تاریخ انتشار
شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۲
کد مطلب : ۴۱۱۹۷۴

علت برکناری مدیرعامل دهه شصتی صندوق بازنشستگی چه بود؟ / آیا رئیس جمهور دخالت کرد

۳
۰
علت برکناری مدیرعامل دهه شصتی صندوق بازنشستگی چه بود؟ / آیا رئیس جمهور دخالت کرد
کبنا ؛
درحالیکه علی ربیعی، سخنگوی دولت، دستور رئیس‌جمهور برای برکناری رئیس صندوق بازنشستگی را تکذیب کرده بود، صالحی در توئیتی کنایه‌آمیز، دخالت حسن روحانی در این برکناری را تأیید کرد.به گزارش کبنا، 22 مرداد بود که صالحی 37 ساله مدیر جوان صندوق بازنشستگی کشوری از سمت خود عزل شد.
وی که 10 فروردین امسال به عنوان مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری منصوب شده بود پس از فقط 4 ماه مدیریت، برکنار شد.البته در همین مدت، برای اولین بار مدارک تحصیلی مدیران صندوق و شرکت‌های تابعه را منتشر کرد؛ او همچنین برای اولین بار جمع حقوق و مزایای مدیران صندوق و شرکت‌های تابعه‌اش را منتشر کرد.
وی در قدم بعدی‌اش صورت‌های مالی شرکت‌های صندوق بازنشستگی کشوری را منتشر کرد و در تدارک انتشار جزئیات پرونده‌ها و پروژه‌های چند هزار میلیادری زیرمجموعه‌های این صندوق بود که عمر مدیریتش بر صندوق به پایان رسید.
صالحی در آخرین توییت خود پیش از برکناری‌اش نوشته بود: «هرچه امور صندوق بازنشستگی را شفاف‌تر می‌کنیم، فشارها و تخریب‌ها نیز بیشتر می‌شود. گام مهم بعدی، انتشار جزئیات پرونده‌ها و پروژه‌های چندصد و چندهزار میلیارد تومانی است».
در میان اخبار برکناری این مدیر جوان،گفته شد که عزل وی توسط رئیس جمهوری اتفاق افتاده موضوعی که چندی بعد از سوی علی ربیعی سخنگوی دولت رد شد.
ربیعی در جمع خبرنگاران گفته بود که «کمال بی‌انصافی است که مدتهاست می‌دانیم که این بحث مطرح است و نباید به دستور رئیس‌جمهور منتسب کنیم، خوانش خوانش نادرست و غلطی است. از روزهای اول سازمان‌های نظارتی اعلام کردند که با توجه به ماده قانونی ایشان حائز شرایط نیست و دیوان محاسبات این را به‌صراحت اعلام کرده بود، حتی در دوره‌ای که مرتضوی این مقام را کسب کرد، دیوان‌ به مدرک تحصیلی او ایراد گرفت. این ایراد دستگاه نظارتی بوده است.»
این درحالی است که شب گذشته سیدمیعاد صالحی مدیر عزل شده وزارت رفاه در توئیتی اعلام کرد که به تصمیم رئیس جمهور برای برکناری اش احترام می گذارد.

انتهای پیام/
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
کاملا معلومه داشت دزدی های مسئولین را لو می داد گفتند برکنارش کنید تا همه مون را لو نداده
Iran, Islamic Republic of
شفاف سازی بود تحمل نکرد
Iran, Islamic Republic of
باید ریاست صندوق بازنشستگی به یک باتجربه سپرده بشه نه یک جوان
​​​​​​​ترامپ از مساله ایران چه می‌خواهد؟

​​​​​​​ترامپ از مساله ایران چه می‌خواهد؟

آمریکا حس می‌کند با دادن امتیاز به ایران می‌تواند به توافق برسد. گروه‌های زیادی در آمریکا ...
سعید حجاریان، عباس سلیمی نمین و محسن امین زاده

جدال سلیمی‌نمین با اصلاح‌طلبان؛ چه کسی جنگ‌طلب است؟!

پاسخ سلیمی نمین دیگر واکنشی از سوی حجاریان در پی نداشت. اما یکی دیگر از فعالان جریان ...
مشاهدات شوکه‌کننده چند دانشمند از حرکت اجساد

مشاهدات شوکه‌کننده چند دانشمند از حرکت اجساد

دانشمندان دوربین‌هایی در محل دفن مردگان نصب کردند تا حرکات اجساد درون قبرها را موردبررسی ...