تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۱۰
کد مطلب : ۴۱۵۱۹۸
در کهگیلویه و بویراحمد:

دام روی دست دامدار کهگیلویه و بویراحمد می‌ماند

۰
دام روی دست دامدار کهگیلویه و بویراحمد می‌ماند
کبنا ؛در نشست ستاد تنظیم بازار کهگیلویه و بویراحمد موضوعات مختلفی مطرح شد از جمله این که سیلوها و انبارها پر از محصول و کالاست.
نشست ستاد تنظیم بازار استان کهگیلویه و بویراحمد به ریاست صمیمی معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد که موضوعات مختلف در زمینه بازار مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
در این نشست به موضوع سیلندرهای گاز اشاره شد که اگر از هم اکنون بر بازار آن کنترلی صورت نگیرد سوء استفاده خواهد شد و بنا به گفته مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی اگر هر سیلندر گاز به قیمت حتی 25 هزار تومان هم فروخته شود معادل با بنزین 1500 تومانی است و در وضعیت فعلی برخی به عنوان سوخت اتومبیل از قیمت آن سوء استفاده می کنند.
در ادامه عزیزی مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام استان با اشاره به ذخیره سازی مناسب نهاده های دامی و طیور و همچنین ذخیره سازی برنج و گوشت و سایر کالاها و اجناس اظهار کرد: در حال حاضر 1600 تن ذرت و 800 تن کنجاله و 1700 تن علوفه ذخیره داریم که تاکنون استقبال چندانی از آنها نشده است و بسیاری از نهاده ها روی دست مانده است.
در ادامه یکی از موارد دیگر مربوط به بازرسی و و نظارت بر نازل های سی ان اجی بود که این روزها رانندگان بیش از گذشته به جایگاه های گاز مراجعه می کنند.
در این نشست مقرر شد که این جایگاه ها بیشتر مورد بازرسی قرار گیرند تا تخلفی در آن ها صورت نگیرد مورد بعدی مورد بررسی در نشست ستاد تنظیم بازار استان مربوط به قیمت برنج در بازار بود که معلوم شد افزایش قیمتی در برنج نبوده و 1000 تن برنج به انبارهای استان افزوده می شود و در حال حاضر استان 695 تن ذخیره برنج دارد.
اما در این بین مسوولان علوم پزشکی از متولیان امر ذخیره سازی خواستند که نظارت بیشتری بر جایگاه انبار برنج در استان شود که سابقه شپشک زدن برنج وجود داشته و به گونه ای نشود که مجبور شوند یا آن را معدوم ساخته و یا مصرف دامی شود.
یکی از نکات مورد بحث و حاشیه ساز در این جلسه در خصوص وضعیت گوشت گوسفندی در استان بود که نماینده اتحادیه دامداران اعتراض داشت و می گفت چرا باید گوشت ذخیره در استان به قدری باشد که دام روی دست دامدار بماند و یا آن که به قدری گوشت منجمد در بازار توزیع شود که دامدار نتواند دام خود را بفروشد.
روزبهی از اتاق اصناف هم به یک وضعیت نامطلوب در خصوص سیلندر گاز و پیک نیک در مناطق عشایری اشاره کرد که در برخی مناطق سیلندر گاز به جای 7800 تومان به قیمت 35 هزار تومان به دست عشایر می رسد و پیک نیک هم تا قیمت 15 هزار تومان برای عشایر پر می شود.
نام شما

آدرس ايميل شما

خواص باور نکردنی انار

خواص باور نکردنی انار

«انار» سرشار از ویتامین‌ها است. املاح معدنی مورد نیاز بدن را تأمین و تأثیرات بسیار زیادی ...
آنفولانزای h1n1 چه علائمی دارد و چرا باید از آنفولانزای خوکی ترسید؟

آنفولانزای h1n1 چه علائمی دارد و چرا باید از آنفولانزای خوکی ترسید؟

آنفلوانزای H۱N۱ یک بیماری بسیار مسری است و یکی از چندین ویروس آنفولانزای است. انتقال ...
پیشنهاد رؤسای سه فراکسیون مجلس برای پیگیری حوادث اخیر در کمیسیون اصل نود

پیشنهاد رؤسای سه فراکسیون مجلس برای پیگیری حوادث اخیر در کمیسیون اصل نود

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس با اشاره به پیشنهاد رؤسای سه فراکسیون سیاسی مجلس برای پیگیری ...