کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مطرح کرد

دست‌های پنهان مانع انتشار گزارش سقوط هواپیمای تهران-یاسوج می‌شود

27 مرداد 1398 ساعت 12:11

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس گفت: گزارشی داریم از یک سال و نیم پیش راجع به سقوط هواپیمایی که به یاسوج می‌رفت ولی هنوز منتشرنشده درحالی‌که کمیسیون عمران این گزارش را تهیه‌کرده و ارائه داده ولی معلوم نیست چراکه دست‌هایی ناپنهان جلوی انتشار این گزارش را می‌گیرند.


حسینعلی حاجی دلیگانی امروز در صحن علنی مجلس در بیان تذکری به استناد ماده ۴۵ گفت: هنگامی‌که گزارش مربوط به توزیع قیر رایگان قرائت شد، در تبصره آن دو نکته وجود دارد یکی اینکه کمیسیون باید افرادی که در اجرای قانون تخلف داشتند را بررسی می‌کرد همچنین کسانی که سوء مدیریت داشتند را کمیسیون باید پیگیری می‌کرد.
نماینده اصولگرای مجلس دهم گفت: ما در گزارش قرائت‌شده به این نکته نرسیدیم که افراد یا دستگاه‌هایی تخلفاتی کرده بودند و یا سوء مدیریت داشته‌اند و عموماً شرح ماوقع را بیان کردند نه اینکه بر اساس تبصره موشکافی کنند و اشکالات را بیان کنند.
این عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد هم وزارت نفت هم سازمان برنامه خیلی اجرای این تبصره قانونی خوشایندشان نیست و به هر نحو آن را اجرا نمی‌کنند. در دستور کار قرار گرفتن گزارش کمیسیون‌ها هم تبعیض وجود دارد البته ما تشکر می‌کنیم که به‌موقع گزارش دادند و در دستور قرار گرفت.
وی ادامه داد: گزارشی داریم از یک سال و نیم پیش راجع به سقوط هواپیمایی که به یاسوج می‌رفت ولی هنوز منتشرنشده درحالی‌که کمیسیون عمران این گزارش را تهیه‌کرده و ارائه داده ولی معلوم نیست چراکه دست‌هایی ناپنهان جلوی انتشار این گزارش را می‌گیرند.
حاجی دلیگانی گفت: یعنی نمایندگان حق دانستن ندارند؟ بنده تاکنون سه بار هم در صحن تذکر داده‌ام این تخلفات و استنکاف از قانون صحیح نیست. به نظر می‌رسد علت این موارد عدم اقتدار مجلس باشد اینکه قانون تشکیل وزارت میراث را مصوب می‌کنیم و بعد خبردار می‌شویم که فردی بیان می‌کند ما این موضوع را به جلسه سران می‌بریم.
وی تصریح کرد: آقای مصری خود شما از مناطقی هستید که محرومین آنجا هم هستند و خبر دارید که چه وضعیتی هست. ادامه روند ۱۴ میلیارد دلار به این نوع هزینه کردن آیا جز به نفع واردکنندگانی است که ۹۰ درصد سود می‌برند. درحالی‌که ما باید به نفع مردم کارکنیم یا قانون برنامه وقتی اجرا نمی‌شود این‌ها نشان می‌دهد که مجلس باید پیگیر باشد.
حاجی دلیگانی گفت: واقعاً اگر آقای رئیس (اشاره به رئیس مجلس) نمی‌تواند از حق‌وحقوق مجلس آن طوری که بایدوشاید دفاع کند خبرش را بدهد که نمایندگان مجلس حداقل اطلاع داشته باشند چراکه ما حرف مردم را می‌زنیم و رئیس مجلس به‌عنوان نماینده ما در آن جلسه شرکت می‌کند.


کد مطلب: 412011

آدرس مطلب :
http://www.kebnanews.ir/news/412011/دست-های-پنهان-مانع-انتشار-گزارش-سقوط-هواپیمای-تهران-یاسوج-می-شود

کبنانیوز
  http://www.kebnanews.ir