تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۹
کد مطلب : ۴۱۱۶۷۸
سازمان سنجش در اطلاعیه ای

اعلام نتایج اولیه و انتخاب رشته آزمون سراسری ۹۸

۰
اعلام نتایج اولیه و انتخاب رشته آزمون سراسری ۹۸
کبنا ؛
به نقل از روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور؛ در این اطلاعیه آمده است: با آرزوی موفقیت برای داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ بدین وسیله به اطلاع داوطلبان آزمون مذکور می‌رساند که نتیجه اولیه آزمون چهار‌شنبه ۹۸/۰۵/۱۶ به صورت کارنامه بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت.
آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی (پذیرش با آزمون) در این آزمون شوند، لازم است برای مشاهده دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره ۲) آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ و انجام دادن مراحل انتخاب رشته به نکات ذیل توجه کنند:
۱- دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره ۲) هر یک از گروه‌های آزمایشی مربوط (شامل رشته‌های پذیرش با آزمون) از روز پنجشنبه مورخ ۹۸/۰۵/۱۷ بر روی پایگاه اطلاع رسانی این سازمان قرار داده می‌شود و برای همه داوطلبان از تاریخ یادشده قابل مشاهده و دریافت است.
۲- هر یک از داوطلبان گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و یا زبان‌های خارجی که مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، می‌توانند دفترچه راهنمای انتخاب رشته گروه آزمایشی ذیربط را از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان دریافت کنند، ضمناً لازم به تأکید است که بخش پیوست‌های دفترچه راهنمای انتخاب رشته شامل شرایط و ضوابط مؤسسات خاص و همچنین آدرس و ضوابط و شرایط دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی نیز در پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان قرار دارد که به داوطلبان توصیه می‌شود برای انتخاب رشته و اطلاع از ضوابط و شرایط مؤسسات نسبت به مطالعه این بخش از طریق سایت سازمان اقدام کنند.
۳- داوطلبان می‌بایست پس از مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی و بخش پیوست‌های دفترچه راهنما، کدرشته‌های تحصیلی مورد علاقه خود را مشخص کنند و از روز یکشنبه مورخ ۹۸/۰۵/۲۰ تا روز پنجشنبه مورخ ۹۸/۰۵/۲۴ به ترتیب اولویت در فرم انتخاب رشته اینترنتی درج کنند.
۴- پذیرش در رشته‌محل‌های صرفاً براساس سوابق تحصیلی توسط دانشگاه‌ها و مؤسسات پذیرنده در سال ۱۳۹۸ به صورت جدا از رشته‌محل‌های با آزمون و مستقل از این مرحله با رعایت قوانین و مقررات مربوط و با ملاک معدل کتبی دیپلم با توجه به نوع دیپلم داوطلب و رشته انتخابی وی انجام می‌شود. داوطلبان متقاضی (اعم از اینکه در آزمون سراسری ثبت نام کند یا ننموده و یا در جلسه آزمون حاضر و یا غایب بوده اند) می‌توانند با مراجعه به سامانه پذیرش دانشجو صرفاً براساس سوابق تحصیلی مندرج در پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان که از ۹۷/۱۲/۲۰ فعال شده و تا ۲۸ شهریور، مهلت ثبت نام وجود خواهد داشت با مطالعه دقیق دفترچه راهنمای مربوط نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته اقدام کنند.
دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته در رشته‌های پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی از تاریخ ۹۷/۱۱/۱۷ در پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به همراه اطلاعیه‌های اصلاحی آن قرار گرفته است؛ لذا کدرشته محل‌های مربوط به پذیرش براساس سوابق تحصیلی در دفترچه راهنمای شماره (۲) که در تاریخ ۹۸/۰۵/۱۷ منتشر می‌شود درج نخواهد شد.
۵-سامانه راهنمای انتخاب رشته مجازی این سازمان به منظور راهنمایی و کمک به داوطلبان در انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ (رشته‌های پذیرش با آزمون) از اوایل هفته آینده از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان در دسترس داوطلبان قرار خواهد گرفت.
۶- ویژه نامه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ شامل مطالب مفید و کاربردی درباره انتخاب رشته از جمله تشریح محتوای کارنامه آزمون، آشنایی با بومی گزینی، انواع سهمیه ها، استفاده از انتخاب رشته مجازی و نکته‌های مهم در انتخاب رشته اصلی تدوین و در اواخر این هفته منتشر می‌شود. مطالعه این ویژه نامه به داوطلبان، والدین و مشاوران توصیه می‌شود.
نام شما

آدرس ايميل شما

هشدار به افرادی که پروژه ناامیدسازی و اعتمادزدایی مردم را دنبال می‌کنند

هشدار به افرادی که پروژه ناامیدسازی و اعتمادزدایی مردم را دنبال می‌کنند

همچنین درخصوص مسئله آسیب‌های اجتماعی حاشیه تهران به‌عنوان پایتخت کشور باید بگویم؛ به ...
راي بودار كميته انضباطي عليه سرخابي‌ها

راي بودار كميته انضباطي عليه سرخابي‌ها

نکته جالب تقدير از دو کاپيتان پرسپوليس و استقلال و همچنين کريم باقري است. در بند دهم ...
روایتی از زندگی طلبه جوان، همسر و 11 فرزندش

روایتی از زندگی طلبه جوان، همسر و 11 فرزندش

پدر 38 ساله و مادر 36 ساله قمی که یازدهمین فرزندشان در راه است، از خدا می‌خواهند که این ...