تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۲
کد مطلب : ۴۱۲۷۹۴
دانشمندان دوربین‌هایی در محل دفن مردگان نصب کردند

مشاهدات شوکه‌کننده چند دانشمند از حرکت اجساد

۱
مشاهدات شوکه‌کننده چند دانشمند از حرکت اجساد
کبنا ؛دانشمندان استرالیایی دریافتند که اجساد مردگان، درون قبر تکان می‎خورد و دست‌های آن‌ها بار‌ها از بدن دور شده و سپس به‌جای خود بازمی‌گردند. اکتشاف این موضوع بر نظریه‌های قبلی که گمان می‌کردند اجساد مردگان تکان نمی‌خورد، خط بطلان کشید.
دانشمندان استرالیایی در یک مرکز پژوهشی محرمانه دوربین‌هایی در محل دفن مردگان نصب کردند که به فواصل زمانی ثابت، از آن‌ها عکس گرفته و روند متلاشی شدن اجساد را ثبت می‌کرد.
این دوربین‌ها به مدت ۱۷ ماه، هر نیم ساعت یک‌بار از هرکدام از جسد‌ها یک عکس گرفتند و در طول ۱۷ ماه، ۱۴۵۷ عکس از روند متلاشی شدن هر جسد ثبت کردند.
آلیسون ویلسون، یکی از دانشمندانی که با این پروژه همکاری کرده، گفت: «ما متوجه شدیم که دست‌ها به مقدار قابل‌توجهی تکان می‌خورند.
دست‌هایی که معمولاً در روند تدفین در دو سوی جسد قرار داده می‌شود، از مکان خود تکان خورده، از جسد دور شده و دوباره به‌جای اول خود بازمی‌گردند.
این پژوهش در یک مرکز محرمانه در نزدیکی سیدنی انجام شد تا روند متلاشی شدن اجساد در شرایط مختلف را بررسی کرده و از یافته‌های این مطالعه برای تحقیقات جنایی و بازسازی صحنه‌های جرم استفاده شود.
آلیسون ویلسون گفت که احتمالاً تکان خوردن دست‌ها، درنتیجه کوتاه شدن رباط‌ها پس از خشک شدن آن‌ها باشد.
دکتر سانتا مالت، متخصص جرم‌شناسی و پزشکی قانونی دانشگاه نیوکاسل نیز در این تحقیق شرکت کرد و گفت که یافته‌های جدید برای کارآگاهان صحنه جرم بسیار مهم است، زیرا که پیش‌ازاین گمان می‎رفت اجساد برای مدت طولانی در جای خود بی‌حرکت می‌مانند.
او افزود: «مقدار حرکت اجساد واقعاً تعجب‌آور است. من از دیدنشان شگفت‌زده شدم، به‌ویژه از فاصله‌ای که دست‌ها از بدن می‌گیرند.»
نام شما

آدرس ايميل شما

ایران و عربستان؛ وقت مصالحه رسیده است؟

ایران و عربستان؛ وقت مصالحه رسیده است؟

 طرح چهار ماده‌ای ماکرون، هنوز به نتیجه نرسیده، اما شواهد و قراین نشان می‌دهد که احتمال ...
واکنش‌ها به حکم ۵ سال زندان حسین فریدون

واکنش‌ها به حکم ۵ سال زندان حسین فریدون

پرونده دیگری که ممکن است مورد توجه قوه قضائیه باشد، پرونده مهدی جهانگیری برادر اسحاق ...
۶ نفر از اخلالگران نظام اقتصادی در فارس به زندان محکوم شدند

۶ نفر از اخلالگران نظام اقتصادی در فارس به زندان محکوم شدند

 ۶ نفر از متهمین پرونده موسوم به کمپانی فایننشیال دردادگاه ویژه رسیدگی به جرائم  مفسدین ...