تاریخ انتشار
شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۱
کد مطلب : ۴۱۰۳۷۲
نشست تعیین تکلیف جمعه‌بازار یاسوج برگزار شد

بحران بلاتکلیفی در ساماندهی جمعه‌بازار یاسوج/ مهلت 14 روزه‌ی «مقدم» برای خنثی بمب

۳
۱
بحران بلاتکلیفی در ساماندهی جمعه‌بازار یاسوج/ مهلت 14 روزه‌ی «مقدم» برای خنثی بمب
کبنا ؛چندین نشست در رابطه با ساماندهی جمعه‌بازار فعلی یاسوج در فرمانداری، استانداری و شهرداری یاسوج به ریاست مسئولان ارشد استان و بویراحمد برگزار شد، اما هر بار ساماندهی این مکان به تعویق افتاد و این در حالی است که جمعه‌بازار فعلی یاسوج وضعیتی نابسامان به لحاظ فیزیکی، سازه، تأسیسات برقی و گرمایشی و سرمایشی دارد و به گفته‌ی مسئولان هرلحظه امکان یک اتفاق در این مکان وجود دارد.
نستهن مقدم شهردار یاسوج در نشست تعیین تکلیف جمعه‌بازار یاسوج گفت: غرفه داران جمعه‌بازار تا دو هفته آینده باید به مکان جدید منتقل شوند و مکان فعلی جمعه‌بازار یاسوج تخریب می‌شود.
مقدم با اشاره به اینکه با در نظر گرفتن زیرساخت‌های لازم، سه‌نقطه برای ساماندهی غرفه داران در نظر گرفته می‌شود افزود: این جابجایی با اولویت ایجاد بازارچه ثابت اجرا می‌شود و غرفه داران باید منافع مردم را هم در نظر بگیرند تا مشکلی برای کسی به وجود نیاید.
وی ادامه داد: هم‌اکنون ۹۰۰ غرفه دار در محل جمعه‌بازار یاسوج فعالیت دارند که تنها ۴۸۰ تا از این غرفه داران مجوز شهرداری دارند این در حالی است که در آتش‌سوزی گذشته ۱۵ غرفه طعمه حریق شدند.
شهردار یاسوج اضافه کرد: در طول یک ونیم سال گذشته جلسات زیادی گرفته‌شده و اگر اتفاقی بیفتد برای هیچ‌کس قابل توجیه نیست که چرا با وجود خطرات و گوشزدها باهم غرفه داران در همان مکان فعلی فعالیت می‌کنند.
مقدم با اشاره به ضرورت مکان‌یابی مناسب برای غرفه داران جمعه‌بازار یاسوج افزود: این مکان جدید به لحاظ زیبایی، بار ترافیکی و امنیت باید به خوبی ارزیابی شود.
غلام‌محمد زارعی نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تاکنون زمینه ساماندهی صنف عمده‌فروشان و تعمیرگاهان در حال اجرا است گفت: تلاش می‌شود برای دست‌فروشان جمعه‌بازار هم مکانی مشخص ایجاد شود.
به گزارش کبنا، دادستان مرکز استان پیش از این با اشاره به وضعیت نامناسب سازه جمعه‌بازار یاسوج بیان کرده بود که این جمعه‌بازار همانند بمبی است که هرلحظه امکان دارد منفجر شود.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
این همه کیوسکی که اعضای شورا به بستگان خود داده اند از جمعه بازار بدتر چه دلیل دارد همه شهر پر کرده اید از کیوسک
Iran, Islamic Republic of
اقای استاندار جلوی اینها که این همه کیوسک در سطح شهر می دهند بکیرید ی روز هم اینها با عث در گیری می شه جلوی مغازه های مردم به اسم کیوسک روزنامه فروشی خواربار فروشی باز کرده
Iran, Islamic Republic of
می خواهند برای فا میلا شون محل کسب درست کنند اون کنار خیا بان جلوی مغازه ومنا زل مردم
امارات برای خروج آبرومندانه از یمن دست به دامان ایران شد

امارات برای خروج آبرومندانه از یمن دست به دامان ایران شد

این طرح در حالی در مجلس سنا و حال در مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسیده است که سه ماه ...
دولت از صداو سيماي گاندو، شكايت كرد

دولت از صداو سيماي گاندو، شكايت كرد

رئیس دفتر رئیس‌جمهور دو قطبی کردن جامعه را کاری اشتباه خواند و تاکید کرد: رهبر انقلاب ...
جلادهای هشتگ ساز

جلادهای هشتگ ساز

آن چه شب گذشته سیمای جمهوری اسلامی نشان داد تنها بخش کوچکی بود از مدارک جدید دستگاه های ...