تاریخ انتشار
جمعه ۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۹
کد مطلب : ۴۱۲۱۲۴
نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک؛

مشکلات بخش مسکن در کوتاه‌مدت حل نمی‌شود

۰
مشکلات بخش مسکن در کوتاه‌مدت حل نمی‌شود
کبنا ؛حسام عقبایی در خصوص تاثیر رشد قیمت مسکن یبر قدرت خرید مردم طی سال‌های اخیر اظهار کرد: به دلیل رشد قیمت مسکن، خرید ملک آرزوی متقاضیان به ویژه خانه اولی‌ها شده و نرخ اجاره بها به قدری نامتعارف رشد کرده که عملا از قدرت خرید عامه مردم خارج شده است.
 وی در ادامه افزود: زمانیکه قیمت مسکن و نرخ اجاره بها هر سال رشد قابل توجهی را تجربه می‌کند در این شرایط عمر مستاجران برای سکونت در یک مکان تنها محدود به یک و یا دو سال می‌شود و به تبع آن با کاهش قدرت اجاره نشینی در شهرها، مستاجرین به سمت اجاره نشینی به سمت حاشیه شهر سوق پیدا می‌کنند.
نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک در توضیح راهکار‌های کنترل بازار اجاره بها از سوی دولت گفت: دولت‌ها علاقه‌مند است که اقدامات خوبی در بخش مسکن انجام دهد، اما با توجه به رشد بی رویه قیمت‌ها و تاثیر مستقیم آن بر اجاره بها به نظر می‌رسد که دولت نتوانسته اقدامی در مورد ساماندهی اجاره بها انجام دهد.
عقبایی یادآور شد: در دوره چهار ساله اول دولت یازدهم، وزیر سابق راه و شهرسازی اعتقادی به تولید مسکن نداشت و در دوره جدید وزارت راه و شهرسازی نیز نه زیرساخت‌ها و نه منابع در اختیار این وزارتخانه قرار ندارد که بخواهد اقدامات بلند مدت برای ساماندهی بخش مسکن و اجاره بها انجام بدهد.
وی خاطر نشان کرد: برای ساماندهی بازار اجاره بها و بخش مسکن نیازمند اقدام جهادی و انقلابی است و نمی‌توان مشکلات این بخش را در مدت کوتاه حل کرد.
نام شما

آدرس ايميل شما

​​​​​​​ترامپ از مساله ایران چه می‌خواهد؟

​​​​​​​ترامپ از مساله ایران چه می‌خواهد؟

آمریکا حس می‌کند با دادن امتیاز به ایران می‌تواند به توافق برسد. گروه‌های زیادی در آمریکا ...
سعید حجاریان، عباس سلیمی نمین و محسن امین زاده

جدال سلیمی‌نمین با اصلاح‌طلبان؛ چه کسی جنگ‌طلب است؟!

پاسخ سلیمی نمین دیگر واکنشی از سوی حجاریان در پی نداشت. اما یکی دیگر از فعالان جریان ...
مشاهدات شوکه‌کننده چند دانشمند از حرکت اجساد

مشاهدات شوکه‌کننده چند دانشمند از حرکت اجساد

دانشمندان دوربین‌هایی در محل دفن مردگان نصب کردند تا حرکات اجساد درون قبرها را موردبررسی ...