تاریخ انتشار
شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۱
کد مطلب : ۴۱۱۸۳۶
حجت الاسلام وحدانی فر امام جمعه کبگیان درباره لزوم فرهنگ سازی در مکان‌های گردشگری و تفریحی مطرح کرد؛

گردشگری یا بی‌حجابی

۴
۰
گردشگری یا بی‌حجابی
کبنا ؛حجت الاسلام وحدانی فر امام جمعه کبگیان به لزوم فرهنگ سازی در مکان‌های گردشگری و تفریحی اشاره کرده و گفت: حدود دو سال است که در چیتاب بحث رونق گردشگری وجود دارد، هم در شهر چیتاب و هم در سد چیتاب این بحث‌ها وجود دارد.
رونق گردشگری در چیتاب در جهت اقتصاد مقاومتی
حجت الاسلام وحدانی فر ابراز کرد: امروزه با توجه به تاکیدات حضرت آقا مبنی بر اقتصاد مقاومتی، یکی از راه‌های درآمدزایی گردشگری است و می‌تواند توسعه زا باشد.
وی بیان کرد: بخش کبگیان دو راه برای توسعه دارد، یکی از طریق سدسازی است که کشاورزی و تأمین آب زمین‌های کشاورزی را تسهیل می‌کند. یکی هم گردشگری است، چون رودخانه بشار و رودخانه کبکیان از کنار این روستا می‌گذرند.
وی خاطرنشان کرد: دو سال است گردشگران زیادی به این بخش می آیند و فضای خوبی ایجاد کرد و مردم از این طریق معیشت خود را می‌گذرانند.
حجت الاسلام وحدانی فر گفت: ما معتقدیم که با توجه به جمیع احوال و آمدن گردشگر می‌تواند به رونق اقتصاد این بخش کمک کند همه باید برای رونقش تلاش کنیم.
از فضای فرهنگی برون استانی غافل نباشیم
وی تصریح کرد: دوم نباید از فضای فرهنگی برون استانی که با فرهنگ ما بومی و منطقه‌ای نیست غافل باشیم. غالب گردشگرهای ما از استان بوشهر، اصفهان و استان‌های دیگری هستند که با فرهنگ منطقه ما آشنا نیستند.
وی بیان کرد: مسئولین ما زیرساخت را فراهم کنند که در کنار این فضای گردشگری که وجود دارد یک فضای خدماتی ایجاد شود.
امام جمعه شهر کبگیان در ادامه گفت: اما بحث دیگر بحث فرهنگی است، به فرمایش مقام معظم رهبری، فرهنگ به مثابه تنفس است. شهر چیتاب شهری است که شهدای مدافع حرم، شهری که به ولایتمداری و تدین مشهور است، اولین مسجد بویراحمد در چیتاب ساخته شده است.
وی گفت: درست نیست خانمی با لباس نامناسب در شهر رفت و آمد داشته باشد، خانمی وقتی روسری سرش نیست، مردم حتماً تحمل نخواهند کرد، فرزندان شهر این افراد را می‌بینند.
وی خاطرنشان کرد: مسئولان کمک کنند، با فرهنگ غیربومی که فرهنگ بومی را تحت تأثیر قرار دهد موافق نیستیم. به شهرداری شهر چیتاب، و به مردم این پیشنهاد را دادم که حاشیه رودخانه را برنج کاری نکنند و تبدیل به آلاچیق شود، و اتفاقاً این از برنج کاری ارزش اقتصادی بیشتری دارد.
مجوز برای شنای مختلط ندارید/ خانواده‌ها معترض هستند
وی مطرح کرد: درست است که افرادی می آیند، مجوز می‌آورند و تور گردشگری دارند، ولی شما که مجوز برای شنای مختلط ندارید، خانمی که روسری سرش نباشد داخل آب برود.
حجت الاسلام وحدانی فر گفت: بسیاری از فرزندان این شهر چنین صحنه‌هایی را قبلاً ندیده‌اند، و از دیدن چنین صحنه‌هایی تعجب می‌کنند. خانواده‌ها معترض هستند. همه حرف ما این است که مسئولان کمک کنند که گردشگری رونق پیدا کنند و از طرفی کار فرهنگی هم صورت بگیرد.
مصوبه داریم ولی عمل نمی‌شود
وی ابراز کرد: ما دو هفته پیش جلسه اختصاصی با فرماندار و بخشدار و شهردار و مسئولان نهادهای مربوطه داشتیم، صحبت‌هایی شد و مصوباتی داشت، ولی کار نمی‌شود.
حجت الاسلام وحدانی فر به مصوبات اشاره کرده و گفت: مصوب شد کار فرهنگی صورت بگیرد، دوستان در شهرداری سرویس‌های بهداشتی را تعبیه کنند و دوستان نیروی انتظامی بحث امنیتی را در دست بگیرند.
وی تصریح کرد: سال گذشته دو جوان به دلیل نبودن غواض و عدم امنیت و امثالهم در آب غرق شدند. باید برای گردشگرها زیرساخت ایجاد شود.
وی بیان کرد: چرا روزهای تعطیل 3 هزار نفر در حاشیه رودخانه حضور پیدا می‌کنند، تفریح می‌کنند، و دوستان به بهانه اینکه نشاط اجتماعی را از مردم نگیرید می‌فرمایند که تذکر ندهید و سکوت کنید.
وی گفت: ما در جامعه کفر زندگی نمی‌کنیم و نشاط اجتماعی هم این نیست که حجاب رعایت نشود تا نشاط اجتماعی فراهم شود.
وی در ادامه تاکید کرد: چه شد که ما مردم لر متعصب به اینجا رسیده‌ایم. قرآن اول از همه در بحث حجاب و عفاف به مردها تذکر می‌دهد و می‌گوید مردها غیرت داشته باشید. این بحث دینی است، ائمه جمعه باید به عنوان افرادی که تریبون جمهوری اسلامی را در دست دارند باید تذکر بدهند.
ارگ و مهتر فرهنگ ما نیست
حجت الاسلام وحدانی فر خاطرنشان کرد: در پارک ساحلی به بهانه نشاط اجتماعی ارگ و مهتر را آورده‌ایم، فرهنگ بویراحمد ارگ و مهتر نیست.
وی در ادامه گفت: انقلاب برای این شد که چنین اتفاقاتی نیفتد. گردشگری باید رونق پیدا کند ولی باید رعایت شئونات و رعایت فرهنگ مردمی هم حفظ شود.
وی در انتها گفت: با توجه به اینکه هیچ هتلی هم در مسیر نیست ما موافق این هستیم که گردشگری و وسایل رفاهی در اینجا فراهم شود، مدارس در اختیار گردشگران قرار گیرد، در کل ما مخالف گردشگری نیستیم.
نام شما

