تاریخ انتشار
شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۲
کد مطلب : ۴۱۲۵۱۶
با ارسال نامه‌ای؛

آیت الله لاریجانی از همه عذرخواهی کرد

۱
۰
آیت الله لاریجانی از همه عذرخواهی کرد
کبنا ؛جمعی از اعضای تشخیص مصلح نظام در پی کدورت پیش آمده میان آیت‌الله آملی لاریجانی و آیت‌الله یزدی و انعکاس آن در رسانه‌ها طی نامه‌ای خطاب به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کردند: «با توجه به مقامات علمی و موضع‌گیری‌ها و سوابق مثبت شما در طول سال‌های خدمت در سنگر شورای محترم نگهبان و به‌ویژه دستگاه قضایی کشور و به لحاظ اهمیت و ضرورت وحدت و همدلی و وفاق بین مسئولان و نخبگان کشور، حول محور ولایت و امامت رهبری فرزانه انقلاب و لزوم دادن پاسخ قاطع به یاوه‌سرایی‌ها، مشفقانه از جنابعالی استدعا می‌شود با تدبیر مناسب راه هرگونه برداشت منفی علیه نظام و ارکان عزت‌بخش آن و سوءاستفاده دشمنان و بدخواهان را مسدود و آنان را مأیوس و ناامید ساخته و با این اقدام خداپسندانه موجبات سرور و خوشحالی ملت فداکار را فراهم سازید.»
آیت‌الله آملی لاریجانی نیز در پاسخ به این نامه که بر ضرورت حفظ وحدت و همدلی مسئولان و نخبگان کشور حول محور ولایت و امامت رهبری معظم انقلاب تأکید شده بود، بابت نوشتن نامه به آیت‌الله یزدی عذرخواهی کرد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در این نامه نوشت: ضمن تشکر از تذکرات برخی از اعضای محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام، اینجانب ابائی ندارم که بپذیرم انسان در شرایطی قلم و زبانش دچار لغزش می‌شود و بر قلم و زبان مطالبی جاری می‌شود که خلاف مصلحت است و بلکه گاه خلاف انصاف. در جایی‌که گاه قلم بزرگان علم و تقوا طغیان می‌کند و بر قلم‌شان مطالبی جاری می‌شود که نباید، امکان چنین امری بر طلبه چون این فقیر، چندان مستبعد نیست.
وی با بیان اینکه «از نامه اینجانب دلسوزان بسیاری مکدر شدند، در همین جا بر خود فرض می‌دانم که از محضر شریف همه آنان عذرخواهی کنم» تصریح کرد: آیت‌الله یزدی حفظه الله منشا خدمات بسیاری در حوزه‌های علمیه بوده‌اند و سابقه مودت اینجانب با ایشان هم دیرینه. ما همه در یک صفیم و دشمن بی‌جهت خیال باطل تفرقه افکنی نکند، کدورت بین احبّاء عارضی است و ان‌شاءالله خداوند تبارک و تعالی همه کدورت‌ها را خواهد زدود و راه روشن خود را بر بندگان صادقش خواهد نمود.
رئیس تشخیص مصلحت نظام در این نامه نوشت: به گمان بنده همه اینها سهل است. آنچه مهم است نقشه‌های دشمن در تفرقه افکنی در میان مسئولان و ایجاد یاس و ناامیدی در میان مردم است. دشمن با اجیر کردن عده‌ای در خارج کشور و همراهی عده‌ای دیگر در داخل تلاش می‌کند با شایعه‌افکنی و دروغ‌پردازی به اهداف فوق برسد.
