تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۱
کد مطلب : ۴۱۳۹۴۲
کبنا گزارش می دهد

گلایه یک شهروند دهدشتی از بی توجهی به درمان والدین شهدا و توضیحات «شریعت پور»

۱
گلایه یک شهروند دهدشتی از بی توجهی به درمان والدین شهدا و توضیحات «شریعت پور»
کبنا ؛پس از اعتراض یکی از شهروندان مبنی بر بی توجهی بنیاد شهید کهگیلویه به بحث درمان والدین شهدا،سایت خبری کبنا نیوز گفتگویی با عادل شریعت پور،مدیر بنیاد شهید کهگیلویه داشته است که در زیر می خوانید؛
مدیر بنیاد شهید کهگیلویه هزینه درمان را شامل دو قِسم دانست و اظهار کرد:برخی از هزینه های درمان از جمله خدمات سرپایی،خدمات ارائه شده در مراکز درمانی،بستری،آزمایش و...برون سپاری شده و از سوی بیمه دی پرداخت می شود و بخش دیگر را بنیاد شهید پرداخت می کند.   
عادل شریعت پور عنوان کرد:هزینه هایی را از جمله دندان پزشکی،در صورت مراجعه به استان های دیگر بخشی از هزینه ایاب و ذهاب،اسکان و غذا به مدت مشخص که قانون خود را دارد نیز،بنیاد شهید پرداخت می کند.
شریعت پور با اشاره به اینکه در حال حاضر بیمه دی نقدینگی ندارد گفت:ولی فاکتورهای ارائه شده که سیکل قانونی را طی کرده باشند جمع اوری می کنیم و نهایتا زمانی که اعتبار تخصیص دهند پرداخت می شود.
 وی افزود:البته هر فاکتوری مورد تایید نیست،فاکتورها باید سیکل قانونی را طی کنند،یعنی باید دکتر معرفی کند و برگ اعزام بنویسد که نیاز به مراجعه به چه پزشکی دارد،به بخش درمان ما بیاید و ما دستور می دهیم تا یک نامه به او می دهند تا به هر پزشکی مراجعه می کنند این را تایید کند ، از سوی دیگر بخشی از دیگر هزینه ها از جمله ایاب و ذهاب،اسکان و خورد و خوراک  هم پرداخت می شود.
  این مسوول با بیان اینکه به برخی از والدین شهدا علاوه بر حقوق خود،حق پرستاری و نگهداری نیز تعلق می گیرد،تصریح کرد:اگر کسی حق پرستاری  ندارد باید مدارکی دال بر اینکه ناتوان است و نمی تواند زندگی خود را اداره کند ارائه دهد،حق پرستاری را کمیسیون که کشوری است تعیین می کند و از اختیار استان خارج است.
شریعت پور ادامه داد:برخی از اموال سرمایه ای بنیاد شهید از جمله تخت،تشک و..نیز به صورت دوره ای در اختیار جامعه هدف قرار می گیرد که پس از درمان تحویل بنیاد می شود،ولی اگر پزشک متخصص نیاز به تشک و...را به صورت مداوم ضروری بداند هم به هر طریقی که باشد برای وی تامین می کنیم.
وی در خصوص سرکشی از خانواده های شهدای والا مقام و جامعه هدف  نیز مطرح کرد:از خانواده های شهدا،جانبازان و ایثارگران در بخش های دیشموک،قلعه رئیسی،حتی افرادی که در یاسوج و بهبهان هستند بازدید و سرکشی می شود جامعه هدف ما گسترده است. 
نام شما

آدرس ايميل شما

چرچیل های شاهنامه!

چرچیل های شاهنامه!

همسر اردشیر، به تحریک برادرش بهمن، نقشه قتل اردشیر را می‌کشد و در جامِ نوشیدنی‌اش زهر ...
چراغ سبز روحانی به میانجی گری عمران خان

چراغ سبز روحانی به میانجی گری عمران خان

طبیعتاً واشنگتن و تل آویو کاهش اختلافات میان کشور‌های حاشیه خلیج فارس و تهران را به ضرر ...
پایان سکوت وکیل حسین فریدون

پایان سکوت وکیل حسین فریدون

اين موضوعي است که متاسفانه با ارتباط دادن مسائل بي‌ربط که در اين پرونده نبوده و يا اساساً ...