کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

گزارش|

تاج‌الدینی در مرز رکورد تاریخ تولید گندم کهگیلویه و بویراحمد

27 تير 1398 ساعت 17:26

جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در یک دوره مدیریت بومی، مرزهای تولید و خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان را رد کرده است و در حال ثبت یک رکورد امیدبخش در یک شاخص مهم است.


الیاس تاج‌الدینی در خرداد سال قبل مسئولیت مهم ریاست بر سازمانی را به دست گرفت که بیش از پنج مدیرکل، مدیر مستقل و مدیرعامل شرکت‌های وابسته زیرمجموعه آن است.
او این مسئولیت را در دوران استانداری علی‌محمد احمدی پذیرفت که مدیری اهل سخت‌گیری و نظم بود و همین هم شرایط را مهیا کرد تا تاج‌الدینی در جهاد کشاورزی با حمایت او بتواند تا حدی نظم و پاسخگویی را در مجموعه تحت مدیریت خودش، جا بیندازد.
او از همان روزهای اول با بازدیدهای گاه و بیگاه و بدون هماهنگی تلاش کرد نبض جهاد کشاورزی و ادارات تابعه را در دست بگیرد.
روزی که در خردادماه و در بحبوحه برداشت گندم در برخی مناطق استان، الیاس تاج‌الدینی جلسه کشت پاییزه را گرفت خیلی‌ها بر انگیزه و برنامه او صحه گذاشتند که او از اکنون به فکر کاشت سال بعد است، کاری که در این استان نهادینه نبود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی درحالی‌که همکارانش هنوز درگیر برداشت بودند، چندین جلسه کاشت برگزار کرد و روی تاریخ کاشت و کشت اصولی تأکید کرد.
جلسه شورای معاونین را هفتگی تشکیل می‌داد و مرتباً از مدیرانش کار برنامه می‌خواست.
از همان لحظه اول، پیگیر ماشین‌آلات کاشت و داشت، سهمیه کود، مباشرین و حتی تأمین نهاده‌هایی چون سوخت کمباین‌ها و ماشین‌آلات برداشت بود تا ریل تولید در محصول استراتژیک گندم روان شود.
جلسات کاشت و نهایتاً برداشت نیز مرتباً برگزار می‌شد و معلوم بود که هدف مشخصی در این شاخص مهم بخش کشاورزی دنبال می‌شود.
اکنون حدود یک سال از مدیریت تاج‌الدینی در جهاد کشاورزی می‌گذرد و مزرعه «درو» او اکنون آماده برداشت است.
آمارها و موجودی سیلوی گندم کهگیلویه و بویراحمد نشان از موفقیت این مدیر بومی در استمرار و برنامه‌ریزی برای تحقق یک هدف دارد.
بارش‌های خوب سال زراعی اخیر نیز مزید بر علت شد تا تلاش‌های مدیران مرتبط با تولید و خرید تضمینی گندم نتیجه دهد و آنچه تاج‌الدینی و همکارانش یک سال پیش کاشتند، امروز برداشت کنند.
تا این لحظه و قبل از شروع برداشت گندم در سردسیر، آمارها از خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز کشاورزان مرز ۷۰ هزار تن را رد کرده است و پیش‌بینی می‌شود که این رقم به فراتر از مرز ۸۰ هزار تن و نزدیک به مرز خودکفایی این استان در نیاز به گندم برسد.
موضوعی که اگر محقق شود، نام تاج‌الدینی در جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد، سال‌ها روی زبان‌ها خواهد ماند.


کد مطلب: 411150

آدرس مطلب :
http://www.kebnanews.ir/news/411150/تاج-الدینی-مرز-رکورد-تاریخ-تولید-گندم-کهگیلویه-بویراحمد

کبنانیوز
  http://www.kebnanews.ir