تاریخ انتشار
شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۲
کد مطلب : ۴۱۲۵۱۸
سیروس همتی؛

مدیران و مسئولان دغدغه تئاتر دینی ندارند

۰
مدیران و مسئولان دغدغه تئاتر دینی ندارند
کبنا ؛سیروس همتی نمایشنامه نویس و کارگردان تئاتر معتقد است طی سال‌های اخیر مدیران و مسئولان تئاتری دغدغه تولید و اجرای تئاترهای دینی را ندارند و این وضعیت نگران کننده است.
سیروس همتی نمایشنامه نویس، بازیگر و کارگردان تئاتر که در کارنامه فعالیت خود آثار متعددی را با موضوعات دینی و مذهبی نگاشته و کارگردانی کرده است، درباره اجرای اثری جدید در این زمینه گفت: گروه تئاتر «مانی» همواره سعی دارد تئاتر دینی را با نگاهی نو به موضوعات مذهبی تولید و اجرا کند اما خلاف سال‌هایی که این اتفاق رخ می‌داد، طی ۳ سال اخیر هیچ فرصتی برای گروه «مانی» مهیا نشد.
وی یادآور شد: نمایش‌های «قربانی»، «هه دوچشم» و «یک شاخه گل سرخ» از جمله آثاری هستند که سبقه گروه تئاتر «مانی» را به لحاظ نوع نگاه نو به موضوعات مذهبی در تئاتر دینی نشان می‌دهد ولی متأسفانه شرایطی برای تولید و اجرای تئاتر دینی توسط این گروه، فراهم نمی‌شود.
همتی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: دوره‌ای که برای مدیر مرکز هنرهای نمایشی و مسئولان تئاتر دینی دغدغه بود، گذشت. قبل‌ها ۲ تا ۳ ماه قبل‌تر از ماه محرم و صفر نمایش‌های ویژه این ایام به هنرمندان شناخته شده سفارش داده می‌شد و گروه تمرین‌های خود را آغاز می‌کرد.
این هنرمند تئاتر معتقد است در این شرایط مدیریتی همین که تئاتر دینی در ماه محرم و صفر اجرا می‌شود و چراغش همچنان روشن است، جای شکر دارد.
وی با اشاره به اجراهای انگشت‌شماری نظیر «خورشید کاروان» و همچنین آثاری که هنرمندانی چون کوروش زارعی و سیدجواد هاشمی اجرا می‌کنند، متذکر شد: احساس خطر می‌کنم از این بابت که ژانر و گونه تئاتر دینی و مذهبی از دست برود، این شرایط نگران کننده است.
همتی در پایان سخنان خود اظهار کرد: در گذشته برگزاری رویدادهایی همچون همایش آیین‌های عاشورایی مأمن و محفل خوبی برای هنرمندان فعال در عرصه تئاتر دینی بود که متأسفانه دیگر برگزار نمی‌شود.
نام شما

آدرس ايميل شما

۶ نفر از اخلالگران نظام اقتصادی در فارس به زندان محکوم شدند

۶ نفر از اخلالگران نظام اقتصادی در فارس به زندان محکوم شدند

 ۶ نفر از متهمین پرونده موسوم به کمپانی فایننشیال دردادگاه ویژه رسیدگی به جرائم  مفسدین ...
هشدار به افرادی که پروژه ناامیدسازی و اعتمادزدایی مردم را دنبال می‌کنند

هشدار به افرادی که پروژه ناامیدسازی و اعتمادزدایی مردم را دنبال می‌کنند

همچنین درخصوص مسئله آسیب‌های اجتماعی حاشیه تهران به‌عنوان پایتخت کشور باید بگویم؛ به ...
راي بودار كميته انضباطي عليه سرخابي‌ها

راي بودار كميته انضباطي عليه سرخابي‌ها

نکته جالب تقدير از دو کاپيتان پرسپوليس و استقلال و همچنين کريم باقري است. در بند دهم ...