تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۷
کد مطلب : ۴۱۱۰۸۷
کبنا گزارش می‌دهد

بی‌اعتنایی مدیران کهگیلویه و بویراحمد به آسیب‌های اجتماعی / لزوم برخورد قانونی با مدیران بی‌توجه

۰
بی‌اعتنایی مدیران کهگیلویه و بویراحمد به آسیب‌های اجتماعی / لزوم برخورد قانونی با مدیران بی‌توجه
کبنا ؛آسیب‌های اجتماعی و حوزه فرهنگی یکی از مقوله‌های مهم جامعه به شمار می‌رود. و اگر مسئولان برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی برنامه نداشته باشند، روز به روز در جامعه گسترش پیدا می‌کنند. مسئولان کهگیلویه و بویراحمد گاهی نسبت به جلسات امور اجتماعی بی‌تفاوت هستند و در جلسات حضور کمرنگی دارند. محمد کاظم نظری معاون سیاسی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از بی اعتنایی مسئولان این استان نسبت به جلسات فرهنگی گلایه کرد و گفت: ما حرمت مدیران را داریم، اما این بی‌توجهی را گزارش می‌دهیم. البته موضوعی که در این جا روشن است، قطعاً با گزارش دادن بی‌توجهی مسئولان نسبت به مسائل اجتماعی و فرهنگی مشکلات آسیب‌های اجتماعی این استان رفع نمی‌شود. بلکه با برنامه‌ریزی و کار کارشناسی باید نگرانی‌های این حوزه را جلوگیری کنیم.
سید محمدکاظم نظری معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر نقش روحانیت در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در استان تأکید کرد و در بخش نخست سخنان خود در نشست پیش از ظهر امروز (25 تیرماه 98) آسیب‌های اجتماعی بر لزوم توجه به جلسات فرهنگی و اجتماعی توسط مدیران دستگاه‌ها تأکید کرد و گفت: مدیران بدانند اسامی کسانی که در جلسات حضور پیدا نکنند به دفتر استاندار ارجاع و بعد از جمع‌بندی به مقام مافوق آنها در تهران ارسال می‌شود تا تصمیم‌گیری شود.
معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: مدیران همه جلسات حوزه فرهنگی و اجتماعی را جدی بگیرند و حضور پر رنگی داشته باشند.در جلسات با رعایت حرمت‌ها کسی را از جلسه بیرون نمی‌کنیم اما بی‌اعتنایی‌ها را به استاندار اطلاع می‌دهیم و مجددا تاکید داریم که مدیران حضور فعالی داشته باشند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه موضوع آسیب‌های اجتماعی نگران کننده است، افزود: پیشگیری از افزایش آسیب‌های اجتماعی در دستور کار مدیران قرار گیرد،ضمن اینکه نقش روحانیت در کاهش آسیب‌های اجتماعی به فراموشی سپرده نشود.
این مسوول بیان کرد: برای کاهش برخی معضلات نظارت بر باغات و تالارهای عروسی بیشتر شود.
در ادامه این نشست حجت‌الاسلام سید علی‌فتح میرمحمدی با اشاره به اقدامات حوزه فرهنگی اجتماعی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از جمله مصرف مشروبات الکلی گفت: با 5 موسسه در زمینه پیشگیری و مقابله با توزیع و مصرف مشروبات قرار داد منعقد شد و مبلغی هم برای اجرای آموزش‌ها و برنامه‌ها در اختیار آنها قرار گرفت.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در همین خصوص 42 برنامه برای جوانان و نوجوانان در معرض خطر برگزار و 420 نفر از مشاوره‌ در این خصوص بهره‌مند شدند.
وی با اشاره به برگزاری 27 کارگاه آموزشی برای پیشگیری از مصرف مشروبات، خاطرنشان کرد: این برنامه‌ها با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و نیروی انتظامی برگزار شده است.
بنا بر این گزارش، لازم است که معاون سیاسی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با مدیران کم‌کار در حوزه اجتماعی برخورد قانونی و ویژه‌ای داشته باشند.
نام شما

آدرس ايميل شما

همه چیز درباره خارج‌نشینی فرزندان شهردار قم

همه چیز درباره خارج‌نشینی فرزندان شهردار قم

سید مرتضی سقاییان نژاد شهردار قم در اینباره گفت: «خانواده بنده مذهبی بوده و به رعایت ...
فرصت طلب یا اصلاح‌طلب؟!

فرصت طلب یا اصلاح‌طلب؟!

از اظهارات فعالان سیاسی اصلاح‌طلب این طور پیداست که اگرچه آن‌ها‌ به شدت مخالف با حضور ...
فیلم‌های تلویزیون در عید غدیر

فیلم‌های تلویزیون در عید غدیر

فیلم‌های «لیمو ترش»، «چک برگشتی»، «راننده»، «کفش»، «تصمیم»، «به قید قرعه»، «هتل بزرگ ...