شده اما این انتخاب و معرفی بدون داشتن برنامه راهبردی و افق روشن و آینده نگری از سوی متولیان امر ابتر می‌ماند.
 وی تصریح کرد: سرزمین رؤیایی کهگیلویه و بویراحمد با داشتن بیش از ۲۸۰ تفرجگاه طبیعی، حدود ۲ هزار و ۶۰۰ اثر تاریخی و یا ۷۵۰ اثر ثبت شده در فهرست آثار ملی و مواهب و ظرفیت‌های بکر اما سهم این حوزه در سبد اقتصادی خانواده‌ها بسیار محدود است.
 کلانتری با تاکید بر اینکه گردشگری می‌تواند به کاهش شکاف عمیق توسعه‌ای این استان کمک شایانی کند، ادامه داد: این حوزه به عنوان یکی از ظرفیت‌های بالقوه و محور اصلی توسعه این استان باید از حالت انفعالی خارج و به یک کانون فعال، پویا، مؤثر و امیدآفرین در راستای ایجاد اشتغال، کسب درآمد و شکوفایی همه جانبه استان تبدیل شود.
 وی با اشاره به سند جامع توسعه گردشگری کهگیلویه وبویراحمد نیز گفت: هدف و راهبرد مهم در این سند گردشگری مبتنی بر منفعت و سود اقتصادی است که با ساخت کانون‌های گردشگر پذیر، تأمین زیرساخت‌های خدمات دهی و با رویکرد درآمدزایی ممکن خواهد بود.
 کلانتری تصریح کرد: می‌توان با احیا، شناسایی، برند سازی و حتی آموزش در این راستا می‌تواند به نقطه عطفی در رونق و توسعه گردشگری این استان تبدیل شود.
 استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: نکته حائز اهمیت در این راستا آنست که نباید توسعه گردشگری در این استان نباید تنها به یک جنبه آن محدود شود و هر منطقه‌ای از این استان چهار فصل را نیز متناسب با ظرفیت، توانمندی و استعدادش برای آن برنامه ریزی کرد.
 کلانتری با با بیان اینکه هنوز بسیاری از ظرفیت‌های بخش گردشگری در این استان ناشناخته و نهفته مانده است، گفت: با احیا، شناسایی و حتی برند سازی برخی آداب و رسوم زیبا و منحصر به فرد عشایری و غذاهای سنتی و خاص این خطه و نیز برخی رفتارها، آیین‌ها و فرهنگ‌های ناب روستایی در این سرزمین می‌توان به رونق و توسعه بیش از پیش گردشگری آن کمک کرد.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

باشت
Iran, Islamic Republic of
اگر اینطوریه فاتحه گردشگری استان رو بخوانیم همه با هم
۶ خاصیت شگفت انگیز کشمش سیاه

۶ خاصیت شگفت انگیز کشمش سیاه

کشمش‌های سیاه به طور کلی فاقد دانه و از نظر طعم شیرین هستند. به همین دلیل است که از این ...
وقوع حوادث مشکوک در عراق؛ تلاش بعثی‌ها برای ترویج هرج‌ومرج

وقوع حوادث مشکوک در عراق؛ تلاش بعثی‌ها برای ترویج هرج‌ومرج

درحالی که شدت اعتراضات در عراق طی روزهای اخیر فروکش کرده است، بقایای بعثی‌ها با نفوذ ...
پاسخ ضرغامی به ادعای گم شدن ۹۴۷ میلیون دلار/ خواب‌زده را نمی‌توان بیدار کرد

پاسخ ضرغامی به ادعای گم شدن ۹۴۷ میلیون دلار/ خواب‌زده را نمی‌توان بیدار کرد

با رئیسی و رئیس اطلاعات سپاه صحبت کردم و گفتم اگر خانم پگاه آهنگرانی دوره‌ای موضعی داشته ...