تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۱
کد مطلب : ۴۱۲۸۶۳
محمد حسین صفار هرندی در جمع دانشجویان استان کهگیلویه و بویراحمد:

اصلاح‌طلبان از رأی آوری لیست خود در تهران پشیمانند / امیدواریم در انتخابات امسال در بازی رسانه‌ای قرار نگیرند

۲
۰
اصلاح‌طلبان از رأی آوری لیست خود در تهران پشیمانند / امیدواریم در انتخابات امسال در بازی رسانه‌ای قرار نگیرند
کبنا ؛ محمد حسین صفار هرندی وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی و عضو تشخیص مصلحت نظام با حضور در جمع دانشجویان یازدهمین دوره خط امام استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص آبستن بودن سال 98 به افتاقات مهم از بیم‌ها و امیدها جمهوری اسلامی در سال جاری سخن گفت: باید بیمناک باشیم چراکه اگر قرار باشد بار دیگر مثل سال‌های قبل بدون برنامه ریزی مدون و عاری از اتحاد وارد میدان شویم، شرایط کشور همچون شرایط موجود خواهد شد و چه بسا با توطئه‌های شبانه روزی دشمنان نظام شرایط بدتر نیز شوند.
 وی افزود: خوشبختانه مردم ما روز به روز و سال به سال در مسائل مهم کشوری آگاه‌تر و ریز بین‌تر می‌شوند، و امیدواریم که در انتخابات امسال مانند گذشته در بازی رسانه‌ای قرار نگیرند و فریب دورغ پردازی‌های خبرگزاری‌های زنجیره‌ای داخل و رسانه‌های معاند را نخورند.
وی تصریح کرد: داشتن همچین مجلسی بیمناک است که باید از تکرار آن اجتناب کرد؛ مجلس باید قدرتمند بشود، باید کسانی وارد مجلس شوند که دغدغه‌شان مردم و مشکلات کشور و مردم باشد نه کسانی که به فکر معامله گری و جیب خود هستند.
 صفار هرندی اذعان کرد: اگر اتفاقات چند سال گذشته نمایندگان مجلس را مرور کنیم، الان به عینه شاهد آن هستیم حتی اصلاح طلبان که خوشحال و شاد از رأی اوری لیست خود در تهران بودند، الان پشیمانند و اعتراف می‌کنند که اینها دیگر چه کسانی هستند، چطور می‌شود کسانی که باید برای ملت و جامعه قانون گذاری کنند با مسائل روز اینقدر بیگانه باشند و شأن مجلس و نماینده ملت بودن را تا این حد پایین بیاورند
 کار به جایی رسیده است که در جلسه‌ای که خود آقایان تشکیل داده بودند و آقای تاج زاده سخنران آن بود یکی از نمایندگان همین لیست جویای نام سخنران می‌شود که این یک فاجعه برای آنها بوده است.
 عضو تشخیص مصلح نظام با اشاره به برخی اخبار از کج سلیقگی‌ها در جریان انقلابی گفت: بیمناک است وقتی دوستان خودی و کسانی که هم مردم روی آنان حساب باز می‌کنند و هم خواص ما حواسشان نیست و به خود ضربه می‌زنند و در پازل طرف مقابل حرکت می‌کنند؛ باید این را بدانیم روش مقابله قهری با مسائل و مشکلات جواب نخواهد داد.

http://www.bso.ir/content/imgcache/76624/image_800_450.jpg
وی با اشاره به ارسال متعدد نامه‌های وزرا به مقام معظم رهبری اذعان کرد: باید بیم داشت وقتی مسئولان و دولتمردان همه به رئیس جمهور کشور بگویند فشار بر رهبری را زیاد بکنید تا نتیجه دلخواه را بگیریم؛ مردم ما آگاهند و این آگاهی را در همه‌ی صحنه‌های حساس جامعه نشان داده‌اند، کم کاری‌ها و بی کفایتی‌ها را می‌بینند و با این حربه‌ها نمی‌توانند از زیر احمال کاری خود فرار کنند، این‌ها اصلاً به دنبال پیدا کردن راه خروج از بن بست نیستند و می‌خواهند با بهانه و توجیه بی کفایتی خودشان در مدیریت امور را پنهان کنند.
 صفار هرندی بیان کرد: اما مهمترین بیم نگاه بدبینانه به صحنه و دیدن نیمه خالی لیوان است که فقط ناکامی‌ها و بن بست ها دیده شود، همان کاری که رسانه‌های معاند و متأسفانه عده‌ای در داخل شبانه روز در تلاشند تا به مردم و جوانان ما بقبولانند. اما وقتی درست به صحنه نگاه کنیم دلایل امیدواری زیادی وجود دارد و مردم نیز این را به وضوح در چندماه گذشته نشان داده‌اند.

