تاریخ انتشار
شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۲
کد مطلب : ۴۱۱۱۹۴
سلامت

شام عروسی با طعم گوشت های فاسد /معدوم سازی ۲۰۰ کیلوگرم گوشت فاسد در دهدشت

۰
شام عروسی با طعم گوشت های فاسد /معدوم سازی ۲۰۰ کیلوگرم گوشت فاسد در دهدشت
کبنا ؛رئیس اداره دامپزشكي کهگیلویه از كشف و ضبط بیش از ۲۰۰ كيلوگرم گوشت گوسفندی غیرمجاز در اجراي طرح مشترک دامپزشکی و تعزیرات حکومتی از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی دهدشت خبر داد.
سید علی اکبر حسینی،رئیس اداره دامپزشکی کهگیلویه با تائید این خبر اظهار کرد:کارشناسان دامپزشكي کهگیلویه در قالب تيم هاي مشترک بازرسي با تعزیرات حکومتی از واحدهاي صنفي عرضه مرغ،گوشت،ماهي،مراكز تهيه و توزيع غذا و رستوران ها اين ميزان فرآورده خام دامي فاسد را كشف و ضبط كردند. 
وي با اشاره به اينكه اين ميزان فرآورده خام دامي فاسد در کوره لاشه سوز کشتارگاه دام دهدشت امحا گردیده است،افزود:گوشت های گوسفندی مکشوفه در منطقه تنگاری یاسوج توسط قصابان و مراکز غیر مجاز کشتار دام ذبح،در شرایط کاملاً غیربهداشتی حمل و نگهداری و در یکی از کارخانه های یخ این شهر بمنظور استفاده در مراسم جشن عروسی شناسایی و با همکاری تعزیرات حکومتی معدوم گردید.
 رئیس اداره دامپزشکی کهگیلویه گفت:تيم هاي بازرسي دامپزشكي در طول شبانه روز به مراكز تهيه و توزيع غذا،قصابي ها و مرغ فروشي ها مراجعه و متخلفان عرضه فرآورده هاي خام دامي فاسد را پس از تشكيل پرونده به مقام قضايي معرفي مي كنند. 
حسینی با اشاره به اينكه دامپزشكي با هرگونه توزيع گوشت و مرغ فاسد يا حمل غير مجاز بشدت برخورد مي كند، تاكيد كرد: بازرسي از واحدهاي مختلف صنفي نظير مرغ فروشي ها، رستوران ها و قصابي ها در راستاي تامين امنيت غذايي شهروندان با جديت ادامه دارد. 
وي يادآور شد: مردم ضمن توجه به تاريخ توليد و مصرف محصولات دامي، از خريد و مصرف فرآورده هاي خام دامي بدون مهر دامپزشكي و برچسب معتبر،گوشت چرخ كرده از قبل آماده شده در بسته بندي متفرقه و فرآورده هاي خام دامي از مراكز غير معتبر و بدون مجوز بهداشتي دامپزشکی خودداري و در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتي مراتب رابه  سامانه ۱۵۱۲ دامپزشکی اطلاع رسانی نمایند.
نام شما

آدرس ايميل شما

۶ نفر از اخلالگران نظام اقتصادی در فارس به زندان محکوم شدند

۶ نفر از اخلالگران نظام اقتصادی در فارس به زندان محکوم شدند

 ۶ نفر از متهمین پرونده موسوم به کمپانی فایننشیال دردادگاه ویژه رسیدگی به جرائم  مفسدین ...
هشدار به افرادی که پروژه ناامیدسازی و اعتمادزدایی مردم را دنبال می‌کنند

هشدار به افرادی که پروژه ناامیدسازی و اعتمادزدایی مردم را دنبال می‌کنند

همچنین درخصوص مسئله آسیب‌های اجتماعی حاشیه تهران به‌عنوان پایتخت کشور باید بگویم؛ به ...
راي بودار كميته انضباطي عليه سرخابي‌ها

راي بودار كميته انضباطي عليه سرخابي‌ها

نکته جالب تقدير از دو کاپيتان پرسپوليس و استقلال و همچنين کريم باقري است. در بند دهم ...