تاریخ انتشار
شنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۹
کد مطلب : ۴۱۲۹۶۵
رئیس دانشکده صنعت و معدن چرام خبر داد

امکانات دانشکده صنعت و معدن چرام در حد یک دانشگاه است

۲
۰
راه‌اندازی سه رشته جدید در دانشکده چرام
کبنا ؛رئیس دانشکده صنعت و معدن چرام معتقد است که امکانات این دانشکده در حد یک دانشگاه است و همه آنچه یک دانشجو نیاز دارد در این دانشکده وجود دارد.
صاحب سروش فر که حدود یکسال از ریاست وی بر این دانشکده می‌گذرد در این گفتگو به خبرنگار ما گفت: برای توسعه دانشکده چرام مسئولان دانشگاه، استان و شهرستان همراه و همدل هستند و ما نیز به این همکاری احتیاج داریم.
صاحب سروش فر می‌گوید: دانشکده صنعت و معدن چرام یکی از شش دانشکده دانشگاه یاسوج است که بنا به تشخیص مسئولان وقت دانشگاه در سال 1386 و با تصویب هیئت امنا در شهرستان چرام مجوز راه اندازی گرفت و با کمک 2 میلیارد تومانی وزارت نفت در سال 90 ساختمان آن تکمیل و در سال 91 با پذیرش 30 دانشجو رسماً کار خود را آغاز کرد.
مشروح گفتگو با رئیس دانشکده چرام و عضو هیئت علمی دانشگاه یاسوج در پی می‌آید:
سروش فر رئیس دانشکده چرام گفت: با همکاری مسئولان استان و شهرستان حدود 15.5 هکتار زمین جهت احداث این دانشکده اختصاص یافت و شرکت نفت نیز 2 میلیارد تومان برای احداث ساختمان هزینه کرد. در سال 91 این دانشکده در سه رشته کاردانی عمران، مکانیک و کارشناسی آمار اقدام به پذیرش دانشجو کرد.
وی می‌گوید: معارضاتی که در خصوص زمین دانشکده وجود داشت، رشد و توسعه این دانشکده را کند کرده بود و اکنون با پیگیری‌های صورت گرفته سند زمین دانشکده صادر شده و ابلاغ اعتبارات خوبی نیز صورت گرفت.
وی همکاری مسئولان استانی و شهرستانی را مطلوب دانست و گفت: برای توسعه این دانشکده همه مسئولان یکدل هستند و سعی می‌کنیم این دانشکده گسترش یافته و یکی از دانشکده‌های تخصصی در استان شود.
سروش ادامه می‌دهد: این دانشکده تنها دانشکده دولتی در کهگیلویه بزرگ است و فرصت بسیار ارزشمندی برای فرزندان این خطه و کل استان است تا بتوانند از این ظرفیت استفاده کنند.
وی می‌گوید: این دانشکده امسال و برای اولین بار اقدام به پذیرش دانشجو بدون آزمون و بدون شهریه کرده و دانشجویان برتر را نیز حمایت مالی می‌کند. این موضوع برای برخی از دانشجویان که مشکل مالی دارند می‌تواند مشوق خوبی باشد ضمن آنکه باید توجه داشت که دانشگاه یاسوج جز 10 دانشگاه برتر کشور است و مدرک فارغ التحصیلی دانشجویان نیز توسط دانشگاه یاسوج صادر می‌شود.
رئیس دانشکده صنعت و معدن چرام به ایجاد رشته‌های جدید در این دانشکده اشاره کرد وگفت: سه رشته مهندسی صنایع، مهندسی معدن و مهندسی نقشه برداری به رشته‌های این دانشکده اضافه خواهند شد.
وی ادامه داد: با توجه به وجود صنایع و معادن متعدد در استان و به خصوص شهرستان چرام، ضرورت راه اندازی این رشته‌ها در دانشکده بیش از پیش احساس می‌شود.
سروش فر بیان داشت: دانشکده چرام دارای 6 عضو هیئت علمی و حدود 15 کارمند اداری و حراست می‌باشد که با توجه به برنامه ریزی برای توسعه و رشد دانشکده، در آینده نزدیک هم اعضای هیأت علمی و هم کارمندان باید افزایش یابند.
وی ساختمان فعلی دانشکده را دارای ظرفیت حدود 700 دانشجو عنوان کرد و در خصوص امکانات این دانشکده گفت: کارگاه پیشرفته نجوم و آزمایشگاه فیزیک، کارگاه پیشرفته جوشکاری، کتابخانه، سایت مجهز کامپیوتری و ... از جمله امکانات علمی و آموزشی است که در این دانشکده وجود دارد.
وی ادامه داد: برنامه‌های هفتگی ورزشی شامل سالن فوتسال و استخر شنا نیز برای دانشجویان فراهم است.
سروش فر به تخصیص اعتبار حدود 6 میلیارد تومانی به این دانشکده اشاره کرد وگفت: به حول و قوه الهی و به لطف و همکاری جناب آقای دکتر عریان رئیس محترم دانشگاه یاسوج و مجموعه معاونین و مدیران محترم دانشگاه، از آغاز مدیریت اینجانب تاکنون حدود 6 میلیارد تومان بودجه جهت توسعه دانشکده (شامل خرید تجهیزات اداری و آموزشی، محوطه سازی، تجهیز سالن‌های همایش، مطالعه و جلسات، محوطه سازی، تکمیل ساختمان نیمه کاره، اینترنت، خطوط تلفن ثابت، دوربین‌های مدار بسته و ...)، سلف سرویس و خوابگاه دانشجویی، تخصیص داده شده است و با این اعتباری که گرفته شده و اعتبارات جدید انشاءلله نسبت به توسعه هر چه بهتر دانشکده اقدام خواهیم کرد.
وی ادامه داد: عملیات اجرایی محوطه سازی و سر در دانشکده آغاز شده و بیش از 50 درصد رشد فیزیکی دارد و به سرعت در حال انجام شدن است.
رئیس دانشکده چرام در بخش دیگری از سخنان خود گفت: این دانشکده همایش‌های موفق توسعه پایدار استان، هوا و فضا، نجوم و ... را برگزار کرده است و در آینده نیز ادامه خواهد داد.
وی به تشکل‌های دانشجویی نیز اشاره کرد و گفت: انجمن علمی نجوم و انجمن علمی ساختار در دانشکده تأسیس شده‌اند و اساتید مشاور در کنار آنها قراردارند. خرید تلسکوپ برای انجمن علمی نجوم از گرنت اساتید از جمله کارهایی مثبتی است که برای توسعه این رشته در دانشکده انجام شده است.
سروش فر گفت: کانون فرهنگی نشاط و سرگرمی و بسیج دانشجویی از جمله کانونهای فرهنگی این دانشکده هستند که در صورت نیاز و تقاضای دانشجویان مجوز برای ایجاد تشکلهای دیگر نیز صادر می‌شود.
وی ادامه داد: کلاسهای درس این دانشکده مجهز به ویدئو پروژکتور و اینترنت هستند و همچنین سالن اجتماعات و سالن کنفرانس دانشکده برای برگزاری برنامه‌های دانشجویی در این دانشکده وجود دارد.
سروش فر بیان داشت: سالن‌های مجهز مطالعه و کتابخانه موجود در دانشکده چرام می‌تواند نیازهای علمی و آموزشی دانشجویان را پاسخ دهد.
رئیس دانشکده چرام تصریح کرد: خوابگاه‌های مطلوب و غذای با کیفیت برای دانشجویان مهیا هست و سرویس ایاب و ذهاب نیز دانشجویان را از هر گوشه شهر به دانشکده انتقال می‌دهد.
سروش فر اضافه کرد: این دانشکده با تخصیص اعتبار خوبی که دریافت کرده به فکر احداث یا خرید خوابگاه جدید برای دانشجویان است.
رئیس دانشکده چرام بیان داشت: هم اکنون دانشجویانی از دیگر استانهای نظیر فارس، خوزستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری و ... در دانشکده چرام تحصیل می‌کنند که این موضوع می‌تواند باعث رشد و شکوفایی اقتصاد شهر چرام شود. برخی از این دانشجویان در تیمهای ورزشی شهرستان نیز فعالیت می‌کنند.
وی ادامه داد: یکی از راههای رشد و توسعه کهگیلویه بزرگ، توسعه و پیشرفت همین دانشکده است که همت و یاری مسئولان را طلب می‌کند.
وی در پایان گفت: تقریباً تمامی امکاناتی که در یک دانشگاه برای دانشجو فراهم است در دانشکده چرام نیز وجود دارد.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

