تاریخ انتشار
جمعه ۱۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۶
کد مطلب : ۴۱۲۴۹۵
آیت الله نوری همدانی:

دریافت دیرکرد توسط بانک‌ها حرام است / رعایت حجاب باید ابتدا از ارگان‌های دولتی آغاز شود

۱
۰
دریافت دیرکرد توسط بانک‌ها حرام است / رعایت حجاب باید ابتدا از ارگان‌های دولتی آغاز شود
کبنا ؛
یکی از مراجع تقلید با بیان اینکه رعایت حجاب باید ابتدا از ارگان‌های دولتی آغاز شود، افزود: علما در مورد بدحجابی مرتب سخن می‌گویند و اعتراض می‌کنند اما متأسفانه نتیجه‌ای نمی‌بینند.
به گزارش کبنا، آیت‌الله العظمی حسین نوری همدانی روز پنجشنبه (14 شهریور ماه 98) در دیدار اعضا و دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر یکی از موضوعات بسیار مهم در قرآن کریم و اسلام محسوب می‌شود.
وی با اشاره به تأکید قرآن کریم بر لزوم وجود افرادی برای دعوت مردم به خیر و ارزش‌های دینی، افزود: از نظر اسلام ساخت محیط زندگی بر عهده مردم است.
این استاد سطوح عالی حوزه تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یکی از فرایض مهم دینی، واجب کفایی و گاهی نیز واجب عینی است.
وی با بیان اینکه نباید در برابر منکرات سکوت کرد، افزود: لازم است فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر با قلب، زبان و عمل احیا شود.
آیت الله نوری همدانی گفت: انسان برای انجام این فریضه مهم ابتدا باید خود قلبا از آن منکر متنفر باشد، سپس با زبان، منطق و استدلال نهی از منکر کند و درنهایت در عمل به احیای آن بپردازد.
وی فردی که در برابر منکرات سکوت کند را همانند مرده‌ای دانست که تنها حیات جسمانی دارد و افزود: در آیات و روایات هیچ مسئله‌ای به اندازه امر به معروف و نهی از منکر مهم عنوان نشده است.
این مرجع تقلید شیعیان گفت: نخستین وظیفه حکومت اسلامی را احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است که باید در این زمینه اقداماتی انجام گیرد.
وی با بیان اینکه رعایت حجاب باید ابتدا از دولت و ارگان‌های دولتی آغاز شود، افزود: علما نیز در مورد بد حجابی مرتب سخن می‌گویند و اعتراض می‌کنند اما متأسفانه نتیجه‌ای نمی‌بینند.
دریافت دیرکرد توسط بانک‌ها حرام است
آیت الله نوری همدانی تأکید کرد: دریافت دیرکرد توسط بانک‌ها حرام است که بارها بر حرام بودن آن تاکید کرده‌ایم.
وی ادامه داد: دریافت دیرکرد از سوی بانک‌ها ربا محسوب می‌شود که نباید آن را نادیده گرفت اما با این وجود باز هم چنین پولی از سوی بانک‌ها گرفته می‌شود.
استاد برجسته حوزه علمیه قم بیان کرد: وجود حتی یک منکر در قم زیبنده این شهر مقدس نیست بنابراین باید با منکرات به صورت جدی برخورد شود.
وی با تأکید بر لزوم نمونه بودن شهر قم در میان سایر شهرها، افزود: متأسفانه شنیده‌ام عده‌ای از شهرهای دیگر به قم برای انجام منکرات فرستاده می‌شوند تا از این طریق نام این شهر را خراب و انقلاب را تضعیف کنند.
آیت‌الله نوری همدانی بیان کرد: همه مردم و مسئولان در برابر فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر مسئول هستند.
وی اضافه کرد: همه افراد جامعه باید راستای احیای امر به معروف و نهی از منکر گام بردارند و در این زمینه از این اقدامی مضایقه نکنند.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
مردم برای حرفهای نیستند
۶ نفر از اخلالگران نظام اقتصادی در فارس به زندان محکوم شدند

۶ نفر از اخلالگران نظام اقتصادی در فارس به زندان محکوم شدند

 ۶ نفر از متهمین پرونده موسوم به کمپانی فایننشیال دردادگاه ویژه رسیدگی به جرائم  مفسدین ...
هشدار به افرادی که پروژه ناامیدسازی و اعتمادزدایی مردم را دنبال می‌کنند

هشدار به افرادی که پروژه ناامیدسازی و اعتمادزدایی مردم را دنبال می‌کنند

همچنین درخصوص مسئله آسیب‌های اجتماعی حاشیه تهران به‌عنوان پایتخت کشور باید بگویم؛ به ...
راي بودار كميته انضباطي عليه سرخابي‌ها

راي بودار كميته انضباطي عليه سرخابي‌ها

نکته جالب تقدير از دو کاپيتان پرسپوليس و استقلال و همچنين کريم باقري است. در بند دهم ...