http://www.bso.ir/content/imgcache/76625/image_800_599.jpg
  یکی از همین امیدواری‌ها نزدیک بودن انتخابات است، خودم مردم نیز به این نتجیه رسیده‌اند که در انتخابات قبلی فریب وعده‌های دروغین را خورده‌اند، جایی که به لیست انتخاباتی رأی دادند و به سلبریتی ها و وعده‌ها دل بستند. اما الان منتظرند که اسفند ماه از راه برسد تا با مشارکت آگاهانه در انتخابات آتی مجلس، خانه ملت را از وجود نمایندگان بی کفایت خالی کنند.
 وی تأکید کرد: مسئله دیگر انتخاب شایسته حجت الاسلام رئیسی به عنوان رئیس قوه قضائیه از طرف مقام معظم رهبری بود، که با کنشگری خود مردم را به مبارزه جدی با فساد و صاحبان ثروت و قدرت بالاخص محاکمه مفسدان اقتصادی امیدوار کرد. با یک مقایسه ساده می‌توان متوجه شد که آقای رئیسی سال 96 و حال حاضر بسیار متفاوت شده است؛ وقتی کنشگری ایشان سوا از جریانات سیاسی را می‌بینیم حتی مخالفان آن زمان هم متمایل به این رویه می‌شوند.
 وی افزود: برخی از دوستان با دیدن عملکرد ایشان بازهم با استفاده از قدرت رسانه‌ای که در دست دارند سعی می‌کنند که عملکرد وی را در برخورد با مفسدان را سیاسی قلام داد کنند، اما الان می‌بینیم که حتی مخالفان آقای رئیسی از جدیت و نگاه یکسان ایشان در برخورد با مفاسد قدردانی می‌کنند.
 این فعال سیاسی اذعان داشت: کمک و لطف الهی و توکل بر خدا را در حوادث اخیر کشور به خصوص بحث کم آبی و بارش‌های فراوان و هم دلی مردم مشهود بوده است، جایی که تا دیروز دشمن روی همین کم آبی و منازعات حاصل از آن حساب باز کرده بود و می‌خواست مردم را بترساند، به یکباره به لطف الهی کشور سیراب از آب شد و نقشه‌هایشان برهم خورد.

