تاریخ انتشار
پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۳
کد مطلب : ۴۱۴۸۳۱
وزیر صنعت، معدن و تجارت؛

دلیلی برای گرانی کالاها وجود ندارد

۳
۰
دلیلی برای گرانی کالاها وجود ندارد
کبنا ؛وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه دلیلی برای گرانی کالاها وجود ندارد، گفت: حتی برای حمل ونقل جاده‌ای و کامیون گازوئیل مصرف می‌شود و دلیلی برای گرانی وجود ندارد.
«رضا رحمانی» شامگاه چهارشنبه در همایش اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای، گفت: گزارش‌ها حاکی از همراهی موثر فروشگاه‌های زنجیره‌ای در کنار سایر اصناف در شرایط حساس کنونی است.
وی ادامه داد: یکی از دغدغه‌های ذهنی من درباره ارتباط بین فروشگاه‌های زنجیره ای و اصناف سنتی است؛ بسیاری از افراد خصوصا در شهرهای کوچک فکر می‌کنند تصاد منافع بین این دو واحد وجود دارد، در حالیکه با اجرای طرح «فرانچایز» احتمالا این مساله حل خواهد شد.
رحمانی برخی تغییرات را اجتناب‌ناپذیر خواند و افزود: هم خواهان توسعه فروشگاه‌ها هستیم و هم می‌خواهیم مانع آسیب به اصناف شویم. امیدوارم تا جای ممکن تصمیمات برد-برد بگیریم و نهایتا هدف این است که به مردم خدمت کنیم.
وی همچنین با اشاره به اتفاقات اخیر بیان کرد: این روزها درباره گرانی و تاثیر بنزین سوال می‌شود؛ درباره همین موضوع گرانی سه جلسه در مجلس حضور داشتم از روز جمعه اقدامات خاصی را آغاز کردیم.
رحمانی با تاکید بر اینکه که نباید با اجرای سهمیه‌بندی بنزین، موج گرانی برجامعه سوار شود، گفت: در گذشته این اتفاق افتاده و هر وقت بنزین گران شده مردم فکر کردند همه چیز گران باید شود. در این چند روز بیشترین تمرکز بر این بوده که جلوی بار روانی افزایش قیمت گرفته شود.
وی با بیان اینکه در طول این هفته درگیر سه دغدغه بودم، افزود: اول اینکه کالا به اندازه کافی در بازار باید موجود باشد، موضوع دوم اینکه دولتی‌ها نباید تا عید افزایش قیمت داشته باشند و سومین مساله تاثیر این طرح بر قیمت کالا بوده است.
این مقام مسئول تصریح کرد: طرح سهمیه‌بندی بنزین دوتاثیر واقعی و روانی دارد که بیشتر متمرکز ما بر کنترل تاثیر روانی است.
رحمانی با اشاره به سامانه جامع تجارت گفت: با این سامانه می‌توان کالا را از مبدا به مقصد نظارت کرد. هرچند این سامانه درباره برخی کالاها اجرایی شده اما درباره همه کالاها باید عملیاتی شود که قطعا امسال به این نقطه نمی‌رسیم.
وی این سامانه را راهکار اصلی برای نظارت بر کالاهایی همچون شکر دانست که سال گذشته با کمبود مواجه شد. وی با انتقاد از تصورات منفی شکل گرفته درباره برخی موضوعات گفت: صادرات منافاتی با نیازها و منافع مردم ندارد بلکه برعکس صادرات یعنی رونق اشتغال و تولید ایجاد قدرت خرید برای مردم. اما چون صادرات در برخی موارد بد عمل کرده، ذهنیت منفی درباره آن شکل گرفته است. به گفته وی با اینکه تحریم از پارسال بیشتر شده، تولیدات افزایشی بوده، مثلا روغن نباتی در هفت ماهه نخست امسال هشت درصد افزایش تولید داشته است.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
گفته
رضا
Iran, Islamic Republic of
فعلا که گران شده برید تو بازار میوه فروشی گچساران ببینید چه خبره.
صادق
Iran, Islamic Republic of
آخه مگه میشه تغییر نکنه قیمتا.اصلن منظقی نیس ک تغییر نکنه.اون ک میگی تغییر نکنه.حمل بارکرایه عوارض.اگه میخاستین به نفع مردم کار کنید الان این اوضاع نبود.
کسانی که خود را مشمول پرداخت کمک معیشتی می‌دانند ثبت‌نام کنند

کسانی که خود را مشمول پرداخت کمک معیشتی می‌دانند ثبت‌نام کنند

دبیرکارگروه ستاد تنظیم بازار کشور بیان داشت: همچنین در بنادر و انبارها، انباشت سنگین ...
موافقان سهمیه‌بندی بنزین چه می‌گویند؟

موافقان سهمیه‌بندی بنزین چه می‌گویند؟

یکی از مهمترین اهداف سهمیه‌بندی بنزین البته کاهش قاچاق و کنترل مصرف داخلی عنوان شده است....
«آنفلوآنزا» میهمان ناخوانده فصل سرما در خانه‌ها/ هر آنچه باید بدانیم

«آنفلوآنزا» میهمان ناخوانده فصل سرما در خانه‌ها/ هر آنچه باید بدانیم

اغلب افراد بدون مشکل جدی این بیماری را پشت سر می‌گذارند، ولی بعضا به‌دلیل عدم رعایت نکات ...