تاریخ انتشار
جمعه ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۵
کد مطلب : ۴۱۲۹۲۹
در خطبه های نماز جمعه لیکک مطرح شد

وقت تصادفات فیلم نگیرید؛راه را باز کنید برای مداوا

۰
وقت تصادفات فیلم نگیرید؛راه را باز کنید برای مداوا
کبنا ؛حجت الاسلام افروغی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با موکب داران گفت: امام حسین علیه السلام مختص شیعیان نیست و تقابلی از کفر و دین است که در اربعین حسینی اوج می‌گیرد و مردم با جان و دل عاشقانه در این مسیر گام بر می‌دارند که چنین پدیده‌ای در دنیا بی نظیر است.
وی ادامه داد: تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی بر اجتماع عظیم اربعین حسینی دال بر تشکیل امتی فراتر از امت اسلامی است و با توکل بر خدا این اتفاق در جهان در حال وقوع است که برگزاری مراسم شیر خوارگان حسینی در چهل کشور جهان مهر تأییدی بر این ادعا است.
وی در فرازی دیگر از خطبه‌های نماز این شهر گفت: در صورت اتحاد امت اسلامی در قاره‌های گوناگون می‌توان امت واحده اسلامی را با الهام از مکتب عاشورا تشکیل داد و به فرموده ایشان شعار مرگ بر اسرائیل و آمریکا دور یا زود محقق می‌شود.
خطیب جمعه شهر لیکک اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند " مذاکره مجدد یعنی تحمیل خواسته‌های آمریکا به ایران" که با شرایط موجود هیچ وقت با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد و دلیل این امر ترفند‌های شیطانی استکبار است که ظهور انقلاب اسلامی حرفی نو در جهان عنوان کرد و در ذات نظام و استکبار این دشمنی وجود دارد.
وی بیان کرد: به تعبیر قرآن کریم آن‌ها قطعا شکست خواهند خورد و نظام اسلامی بر تمام مشکلات غالب و پیروز خواهد شد.
حجه الاسلام افروغی ادامه داد: علاج غلبه بر مشکلات امروز جامعه تکیه بر درون است که عدم استقبال از دلار در حال شکل گرفتن است.
وی با تبریک هفته دفاع مقدس گفت: جنگ دانشگاهی بود که در این برهه جوانانی آموزش دیدند و با توکل بر خدا و توسل بر امام حسین علیه السلام جنگ به گنج تبدیل شد و پیروزی‌هایی عظیم برای ملت ایران بدست آمد.
وی ادامه داد: اگر جنگ عراق علیه ایران شکل نمی‌گرفت اهداف پلید آمریکا و جهان خواران نمایان نمی شد و جنگ بهترین فرصت برای حفظ ریشه‌های نظام اسلامی و صدور انقلاب بود که در ادامه خیلی از پاره‌های تن اسلام در ادامه به هم پیوند خواهند خورد و زخم‌های تن خسته جهان اسلام التیام می‌یابند.
حجت الاسلام افروغی با اشاره به مقاومت جوانان یمنی گفت: با حمله پهباد‌های جوانان یمنی عربستان متوجه شد دستی بالاتر از دست آن‌ها وجود دارد و با بمباران شرکت ارامکو متوجه شدند که اگر بخواهند با ایران درگیر شوند از صفحه روزگار محو خواهند شد.
وی ادامه داد: در زیر ساخت تمدن سازی آموزش و پرورش از مهمترین دستگاه هاست و انتظار می‌رود در شهرستان جلسات متعددی در زمینه سند تحول آموزش و پرورش خصوصا در قسمت‌های بومی برگزار شود و شورای آموزش و پرورش با دعوت از نخبگان گامی مهم در جهت کاربردی کم کردن جلسات این شورا برداشته شود.
حجت الاسلام افروغی افرود: معلمان پرورشی، مشاوران و دبیران وظایف سنگینی به عهده دارند و باید از این مسئولیت‌ها به نحو احسن استفاده شود تا شاهد تحول عظیمی در سطح پرورش و بعد آموزش باشیم.
وی در فرازی دیگر ادامه داد: مردم با هر کاروان داری به سفر اربعین نروند و مواظب باشند سرگردان نشوند.
حجه الاسلام افروغی در ادامه با تشکر از مجموعه اورژانس ۱۱۵ گفت: وقت تصادف از آن صحنه فیلم نگیریم و مسیر را باید باز گذاشت تا مداوای شخص مصدوم زودتر شروع شود.
وی با اشاره به لغو رسمی مراسم چهلم آمیر احمد تقوی گفت: امیدواریم با الهام از این ایده خوب مردم هم مراسم‌ها را خلاصه کنند و به جای این موارد قرآن بخوانند.
حجه الاسلام افروغی افرود: بهترین تفکر، تفکر در مورد حادثه عاشورا است که بهترین جلوه‌ها از طرف اهل بیت و یاران امام حسین علیه السلام و بدترین پستی‌ها در این سوی میدان از طرف سپاه کفر در این رویداد مهم نهفته است.
حجه الاسلام افروغی با تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان گفت: امیدوارم از فرصت ماه محرم استفاده کنیم، از قیام عاشورا درس بگیریم و با الهام از مکتب عاشورا رفتار ما در امتداد اهداف و فلسفه عاشورا طی شود.
وی اضافه نمود: همیشه گناه استرس زا است و عمل به دین آرامش ایجاد می کند که آیه شریفه " با یاد خدا دل‌ها آرام می‌گیرد" نشان از تایید این امر مهم است.
نام شما

آدرس ايميل شما

سرانجام ناطق نوری به جامعه روحانيت آمد

سرانجام ناطق نوری به جامعه روحانيت آمد

سيدرضا اکرمي گفت: اين اولين حضور آقاي ناطق‌نوري در جلسات جامعه پس از سال‌ها بود و اعضا ...
سرنوشت برادران رئیس‌جمهورها!

سرنوشت برادران رئیس‌جمهورها!

داود احمدي‌نژاد ديگر به منتقد رسمي حلقه نزديک به برادرش تبديل‌شده بود؛ انتقادهاي او ديگر ...
پای روانگردان در پرونده قتل ميترا استاد باز شد

پای روانگردان در پرونده قتل ميترا استاد باز شد

کارشناس اسلحه عنوان مي‌کند 9گلوله شليک شده است. بنده درخواست کردم اين مساله در هيات کارشناسي ...