وی در نامه خود خطاب به جمعی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام نوشت: در همین راستا برخی سایت‌ها و کانال‌های اجاره ای، ادعا کردند اینجانب نامه‌ای گلایه‌آمیز به رهبری معظم نوشته‌ام و از ایشان استجازه برای سفر به نجف‌اشرف کرده‌ام. این ادعا صد درصد کذب است نه نامه‌ای در کار بود و نه استجازه ای. و تصویر نامه‌ای هم که منتشر کرده‌اند صدرصد جعلی بود و خط منتشره هم هیچ شباهتی به خط اینجانب ندارد. غرض آنان القاء یأس و بی‌اعتمادی در مردم و ایجاد اختلاف در میان مسئولین و حتی القای شایعه اختلاف مسئولان با رهبری بود.البته همه اینها خیالی باطل است. مردم ما بصیر‌تر از آن هستند که فریب این شایعات بی‌اساس را بخورند و مسئولان ما هم فهیم‌تر که این دروغ پردازی‌ها بتواند در صف آنان رخنه ایجاد کند.ما همه در صف واحدیم و در خدمت رهبری نظام و در مسیر روشن انقلاب اسلامی و ارزش‌های والای دینی عمل خواهیم کرد. راه امام قدس‌الله نفسه الزکیه و رهبری معظم انقلاب حفظه‌الله تعالی روشن است.
آیت‌الله آملی لاریجانی در نامه خود تصریح کرد: بوق‌های تبلیغاتی خارجی تلاش‌کردند از نامه اینجانب به آیت‌الله یزدی غایت سوءاستفاده را بکنند، تلاش‌کردند که القاء کنند آن نامه نوعی تعریض و گلایه از نهادهای مهم نظام چون شورای نگهبان و سپاه پاسداران و صدا و سیما و غیره است. در حالی که واضح است نهادهایی که مایه افتخار متدینان و بلکه هر ایرانی است، نمی‌شود که مورد تعریض اینجانب قرار گیرند. سپاه پاسدارانی که مجاهدت‌ها و تلاش‌های یکایک آنان و به خصوص فرمانده‌هانش مایه مباهات هر ایرانی است، چگونه ممکن است مورد تعریض مسئولی در این رده باشد. و همین‌طور شورای محترم نگهبان که عالی‌ترین مرجع در باب پاره‌ای تصمیمات مهم در مقام نظارت و در مقام تشخیص خلاف قانون اساسی و خلاف شرع در مصوبات مجلس است.
وی افزود: گرچه می‌پذیرم که باید نامه با لحن درست‌تر و دقت بیشتری نگاشته می‌شد تا جلوی این سوءاستفاده‌ها گرفته شود. مقصود اینجانب از پاره‌ای گلایه‌ها تصورات و اقدامات غلط برخی افراد در برخی از این نهادها بود که امیدوارم با تدبیر صحیح مسئولان مرتفع شود.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین نوشت: در پایان بار دیگر از همه دلسوزانی که نامه اینجانب موجب کدورت خاطرشان شده است عذرخواهی می‌کنم و امیدوارم همه با اجتناب از حواشی و عوارض، در صف واحد، برای رفع مشکلات مردم که حقیقتاً امروز کمر شکن است، تلاش کنیم که اگر با اخلاص در راه خدا گام برداریم نصرت خداوند قطعی است: ان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم. و آخر دعوانا أن الحمدلله رب ‌العالمین.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
مدارک واسنادی که در دست داشتید کار خودش را کرد دیگه نمیتونند
ماجرای صحبت‌های گوینده معروف خبر تلویزیون چه بود

ماجرای صحبت‌های گوینده معروف خبر تلویزیون چه بود

مهم‌ترین ویژگی رسانه‌ها، هویت رسانه‌ای فعالان آن است. به همین خاطر است که بسیاری از روزنامه ...
دست‌های پشت پرده بحران عراق

دست‌های پشت پرده بحران عراق

​​​​​​​ سفر آقاي «عادل عبدالمهدي» به چين و قراردادهايي که بين عراق و برخي کشورها مثل ...
سرانجام ناطق نوری به جامعه روحانيت آمد

سرانجام ناطق نوری به جامعه روحانيت آمد

سيدرضا اکرمي گفت: اين اولين حضور آقاي ناطق‌نوري در جلسات جامعه پس از سال‌ها بود و اعضا ...