تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۷
کد مطلب : ۴۱۴۰۶۵
کبنا گزارش می دهد

«نانوایی‌ها»در رأس شکایات مردمی و بازرسی ها در کهگیلویه

۱
۲
«نانوایی‌ها»در رأس شکایات مردمی و بازرسی ها در کهگیلویه
کبنا ؛در الگوی غذایی جامعه ایرانی نان به عنوان قوت غالب و مهمترین منبع تامین انرژی و همچنین ارزان ترین ماده غذایی مورد توجه است.
خبازی ها معمولا همیشه در راس شکایات مردمی هستند،لذا دقت در نظارت بر كميت و كيفيت پخت نان و برخورد با خبازی متخلف وظيفه مسوولان و حق مردم است.
برخی از شهروندان ضمن گلایه از تخلفات خبازان در کهگیلویه،خواستار پیگیری از سایت کبنا نیوز شدند.
«مدیر محترم اداره صمت کهگیلویه با سلام، لطفا پیگیری کنید وزن هر قرص نان که نانوایی ها به دست مردم می دهند چقدر است؟ بارها شده من شخصا وزن کردم نهایتا صد گرم شده،چرا این قدر در حق مردم ظلم میشه؟ لطفا پیگیری کنید.» این بخشی از صحبت های یکی از شهروندان با کبنا نیوز است.
شهروندی دیگری نیز گفت:«شهرستان کهگیلویه اکثر نانوایی های شهرکیسه پلاستیک جای نان را به صورت عمده میگیرند،اما هر کیسه را به قیمت 300 تومان به جای یک نان میفروشند...»
رئیس اداره صمت کهگیلویه نیز در گفتگو با کبنا اظهار کرد:در مهر ماه 180 مورد بازرسی از خبازی های هر سه شهرستان (کهگیلویه،چرام و لنده)صورت گرفت که از این تعداد 40 واحد متخلف شناخته شده و برای رسیدگی به تعزیرات معرفی شدند.
حکیم عنوان کرد:عدم درج قیمت،رعایت نکردن وزن مصوب چانه یا همان کم فروشی،عدم پخت در زمان مقرر،عدم رعایت بهداشت،عرضه آرد خارج از شبکه و...از عمده تخلفات شناسایی شده بود.
وی با اشاره به نرخ کارشناسی شده استان افزود:وزن چانه برای نان لواش 180گرم و قیمت هرقرص نان لواش نیر 180 تومان،وزن چانه برای نان تافتون نیز 210 گرم و قیمت هر قرص نان تافتون 220 تومان است.
رئیس صمت کهگیلویه همچنین استفاده از کیسه پلاستیکی برای نان داغ را برای سلامتی انسان و محیط زیست مضر دانست و گفت:فروش هر کیسه پلاستیکی به قیمت 300 تومان از سوی خبازی ها تخلف است،در  صورت مشاهده و  دریافت گزارش برخورد می شود.
حکیم با ابراز تاسف از اینکه سامانه رسیدگی به تخلفات (124) اصلا زنگ نمی خورد گفت:شهروندان می توانند هر گونه تخلف واحدهای تولیدی،اقتصادی،کارخانه ها،واحد های صنفی و... را به شکل حضوری یا از طریق سامانه 124 به اداره صمت اطلاع دهند تا با فرستادن کارشناسان و بازرسان در اسرع وقت و محرز شدن تخلف برخورد های جدی با متخلفان صورت گیرد.

------------------------------------
گزارش از سیده فاطمه خطیبی
------------------------------------
نام شما

آدرس ايميل شما

شهروندکهگیلویه بزرگ
باعرض سلام وخسته نباشید وخداقوت خدمت ریاست محترم اداره صمت کهگیلویه که الحق والانصاف درمدت مدیریت ایشان دراین مدت واقعا بازارشهرستان کهگیلویه بزرگ به سروسامان رسیده وجلوی رانت وپارتی بازی گرفته شده وبشدت وبدون اغماض با متخلفان برخوردمی کنندبا بازدیدهای میدانی که توسط ایشان وکارشناسان شهرستان صورت می گیرد.......
قطعا موفقیت ایشان به دلیل این هست که خودشان سلسله مراتب اداری را پله پله طی کردندوازبدنه خودسازمان می باشند.....
واکنش‌ها به دستگيري روح‌ الله زم

واکنش‌ها به دستگيري روح‌ الله زم

موضوعی که حیرت کارشناس این شبکه ضدایرانی را برانگیخت. دیگر رسانه‌های خبری کشورهای مرتجع ...
چرچیل های شاهنامه!

چرچیل های شاهنامه!

همسر اردشیر، به تحریک برادرش بهمن، نقشه قتل اردشیر را می‌کشد و در جامِ نوشیدنی‌اش زهر ...
چراغ سبز روحانی به میانجی گری عمران خان

چراغ سبز روحانی به میانجی گری عمران خان

طبیعتاً واشنگتن و تل آویو کاهش اختلافات میان کشور‌های حاشیه خلیج فارس و تهران را به ضرر ...