تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۶
کد مطلب : ۴۱۲۵۷۷

مراسم عزاداری محرم در شرکت نفت گچساران با حضور نماینده ولی فقیه

۰
مراسم عزاداری محرم در شرکت نفت گچساران با حضور نماینده ولی فقیه
کبنا ؛مراسم عزاداری کارکنان شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران با حضور آیت الله ملک حسینی ، امام جمعه موقت شهرستان ، مدیر عامل ، مدیران ، رؤسای ادارات و تعدادی از روحانیون در نماز خانه اداره مرکزی برگزار گردید .


صبح روز یکشنبه، مجلس عزاداری حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) به همت شورای فرهنگی شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران در راستای بهره مندی معنوی از فضائل ماه محرم برگزار شد که با مداحی و نوحه سرایی توسط مداحان اهل بیت عصمت و طهارت همراه بود.
بنا به این گزارش؛قبل از شروع مراسم نماینده ولی فقیه دراستان به همراه مدیر عامل وهئیت مدیره شرکت در کنار یادمان شهدای شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران حاضر و با قرائت فاتحه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این عزیزان به رشادت وپایمردی آنان در راه اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ادای احترام نمودند.


 در ادامه مراسم پس از قرائت زیارت عاشورا حضرت آیت الله ملک حسینی نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن خدا قوت به کارکنان خدوم صنعت نفت گچساران از آنها با پیشینه آبرومند در خدمت به انقلاب اسلامی یاد کرد و به ایراد سخنرانی در خصوص آشنایی بیشتر با فضائل زیارت عاشورا پرداخت.
آیت الله ملک حسینی بیان کرد: زیارت عاشورا از جانب خداوند و انشاء پروردگاراست و بسان حدیث قدسی پر از رمز و راز برای سعادت بشر است و ادامه داد زیارت عاشورا نه تنها برای قرائت و نزدیک شدن به سیدالشهداست بلکه برای معرفت باید مطالعه شود و همگان را به خواندن ترجمه زیارت عاشورا برای پی بردن به اصل داستان توصیه نمود .
آیت الله ملک حسینی افزود : نباید ساده به زیارت عاشورا نگاه کنیم زیرا محتوایی دارد حیرت انگیز و پر از آموزه هایی در راه رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی همانطور که حسین بن علی امام عزت و افتخار ، امام گنج و ذخیره برای شیعیان است زیارت عاشورا هم از افتخارات ما به شمار می آید.
وی گفت: خداوند متعال اگر امامی را برای امامت منصوب کرد تا مردم همراه او باشند خواست تا با اراده و اختیار باشد نه با جبر و زور ، امامان هیچگاه برای به دست آوردن پیروانشان از وعده و ترس و تهدید استفاده نکردند ،این شیوه معاویه و یزیدیان بود زیرا سنت و دین ما می گوید انسانها باید خودشان بیایند و از خداوند مدد بجویند و مسیر معرفت و علم را در حوزه اندیشه و احساس درک کنند تا منجر به عمل در زندگی شود .
نماینده ولی فقیه در استان از حب و بغض ، و تولی و تبری به عنوان محور اصلی زیارت عاشورا یاد کرد و گفت خمیر مایه تمام رفتارهای انسانهای مسلمان و مومن در طول مسیر می باشد و در بحث دوستی و دشمنی ، یکرنگی و دو رنگی از دو شخصیت در زمان امام حسین (ع)نام برد از شبث بن ربعی که از شخصیتهای بی ثبات در تاریخ اسلام بود و از حر بن یزید ریاحی که در رفتارش نوعی اعتقاد زلال دیده میشد همان اعتقادی که سبب شد به امام در نماز اقتدا کند.
ایشان در پایان سخنانش گفت: همه خواسته ها و مسیرها را باید از خداوند درخواست نمود و در این راه با حسین بن علی همراه شد و گامهای صدق را باید درست برداشت . گام اندیشه ، گام احساس و گام عمل تا سعادت دنیا و آخرت نصیبمان گردد. ذکر مصیبت ، جلسات مرثیه ، تمرین بغض و محبت باعث می شود راه ما سمت و سوی هدایت پیدا کند و راه دوستی با دوستان خدا و دشمنی با دشمنان خدا را برای ما آشکار نماید .  در آخر این مراسم معنوی به نفراتی که نامشان برگرفته از نام مبارک امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل العباس بود توسط آیت الله ملک حسینی مدال سینه اهدا گردید.
نام شما

آدرس ايميل شما

ماجرای صحبت‌های گوینده معروف خبر تلویزیون چه بود

ماجرای صحبت‌های گوینده معروف خبر تلویزیون چه بود

مهم‌ترین ویژگی رسانه‌ها، هویت رسانه‌ای فعالان آن است. به همین خاطر است که بسیاری از روزنامه ...
دست‌های پشت پرده بحران عراق

دست‌های پشت پرده بحران عراق

​​​​​​​ سفر آقاي «عادل عبدالمهدي» به چين و قراردادهايي که بين عراق و برخي کشورها مثل ...
سرانجام ناطق نوری به جامعه روحانيت آمد

سرانجام ناطق نوری به جامعه روحانيت آمد

سيدرضا اکرمي گفت: اين اولين حضور آقاي ناطق‌نوري در جلسات جامعه پس از سال‌ها بود و اعضا ...