تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۷
کد مطلب : ۴۱۲۸۳۸
توضیحات شهردار یاسوج در باره حذف کلمه شهید در تابلوها؛

چرا نام «شهید» در تابلوهای یاسوج حذف شد

۱
۰
چرا نام «شهید» در تابلوهای یاسوج حذف شد
کبنا ؛در سطح کشور موجی از حذف کلمه «شهید» از تابلوهای معابر، خیابان‌ها و کوچه‌ها به راه افتاد و در یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد تابلوهای وجود دارد که کلمه «شهید» بر روی آنها حذف شده است. نستهن مقدم شهردار یاسوج در این باره توضیحاتی داده است. او می‌گوید: «آن چیزی که در فضای مجازی علیه مرکز استان راه افتاده وجود ندارد و دقت لازم انجام می‌شود که این مورد سهل‌انگاری شرکت سازنده تکرار نشود.»
مقدم در پاسخ به سوالی مبنی بر حذف نام شهید از تابلوهای سطح شهر یاسوج که در فضای مجازی به آن پرداخته شده گفت: نداشتن نام برای خیابان‌ها و میادین سطح شهر یاسوج نقیصه بزرگی بود  که در کمیسیون نام‌گذاری شورای شهر بر نام‌گذاری این میادین تاکید شد اما در اثر سهل‌انگاری شرکت سازنده تابلوها که در خارج از استان است نام شهید از برخی تابلوها حذف شده بود.
شهردار یاسوج با بیان اینکه سال گذشته ۴۶۰ تابلو نصب شد که براثر سهل‌انگاری شرکت سازنده واژه شهید در ۴ یا ۵ تابلو حذف شده بود، بیان کرد: یکسال پیش در مراسم نمادینی تابلو یکی از معابر سطح شهر یاسوج(گلزار علی‌کرم شفیعی) نصب شد که متوجه حذف نام شهید از این تابلو نشدیم اما به محض اطلاع از این موضوع سریع دستور اصلاح دادیم و در کمتر از دو روز اصلاح شد.
وی با تاکید بر اینکه حذف نام شهدا از تابلوها مربوط به سال گذشته بوده که اصلاح شد، گفت: به کمیسیون نام‌گذاری شهرداری تاکید کردیم در این خصوص دقت لازم را داشته باشد، حتی به شرکت سازنده هم تذکرات لازم داده شد.
این مسوول بیان کرد: متاسفانه موجی در کشور مبنی بر حذف نام شهدا از معابر، خیابان‌ها و کوچه‌ها به راه افتاده و یاسوج هم شامل آن شده اما آن چیزی که در فضای مجازی علیه مرکز استان راه افتاده وجود ندارد و دقت لازم انجام می‌شود که این مورد سهل‌انگاری شرکت سازنده تکرار نشود.
مقدم با بیان اینکه نام‌گذاری معابر، کوچه‌ها و خیابان‌ها مزین به‌نام اساتید‌، افراد معتبر و بزرگان ملی است، گفت: سرآمد همه این اساتید و بزرگان شهدا هستند و افتخار می‌‌کنیم که در کمیسیون نام‌گذاری بیش از ۹۵ درصد معابر، کوچه‌ها و خیابان‌ها به نام این عزیزان مزین شده است و این ایده در کمیسیون نام‌گذاری که نماینده بنیاد شهید، سپاه و اعضای شورای شهر حضور دارند ادامه دارد.
شهردار یاسوج در جمع‌بندی سخنان خود خاطرنشان کرد: کمترین کاری که می‌توانیم در حق شهدا انجام دهیم اینکه برای زنده نگه داشتن یاد آنها نام این بزرگان را در منظر شهری به یاد بگذاریم، ضمن اینکه از همه مردم استان و خانواده بزرگ و عزیز شهدا به دلیل این سهل‌انگاری که یکسال گذشته صورت گرفت عذرخواهی می‌کنم.
وی عنوان کرد: به اکیپ نصب تابلوها تاکید کردیم که دیگر چنین حوادثی در استان شهید پروری که ۱۸۸۰ شهید تقدیم نظام و انقلاب کرده را شاهد نباشیم.
شهردار یاسوج خاطرنشان کرد: قبل از حضورم در شهرداری یاسوج تابلوهایی در سطح شهر یاسوج نصب شده بود (مانند خیابان شهید خرسندیان گلستان ۶) که نام شهید حک نشده بود اما این مورد را اصلاح کردیم.(فارس)
نام شما

آدرس ايميل شما

یاسوجی
Iran, Islamic Republic of
شهر دار یاسوج را باید اقای مقدم دست انداز بنامیم با این همه دست انداز درست کرده در شهر یاسوج
هشدار به افرادی که پروژه ناامیدسازی و اعتمادزدایی مردم را دنبال می‌کنند

هشدار به افرادی که پروژه ناامیدسازی و اعتمادزدایی مردم را دنبال می‌کنند

همچنین درخصوص مسئله آسیب‌های اجتماعی حاشیه تهران به‌عنوان پایتخت کشور باید بگویم؛ به ...
راي بودار كميته انضباطي عليه سرخابي‌ها

راي بودار كميته انضباطي عليه سرخابي‌ها

نکته جالب تقدير از دو کاپيتان پرسپوليس و استقلال و همچنين کريم باقري است. در بند دهم ...
روایتی از زندگی طلبه جوان، همسر و 11 فرزندش

روایتی از زندگی طلبه جوان، همسر و 11 فرزندش

پدر 38 ساله و مادر 36 ساله قمی که یازدهمین فرزندشان در راه است، از خدا می‌خواهند که این ...