تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۱۸
کد مطلب : ۴۱۲۷۹۹
در گفت‌وگویی مطرح کرد

واکنش اورژانس فارس نسبت به مرگ دختر دانشجو

۰
واکنش اورژانس فارس نسبت به مرگ دختر دانشجو
کبنا ؛محمدجواد مرادیان مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی فارس در ارتباط با اخبار منتشرشده در خصوص مرگ دختر ۲۵ ساله دانشجوی دوره کارشناسی ارشد دانشکده کشاورزی شیراز توضیحاتی را ارائه داد.
او افزود: طی اخبار منتشرشده در برخی خبرگزاری‌ها مبنی بر تأخیر آمبولانس اورژانس بر سر بالین دختر ۲۵ ساله دانشجو، این سازمان ضمن تسلیت به خانواده فرد مذکور اعلام کرد که طبق استاندارد‌های اورژانس و برنامه مکانیزه، با اعلام اولین تماس تکنسین‌های این سازمان در زمان ۱۴ دقیقه در محل حادثه حضور داشتند و خدمات درمانی لازم را به مصدوم ارائه کردند.
مرادیان، تأخیر ۲۵ دقیقه‌ای امدادگران اورژانس به محل حادثه را تائید نکرد و گفت: طبق استاندارد‌های تعریف‌شده زمان رسیدن بر بالین بیماران و آسیب دیدگان، به‌طور میانگین در جاده‌ها ۱۵ دقیقه است.
مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی فارس اظهار کرد: تمامی اقدامات درمانی لازم توسط پرسنل اورژانس فارس برای دانشجوی فوت‌شده در محل حادثه و در حین انتقال به مرکز درمانی انجام‌شده و هیچ کوتاهی در این زمینه انجام‌نشده است.
مرادیان تصریح کرد: با توجه به ترافیک و بعد مسافت مراکز درمانی در کلان‌شهر شیراز و جهت درمان فوری برای این مصدوم با هماهنگی‌های انجام‌شده وی به بیمارستان شهید مطهری مرودشت انتقال یافت.
او همچنین گفت: با توجه به آنکه بیمارستان شهید مطهری مرودشت همه امکانات لازم برای درمان مصدومین را دارد مرجع انتقال همه موارد مشابه در منطقه است.
مرادیان بیان کرد: متأسفانه به دلیل ضربه شدید به‌ قفسه‌ سينه‌، دنده‌های وی دچار شکستگی و منجر به سوراخ شدن ریه‌های مصدوم شده بود که خونریزی داخلی را به دنبال داشت.
مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی فارس تأکید کرد: برای پیشگیری از حوادث مشابه سعی کنیم توصیه‌های ایمنی را رعایت و از ایستادن کنار بزرگراه و یا رانندگی با خودرو با مشکل فنی پرهیز کنیم.
مرادیان گفت: بنابراین قضاوت نهایی در مورد اینکه قصوری صورت گرفته یا خیر، منوط به نتایج و آزمایشات پزشکی قانونی می‌شود.
نام شما

آدرس ايميل شما

ماجرای صحبت‌های گوینده معروف خبر تلویزیون چه بود

ماجرای صحبت‌های گوینده معروف خبر تلویزیون چه بود

مهم‌ترین ویژگی رسانه‌ها، هویت رسانه‌ای فعالان آن است. به همین خاطر است که بسیاری از روزنامه ...
دست‌های پشت پرده بحران عراق

دست‌های پشت پرده بحران عراق

​​​​​​​ سفر آقاي «عادل عبدالمهدي» به چين و قراردادهايي که بين عراق و برخي کشورها مثل ...
سرانجام ناطق نوری به جامعه روحانيت آمد

سرانجام ناطق نوری به جامعه روحانيت آمد

سيدرضا اکرمي گفت: اين اولين حضور آقاي ناطق‌نوري در جلسات جامعه پس از سال‌ها بود و اعضا ...