http://www.bso.ir/content/imgcache/76626/image_800_450.jpg
 درست است که این بارش‌ها خرابی‌هایی هم به بارآورد و زندگی برخی از هم وطنان ما را با مشکل مواجه کرد، اما حضور مردم و اتحاد ناشی از هبستگی ملت به حدی شگرف بود، باعث شد کسانی که در کمین بودند تا بازهم کینه و فتنه بنی مردم و مسئولان بپاشند را نیز انگشت به دهان کرد، این‌ها نشان می‌دهد باید بر خدا توکل کرد و نگاه به مدد الهی باشد.
 وی گفت: اگر دشمن تحریم را در یک حوزه و آن هم حوزه نفتی وارد کرده است آیا عقل و درایت حکم نمی‌کند که ما در حوزه و حوزه‌های دیگر خودکفا و مستقل شویم؟ جز اقتصاد که لنگ می زند و مسئولان ما تا نگاهشان را از خارج به دخال معطوف نکنند و روی به اقتصاد بومی و بهره گیری از توان جوانان این مرز بوم نیاورند در این حوزه پاسخ قابل قبولی نمی‌گیریم.
 وی تصریح کرد: اما در حوزه‌های دیگر دیدم این درایت رهبری و جریان انقلابی بود که ما در تقویت بنیه دفاعی و ... رشد کردیم و این بنیه دفاعی بود که باعث قدرتمندی اقتصادی ما نیز شده و خواهد شد.
 در مقابل دیوانگی و هوچیگری باید عاقلانه و قاطعانه برخورد کرد، و ما این را با ساقط کردن پهباد آمریکایی و یا توقیف نفت کش انگلیسی ثابت کردیم و آنها هیچ غلطی نتوانستند بکنند، امروزه قدرت دفاعی ما و همچنین توانایی موشکی ما مایه امید و مباهات مردم است.
 صفار هرندی بیان کرد: چرا امیدوار نباشیم، بیم‌ها جای خود و امیدواری‌ها جای خود. از دل بیم‌ها نیز می‌توان امیدواری بیرون کشید، همین بیم‌ها هستند که به ما انگیزه و امید حرکت می‌دهند و جوانان ما را برای مقابله با آنها به میدان می‌آورند. بن بست ها را می‌شود شکست؛ به عناون مثال اگر گزارش دکتر ستاری در حضور مقام معظم رهبری را در خصوص شرکت‌های دانش بنیان مطالع کنیم می بنیم نشانگر رشد این شرکت‌ها و افزایش توان روز افزون نیروهای داخلی در عرصه‌های مختلف می‌باشد.

http://www.bso.ir/content/imgcache/76623/image_800_450.jpg
 عضو تشخیص مصلحت نظام اذعان کرد: خیلی از کشورها که تا پیش از این خواهان ارتباط راهبری با ما بودن اما از ترس در عمل کژدار و مریض بودند، الان مستقیماً به ما پیام داده‌اند و خواهان این ارتباط هست، کشورهایی همچون چین، روسیه، هند و.. همه اینگونه اند، اما حیف که افرادی سر کار هستند که این را باور ندارند و انگیزه‌ای برای استفاده از این فرصت ندارند.
http://www.bso.ir/content/imgcache/76623/image_800_450.jpg
 وی در پیان ضمن آرزوی توفیق برای دانشجویان حاضر گفت: یقین دارم سال آینده سال روشنی است، کشور ما تا نیروهای جوان، متعهد و آگاهی همانند امروز دارد از هر توطئه و مانعی سربلند بیرون خواهد آمد.
نام شما

آدرس ايميل شما

خیبر
Germany
نه حیر آقای صفار هرندی اینگونه که شما برداشت گردید اشنباه هست . خوشحالی اصلاحطلبان در دوره قبل از رای نیاوردن بزرگان اصولگرا در تهران بود . همه میدانستند که لیست امید بیشنرشان در شان مجلس نبودن .
خیبر
Germany
نه حیر آقای صفار هرندی اینگونه که شما برداشت گردید اشنباه هست . خوشحالی اصلاحطلبان در دوره قبل از رای نیاوردن بزرگان اصولگرا در تهران بود . همه میدانستند که لیست امید بیشنرشان در شان مجلس نبودن .
۶ نفر از اخلالگران نظام اقتصادی در فارس به زندان محکوم شدند

۶ نفر از اخلالگران نظام اقتصادی در فارس به زندان محکوم شدند

 ۶ نفر از متهمین پرونده موسوم به کمپانی فایننشیال دردادگاه ویژه رسیدگی به جرائم  مفسدین ...
هشدار به افرادی که پروژه ناامیدسازی و اعتمادزدایی مردم را دنبال می‌کنند

هشدار به افرادی که پروژه ناامیدسازی و اعتمادزدایی مردم را دنبال می‌کنند

همچنین درخصوص مسئله آسیب‌های اجتماعی حاشیه تهران به‌عنوان پایتخت کشور باید بگویم؛ به ...
راي بودار كميته انضباطي عليه سرخابي‌ها

راي بودار كميته انضباطي عليه سرخابي‌ها

نکته جالب تقدير از دو کاپيتان پرسپوليس و استقلال و همچنين کريم باقري است. در بند دهم ...