قیطاس
Iran, Islamic Republic of
جالبه صنعت و معدنه ولی خبری از زمین شناسی و مهندیی معدن نیست وا اسفا
Iran, Islamic Republic of
خدا دونه پول حروم کردنه.
سالی 6 میلیارد پول اوچو خرج ایکنن.
اگر 6 میلیارد مرغ و خروس ایسن ایدان و مردم که نگه کنن الان مردم همه تاجر بین.
ماجرای صحبت‌های گوینده معروف خبر تلویزیون چه بود

ماجرای صحبت‌های گوینده معروف خبر تلویزیون چه بود

مهم‌ترین ویژگی رسانه‌ها، هویت رسانه‌ای فعالان آن است. به همین خاطر است که بسیاری از روزنامه ...
دست‌های پشت پرده بحران عراق

دست‌های پشت پرده بحران عراق

​​​​​​​ سفر آقاي «عادل عبدالمهدي» به چين و قراردادهايي که بين عراق و برخي کشورها مثل ...
سرانجام ناطق نوری به جامعه روحانيت آمد

سرانجام ناطق نوری به جامعه روحانيت آمد

سيدرضا اکرمي گفت: اين اولين حضور آقاي ناطق‌نوري در جلسات جامعه پس از سال‌ها بود و اعضا ...