تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۰
کد مطلب : ۴۱۴۰۹۳

ادعای تازه عادل جبیر علیه ایران

۱
۰
ادعای تازه عادل جبیر علیه ایران
کبنا ؛ الجبیر ضمن اینکه توافق هسته ای ایران (برجام) را دارای نقص خواند مدعی شد که صدور انقلاب اسلامی آنگونه که در قانون اساسی ایران آمده پذیرفتنی نیست.
«عادل الجبیر» وزیر مشاور در امور خارجه عربستان روز دوشنبه بدون ارائه هیچ سند و مدرکی، ایران را مسئول حمله ماه گذشته به تاسیسات نفتی آرامکو عنوان کرد.
به گزارش شبکه خبری العربیه، الجبیر در نشستی در لندن تاکید کرد: عربستان با دلایل و مدارکی که دارد، اطمینان دارد که ایران در حمله به آرامکو دست داشته است.
یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن روز شنبه ۲۳ شهریورماه (۱۴سپتامبر) در واکنش به حملات عربستان سعودی به یمن، پالایشگاه های «بقیق» و «خریص» وابسته به شرکت نفتی آرامکوی عربستان را هدف حملات پهپادی قرار داد.
به دنبال این حمله تولید نفت عربستان حدود 50 درصد کاهش یافت.
الجبیر در حالی ایران را متهم می کند که کشورش تاکنون دلایلی دال بر نقش ایران در حمله به تاسیسات نفتی آرامکو ارائه نکرده است.
وی با بیان اینکه، سرزنش ایران از سوی کشورهای اتحادیه اروپا درباره حمله به آرامکو درست است، مدعی شد که ایران به حاکمیت کشورها و قوانین بین المللی احترام نمی گذارد.
این مقام سعودی در حالی مدعی بی احترامی ایران به حاکمیت کشورها شده که کشورش از فروردین ماه 1394 با حمله گسترده به یمن بعنوان فقیرترین کشور منطقه، باعث کشته یا زخمی شدن هزاران غیرنظامی و نابودی زیرساخت های این کشور شده است.
الجبیر ادعا کرد: حمله ایران به دو ایستگاه نفتی آرامکو نشانگر اهداف خصمانه تهران در منطقه است.
وی ادامه داد: موشک هایی که تاسیسات نفتی عربستان را هدف قرار دادند، ایرانی هستند.
وزیر مشاور در امور خارجه عربستان گفت: ما بارها گفتیم که به دنبال جنگ نیستیم اما در برابر چنین حملاتی نیز سکوت نخواهیم کرد.
الجبیر ضمن اینکه توافق هسته ای ایران (برجام) را دارای نقص خواند مدعی شد که صدور انقلاب اسلامی آنگونه که در قانون اساسی ایران آمده پذیرفتنی نیست.
عربستان سعودی همچون آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی پیشتر نیز بدون ارائه دلیل و مدرکی، ایران را متهم به انجام این حمله کرده بودند.
نام شما

آدرس ايميل شما

الا
Iran, Islamic Republic of
باید بهش گفت غلط نکن
گفت‌و‌گوی خواندنی با «کامبیز مهدی‌زاده» داماد رئیس جمهور

گفت‌و‌گوی خواندنی با «کامبیز مهدی‌زاده» داماد رئیس جمهور

در همان روز اعلام خبر ریاست سازمان زمین‌شناسی بنده در وزارت صمت، به مادرم زنگ زدم و گفت ...
واکنش‌ها به دستگيري روح‌ الله زم

واکنش‌ها به دستگيري روح‌ الله زم

موضوعی که حیرت کارشناس این شبکه ضدایرانی را برانگیخت. دیگر رسانه‌های خبری کشورهای مرتجع ...
چرچیل های شاهنامه!

چرچیل های شاهنامه!

همسر اردشیر، به تحریک برادرش بهمن، نقشه قتل اردشیر را می‌کشد و در جامِ نوشیدنی‌اش زهر ...