تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۹
کد مطلب : ۴۱۲۰۵۷
کبنا گزارش می‌دهد

زنگ خطر افزایش گرایش جوانان کهگیلویه و بویراحمد به «ماری‌جوانا» و «روانگردان» به صدا در آمد

۱
زنگ خطر افزایش گرایش جوانان کهگیلویه و بویراحمد به «ماری‌جوانا» و «روانگردان» به صدا در آمد
کبنا ؛زنگ خطر افزایش مواد مخدر در بین نوجوانان و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد به صدا درآمده است. «دسترسی آسان به مواد مخدر یکی از راه‌های شیوع مواد مخدر در بین جوانان است» این را سید ناصر رضایی دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد گفته و می‌گوید: «طی دو سال اخیر شاهد رشد مصرف هروئین هستیم، ماری و شیشه دیگر مخدرهای مصرفی در بین معتادان استان است.»
حلقه‌های دودی که بر سر باغ‌های تفریحی و مکان‌های گردشگری شکل می‌گیرند، مسیر پرتاب جوانان را به منجلاب مواد مخدر فراهم می‌کنند. برگزاری برنامه‌های فرهنگی و آموزشی در این مکان‌ها می‌تواند گره گشا باشد.
 سید ناصر رضایی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد در این باره گفت: در مجموع 96 تشکل و سمن در حوزه ترک اعتیاد، صیانت و اشتغال و بهبود یافتگان مواد مخدر فعالیت می‌کنند.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد افزود: سال گذشته 44 نشست مشارکت‌های حوزه مواد مخدر برگزار و از مجموع 46 مصوبه 44 مصوبه اجرا شد، سال جاری هم شاهد افزایش 50 درصدی برگزاری نشست‌های این حوزه هستیم.
وی به اشتغال ایجاد شده برای بهبود یافتگان مواد مخدر اشاره کرد و گفت: از سال 96 تاکنون برای 200 بهبود یافته مواد مخدر شغل ایجاد شده که اشتغال 88 نفر توسط این شورا و بقیه با مشارکت بهزیستی، کمیته امداد و اداره زندان‌ها انجام شده است.
این مسوول به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برای توانمندسازی بهبودیافتگان مواد مخدر اشاره کرد و گفت: سال گذشته با مشارکت فنی و حرفه‌ای 549 نفر از بهبودیافتگان مواد مخدر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای فرا گرفتند.
رضایی در بخش دیگری از سخنان خود یکی از راه‌های شیوع مواد مخدر را دسترسی آسان به مخدرها عنوان کرد و با بیان اینکه تریاک بیشترین مخدر مصرفی در بین معتادان است، گفت: طی دو سال اخیر شاهد رشد مصرف هروئین هستیم، ماری و شیشه دیگر مخدرهای مصرفی در بین معتادان استان است
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه مصرف شیشه کمتر از دو درصد است، گفت: مصرف مخدر کراک در استان صفر است، البته مصرف روانگردان و ماری‌جوانا در بین جوانان و نوجوانان در حال افزایش است.
وی در پایان عنوان کرد: 70 مرکز در حوزه مواد مخدر در سطح استان فعالیت می‌کنند که 22 مرکز در حوزه ترک اعتیاد هستند.
نام شما

آدرس ايميل شما

۶ نفر از اخلالگران نظام اقتصادی در فارس به زندان محکوم شدند

۶ نفر از اخلالگران نظام اقتصادی در فارس به زندان محکوم شدند

 ۶ نفر از متهمین پرونده موسوم به کمپانی فایننشیال دردادگاه ویژه رسیدگی به جرائم  مفسدین ...
هشدار به افرادی که پروژه ناامیدسازی و اعتمادزدایی مردم را دنبال می‌کنند

هشدار به افرادی که پروژه ناامیدسازی و اعتمادزدایی مردم را دنبال می‌کنند

همچنین درخصوص مسئله آسیب‌های اجتماعی حاشیه تهران به‌عنوان پایتخت کشور باید بگویم؛ به ...
راي بودار كميته انضباطي عليه سرخابي‌ها

راي بودار كميته انضباطي عليه سرخابي‌ها

نکته جالب تقدير از دو کاپيتان پرسپوليس و استقلال و همچنين کريم باقري است. در بند دهم ...