تاریخ انتشار
شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۱
کد مطلب : ۴۱۰۳۷۲
نشست تعیین تکلیف جمعه‌بازار یاسوج برگزار شد

بحران بلاتکلیفی در ساماندهی جمعه‌بازار یاسوج/ مهلت 14 روزه‌ی «مقدم» برای خنثی بمب

۳
۱
بحران بلاتکلیفی در ساماندهی جمعه‌بازار یاسوج/ مهلت 14 روزه‌ی «مقدم» برای خنثی بمب
کبنا ؛چندین نشست در رابطه با ساماندهی جمعه‌بازار فعلی یاسوج در فرمانداری، استانداری و شهرداری یاسوج به ریاست مسئولان ارشد استان و بویراحمد برگزار شد، اما هر بار ساماندهی این مکان به تعویق افتاد و این در حالی است که جمعه‌بازار فعلی یاسوج وضعیتی نابسامان به لحاظ فیزیکی، سازه، تأسیسات برقی و گرمایشی و سرمایشی دارد و به گفته‌ی مسئولان هرلحظه امکان یک اتفاق در این مکان وجود دارد.
نستهن مقدم شهردار یاسوج در نشست تعیین تکلیف جمعه‌بازار یاسوج گفت: غرفه داران جمعه‌بازار تا دو هفته آینده باید به مکان جدید منتقل شوند و مکان فعلی جمعه‌بازار یاسوج تخریب می‌شود.
مقدم با اشاره به اینکه با در نظر گرفتن زیرساخت‌های لازم، سه‌نقطه برای ساماندهی غرفه داران در نظر گرفته می‌شود افزود: این جابجایی با اولویت ایجاد بازارچه ثابت اجرا می‌شود و غرفه داران باید منافع مردم را هم در نظر بگیرند تا مشکلی برای کسی به وجود نیاید.
وی ادامه داد: هم‌اکنون ۹۰۰ غرفه دار در محل جمعه‌بازار یاسوج فعالیت دارند که تنها ۴۸۰ تا از این غرفه داران مجوز شهرداری دارند این در حالی است که در آتش‌سوزی گذشته ۱۵ غرفه طعمه حریق شدند.
شهردار یاسوج اضافه کرد: در طول یک ونیم سال گذشته جلسات زیادی گرفته‌شده و اگر اتفاقی بیفتد برای هیچ‌کس قابل توجیه نیست که چرا با وجود خطرات و گوشزدها باهم غرفه داران در همان مکان فعلی فعالیت می‌کنند.
مقدم با اشاره به ضرورت مکان‌یابی مناسب برای غرفه داران جمعه‌بازار یاسوج افزود: این مکان جدید به لحاظ زیبایی، بار ترافیکی و امنیت باید به خوبی ارزیابی شود.
غلام‌محمد زارعی نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تاکنون زمینه ساماندهی صنف عمده‌فروشان و تعمیرگاهان در حال اجرا است گفت: تلاش می‌شود برای دست‌فروشان جمعه‌بازار هم مکانی مشخص ایجاد شود.
به گزارش کبنا، دادستان مرکز استان پیش از این با اشاره به وضعیت نامناسب سازه جمعه‌بازار یاسوج بیان کرده بود که این جمعه‌بازار همانند بمبی است که هرلحظه امکان دارد منفجر شود.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
این همه کیوسکی که اعضای شورا به بستگان خود داده اند از جمعه بازار بدتر چه دلیل دارد همه شهر پر کرده اید از کیوسک
Iran, Islamic Republic of
اقای استاندار جلوی اینها که این همه کیوسک در سطح شهر می دهند بکیرید ی روز هم اینها با عث در گیری می شه جلوی مغازه های مردم به اسم کیوسک روزنامه فروشی خواربار فروشی باز کرده
Iran, Islamic Republic of
می خواهند برای فا میلا شون محل کسب درست کنند اون کنار خیا بان جلوی مغازه ومنا زل مردم
ماجرای صحبت‌های گوینده معروف خبر تلویزیون چه بود

ماجرای صحبت‌های گوینده معروف خبر تلویزیون چه بود

مهم‌ترین ویژگی رسانه‌ها، هویت رسانه‌ای فعالان آن است. به همین خاطر است که بسیاری از روزنامه ...
دست‌های پشت پرده بحران عراق

دست‌های پشت پرده بحران عراق

​​​​​​​ سفر آقاي «عادل عبدالمهدي» به چين و قراردادهايي که بين عراق و برخي کشورها مثل ...
سرانجام ناطق نوری به جامعه روحانيت آمد

سرانجام ناطق نوری به جامعه روحانيت آمد

سيدرضا اکرمي گفت: اين اولين حضور آقاي ناطق‌نوري در جلسات جامعه پس از سال‌ها بود و اعضا ...