تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۴
کد مطلب : ۴۱۰۲۹۰
در نشست شورای معادن کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد

احیای معادن کوچک از طرح‌های اقتصاد مقاومتی وزارت صمت/ برنامه‌ریزی برای احیای 150 معدن در سال جاری

۱
۰
احیای معادن کوچک از طرح‌های اقتصاد مقاومتی وزارت صمت/ برنامه‌ریزی برای احیای 150 معدن در سال جاری
کبنا ؛
مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران گفت: احیاء معادن کوچک جزء 4 برنامه اقتصاد مقاومتی وزارت صمت است که سال گذشته 36 واحد معدنی احیاء شد.
 وجیه‌الله جعفری در نشست امروز (22 خرداد ماه 98) شورای معادن کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به حمایت‌ از طرح‌های معدنی این استان گفت: در سال‌های گذشته در حوزه فلزات فعالیت داشتیم اما سال جاری مواد غیرفلزی به برنامه‌های ما اضافه شده و در این بخش از ظرفیت بخش خصوصی استقبال و حمایت می‌کنیم.
مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران ادامه داد: دومین بخش حمایت ما از معادن استان کهگیلویه و بویراحمد احیاء معدن کوچکی است که به دلائل مختلف نتوانستند شرایط خوبی داشته باشند.
وی عنوان کرد: طرح احیای معادن کوچک جزء 4 طرح اقتصاد مقاومتی وزارت صمت است که با بررسی معادن کوچک آنها را به افراد سرمایه‌گذار و کسانی که نام‌نویسی کرده‌اند واگذار می‌کنیم. سال گذشته 36 معدن فعال و شروع به کار کردند، امسال هم 150 معدن دیگر در لیست احیای هستند که امیدواریم بیش از این عدد، معادن احداث کنیم.
این مسوول تصریح کرد: برای توسعه بخش معدن استان طرح‌هایی جهت اجرا به استان ارائه می‌شود یا از طرح‌های موجود در جهت توسعه این حوزه‌ها استفاده می‌شود که پیشنهاد می‌دهیم کارگروه مشترکی در استان تشکیل و این چارچوب‌ها تعریف شود.
وی عنوان کرد: در مناطق حفاظت شده استان احتمال وجود معادن با عیار بالا وجود دارد که محیط زیست اجازه کار مطالعاتی در این مناطق را بدهد.
در ادامه این نشست برنامه مشاور شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران گفت: 50 میلیارد تن ذخایر قطعی مانند کانی‌های فلزی و غیرفلزی در کشور وجود دارد که 3 درصد این ذخایر در استان کهگیلویه و بویراحمد است.
عزیز فیلی معاون امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد هم در بخش پایانی این نشست بر انجام مطالعات اکتشافی برای شناسایی ظرفیت‌های معدنی استان تأکید کرد و افزود: محیط زیست و منابع طبیعی در این خصوص همکاری لازم را انجام دهند.
عزیز فیلی در شورای معادن استان گفت: کهگیلویه وبویراحمد دارای انبوهی از ذخایر معدنی است و تدوین طرح جامع ذخایر معدنی آن در دستور کار قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه، ۷۵ معدن کوچک و بزرگ در استان شناسایی شده است، افزود: طرح احیای معادن در قالب طرح های اقتصاد مقاومتی و با هدف شناسایی، استخراج و بهرداری از آنها در دستور کار این شورا قرار گرفت.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه، پهنه اکتشافی ذخایر معدنی استان وارد چرخه اقتصاد می شود، اظهار داشت: امسال شناسایی ۱۵۰ ذخیره گاه مواد معدنی کوچک فلزی و غیرفلزی استان را در دستور کار داریم. 
فیلی تصریح کرد: شناسایی ذخایر معدنی استان، استخراج، استحصال و واگذاری به بخش خصوصی و سرمایه گذار برای فرآوری و ارزش افزوده برنامه های جدی استان در سال جاری است.
وی با اشاره به ظرفیت خوب استان در خصوص برخورداری از ذخایر مختلف مواد معدنی استان، تاکید کرد: طرح پایلوت معدنی استان پیگیری شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد به احیاء معادن استان اشاره کرد و افزود: تلاش براین استان تا همه معادن کوچک استان احیاء و فعالتر شوند.
فیلی یادآور شد که بهره برداری از معادن استان با رعایت شرایط زیست محیطی انجام می‌شود.
نام شما

آدرس ايميل شما

سامان
Iran, Islamic Republic of
ها همی صبح دیودیده احیاش ایکنه😂😂😂
کارتو نبود
​​​​​​​ترامپ از مساله ایران چه می‌خواهد؟

​​​​​​​ترامپ از مساله ایران چه می‌خواهد؟

آمریکا حس می‌کند با دادن امتیاز به ایران می‌تواند به توافق برسد. گروه‌های زیادی در آمریکا ...
سعید حجاریان، عباس سلیمی نمین و محسن امین زاده

جدال سلیمی‌نمین با اصلاح‌طلبان؛ چه کسی جنگ‌طلب است؟!

پاسخ سلیمی نمین دیگر واکنشی از سوی حجاریان در پی نداشت. اما یکی دیگر از فعالان جریان ...
مشاهدات شوکه‌کننده چند دانشمند از حرکت اجساد

مشاهدات شوکه‌کننده چند دانشمند از حرکت اجساد

دانشمندان دوربین‌هایی در محل دفن مردگان نصب کردند تا حرکات اجساد درون قبرها را موردبررسی ...