آدرس ايميل شما

سلام و خداحافظ
Iran, Islamic Republic of
ببخشید این طوری که می فرمائید زنان باید با مانتو و شلوار و مردان با کت و شلوار برن توی سد چیتاب و شنا کنند و تعطیلات تابستان را سپری کنند
رونق اقتصادی و توسعه گردشگری با دستور و تهدیدات امکان پذیر نیست...... خود دانید!!!!
Iran, Islamic Republic of
به جای این حرفها به فکر اختلاسها و دزدیها و فقر مردم هم باشید بد نیست
Iran, Islamic Republic of
دوره ای حرفل گذشته ککا
Iran, Islamic Republic of
این چی میگه
هشدار به افرادی که پروژه ناامیدسازی و اعتمادزدایی مردم را دنبال می‌کنند

هشدار به افرادی که پروژه ناامیدسازی و اعتمادزدایی مردم را دنبال می‌کنند

همچنین درخصوص مسئله آسیب‌های اجتماعی حاشیه تهران به‌عنوان پایتخت کشور باید بگویم؛ به ...
راي بودار كميته انضباطي عليه سرخابي‌ها

راي بودار كميته انضباطي عليه سرخابي‌ها

نکته جالب تقدير از دو کاپيتان پرسپوليس و استقلال و همچنين کريم باقري است. در بند دهم ...
روایتی از زندگی طلبه جوان، همسر و 11 فرزندش

روایتی از زندگی طلبه جوان، همسر و 11 فرزندش

پدر 38 ساله و مادر 36 ساله قمی که یازدهمین فرزندشان در راه است، از خدا می‌خواهند که این ...