تاریخ انتشار
شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۹
کد مطلب : ۴۱۱۲۰۶

پویش «فصلِ گرم کتاب» در کهگیلویه و بویراحمد

۱
۰
پویش «فصلِ گرم کتاب» در کهگیلویه و بویراحمد
کبنا ؛کانون به عنوان یک سازمان متولی در غنی‌سازی اوقات فراغت، وظیفه دارد تا خدمات فرهنگی، هنری و ادبی خود را در ایام فراغت کودکان و نوجوانان عرضه کند. بر همین اساس، پویش «فصلِ گرم کتاب»، با محور‌های ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی، معرفی خدمات کانون به گروه مخاطبان کودک و نوجوان و جذب اعضا در تابستان سال ۹۸ برگزار می‌شود.
اهداف برگزاری این پویش با شعار «آینده را باید ساخت» عبارتند از توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه، افزایش سرانه امانت و مطالعه کتاب در کودکان و نوجوانان، غنی‌سازی اوقات فراغت، ایجاد فضایی متفاوت در حوزه مطالعه کتاب برای کودکان و نوجوانان، معرفی خدمات کانون به گروه مخاطبان کودک و نوجوان و جذب اعضا است.
مخاطب پویش «فصل گرم کتاب» که تابستان سال جاری در ایستگاه‌های این پویش در ۳۱ استان کشور برگزار می‌شود، گروه سنی کودک و نوجوان، خانواده‌ها و همچنین عموم علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی است.
در این پویش هر استان موظف به آماده‌سازی حداقل یک ایستگاه با فضاسازی مناسب در فضا‌های عمومی شهر از قبیل بوستان‌ها و تفرج‌گاه‌ها است به نحوی که امکان تعامل با کودکان و نوجوانان میسر باشد.
فعالیت‌های جذاب و بانشاط برای مخاطبان کودک، نوجوان و خانواده‌ها مانند بازی‌های گروهیِ محلی، قصه‌گویی، بلندخوانی کتاب و کاردستی با محوریت توسعه کتابخوانی و ارتقای مهارت‌های زندگی و همچنین شناسایی کودکان و نوجوانان علاقه‌مند به عضویت در کتابخانه‌ها و معرفی نزدیک‌ترین مراکز کانون به محل سکونت آن‌ها، از جمله برنامه‌های مدنظر در پویش «فصل گرم کتاب» است.
در این پویش کارت نمادین عضویت برای کودکان و نوجوانان علاقه‌مند، به‌منظور ثبت‌نام در مراکز مورد نظر صادر و اهدای کتاب، توزیع بروشور و معرفی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و ترغیب آن‌ها به عضویت در مراکز فرهنگی کانون انجام می‌شود.

*آغاز پویش فصل گرم کتاب در کهگیلویه و بویراحمد
پویش ملی «فصل گرم کتاب» با برپایی ایستگاه‌های کتاب‌خوانی در بوستان‌های شهر‌های یاسوج و سی‌سخت و گچساران استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود.
خوانش شعر و داستان، روخوانی و هم‌خوانی کتاب، کاردستی، نقاشی، نمایش عروسکی، نمایش فیلم و قصه‌گویی از جمله فعالیت‌هایی است که در این طرح اجرا می‌شود.
همچنین پویش «فصل گرم کتاب» در پارک کودک مهرورزی یاسوج میزبان کودکان و نوجوانان یاسوجی می‌شود.
نام شما

آدرس ايميل شما

عدالت
Iran, Islamic Republic of
درود برجناب دکترمحمود پیروزه وکارشناسان متعهدش ع ب-ص ا-ج م-ف ر
چرا درآمدی که تلویزیون از طریق «برنده باش» کسب کرد به مردم بازگردانده نشد؟

چرا درآمدی که تلویزیون از طریق «برنده باش» کسب کرد به مردم بازگردانده نشد؟

در تاریخ ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸، در پی انتقاد آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی و  آیت الله ...
داریوش ارجمند: من تحت تأثیر دو «علی» هستم؛ علی خامنه‌ای و علی شریعتی

داریوش ارجمند: من تحت تأثیر دو «علی» هستم؛ علی خامنه‌ای و علی شریعتی

درود می‌فرستم به آقای خامنه‌ای، تنها مردی که امروز در مقابل استکبار ایستاده و با شجاعت ...
شناسایی حدود سه هزار داوطلب احتمالی انتخابات مجلس/ پیشتازی اصولگرایان

شناسایی حدود سه هزار داوطلب احتمالی انتخابات مجلس/ پیشتازی اصولگرایان

براساس بررسی‌های انجام شده بیشترین داوطلبان احتمالی به استان آذربایجان شرقی با 501 داوطلب ...
اگر شما نماینده مجلس بودید، به تایید اعتبارنامه تاج‌گردون رای می‌دادید؟
بله
خیر