تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۷
کد مطلب : ۴۱۰۲۰۷
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد در نامه‌ای از ریاست قوه قضائیه خواستار؛

گلوگاه‌های فساد در کهگیلویه و بویراحمد را قطع کنید / حمایت بسیج از دستگاه‌ قضایی استان

۴
۲
گلوگاه‌های فساد در کهگیلویه و بویراحمد را قطع کنید / حمایت بسیج از دستگاه‌ قضایی استان
کبنا ؛
چرا عزمی جدی برای اجرای احکامی که صادر شده و در رسانه‌های رسمی اعلام شده و مردم انتظار آن را می‌کشند، در استان وجود ندارد؟
 
به گزارش کبنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی؛
 ریاست محترم قوه قضائیه
حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی
سلام علیکم
احتراماً با توجه به اهمیت سرمایه گذاری در کشور و به تبع آن در استان‌های کمتر توسعه یافته با درصد آمار بیکاری بالا مانند استان کهگیلویه و بویراحمد, توجه ویژه مسئولین به ابعاد این مقوله لازم و ضروریست.
از همین رو رویکرد جدید قوه قضائیه و شخص جنابعالی, که برآمده از سخنان و اقدامات اخیر در قوه می‌باشد امیدواری‌ها را برای تحقق این مهم و رونق تولید در کشور دوچندان کرده است.
از موانع مهم پیشرفت اقتصادی وجود گلوگاه‌های فساد است که پیشگیری از این مفسده جزء وظایف اصلی و مهم شما و همکارانتان می‌باشد.
استان کهگیلویه و بویراحمد با وجود منابع و زمینه‌های فراوان برای پیشرفت همه جانبه متاسفانه از ضریب توسعه یافتگی رو به پایینی برخوردار است که از مهمترین دلایل آن عدم هدف گذاری و تعریف روشنی از سرمایه گذاری و سرمایه داری، مشخص نبودن میزان اشتغال زایی و بهره وری، وجود رانت در سرمایه گذاری‌ها در کنار فقدان نظارت کافی و تخصصی، انحصاری بودن و انحصاری نمودن سرمایه گذاری و تخصیص منابع بانکی، بی توجهی به بافت زیست محیطی و آمایش سرزمینی در بعضی از پروژه‌ها و در نتیجه فرار سرمایه گذاران واقعی و بوجود آمدن نوعی سرمایه داری ابزاری, وابسته به منابع قدرت اعم از سیاسی و رانتی و طائفه ای در این استان است.
معطل ماندن ظرفیت عظیم گردشگری و گیاهان دارویی، معادن مختلف و عدم حمایت لازم از شرکت بزرگی مثل سینره و شهرک‌های صنعتی در استان و در عوض صدها میلیاردتومان تسهیلات بدون ضمانت لازم به افراد خاص و یا تعطیلی و کاهش تولید یکی دو کارخانه شهر یاسوج بر اثر واگذاری‌های مکرر و غیرقانونی این کارخانه جات و یا ایجاد پتروشیمی در ایل راه عشایر، تصرفات روز افزون منابع طبیعی و بستر رودخانه‌ها و چشمه‌های استان با استفاده از رانت‌ها و...هست.
 شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن حمایت از روند کلی دستگاه قضایی استان که در موارد زیادی هم رأساً و هم براساس مطالبات جدی دانشجویی ورودهای خوبی داشته، مواردی را که هم اکنون پرسش اساسی مردم و دانشجویان از سیستم قضایی است به شرح زیر اعلام و عنایت به گره خوردن اغلب موارد به منابع قدرت، سیاست و ثروت و طایفه و رانت در استان در سیستم‌های مختلف اداری، قضایی و کارشناسی، به صراحت درخواست می‌شود یک تیم قوی نظارتی و قضایی از مرکز به استان اعزام تا در کنار عزم‌های جدی دستگاه قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد اعم از دادگستری و دادستانی مرکز استان بتوانند یک بار برای همیشه، گلوگاه‌های فساد در استان را منقطع و روند توسعه استان به شکل واقعی دنبال شود.
 لازم به تذکر هست تا رویه‌های اساسی در سیستم اداری و قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد و برخوردهای قانونی، خواسته و ناخواسته تحت تأثیر دخالت‌های مکرر سیاسیون و منابع دیگر خارج از رویه قضایی استان هست، جابه جایی مدیران قضایی نه تنها مشکلی را حل نخواهد کرد بلکه فرصت تنفس به مفسدان و فرار بیشتر سرمایه گذاران واقعی را در پی خواهد داشت.
پرسش‌ها و مواردی که در این زمینه وجود دارد و نیازمند حمایت مرکزی و اعزام تیم حقیقت یاب و اعلام به مردم هست عبارتند از:
۱. چرا عزمی جدی برای اجرای احکامی که صادر شده و در رسانه‌های رسمی اعلام شده و مردم انتظار آن را می‌کشند، در استان وجود ندارد؟
۲. آیا برای اجرای احکام صادره موانع خاصی وجود دارد یا تعلل دستگاه قضایی است؟ یا از سری مصلحت اندیش های نابه جا؟ و چرا این موانع خاص، فقط برای افراد خاص وجود دارد و شامل افراد عادی نمی‌شود.
نیک مستحضرید جرم آنهایی که از اجرای احکام جلوگیری می‌کنند اگر بیشتر از متخلفین نباشد کمتر نیست. پس انتظار هست جسارت به خرج دهید و نام آنها را برای مردم بازگو کنید.
۳. چند سال است کارگران تنها کارخانه قدیمی و مولد یاسوج (کارخانه قند) در اثر چندین بار واگذاری کاملاً نامشخص و غیر شفاف بین بانک و افراد، بیکار و آواره شده‌اند و فریادرسی ندارند، این درحالی است که هنوز قیمت واقعی کارخانه در همه واگذاری‌های در هاله‌ای از ابهام است وبه نظر می‌رسد نفوذ و رانت مانع از برآورد یک قیمت واقعی می‌شود.
۴. بین درخواست هاو فشارهای فرا ساختاری از دادگستری استان و یا عدم اراده دستگاه قضایی برای اجرام احکام صادره و اقدام برای دادخواست‌های صادر شده و برگشت اراضی سقاوه و کارخانه قند به بیت المال تردیدهایی وجود دارد که با اعزام تیم کارشناسی مرکزی قابل رفع می‌باشد
والسلام علیکم و رحمة الله
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد
 
نام شما

آدرس ايميل شما

هم شهری
Iran, Islamic Republic of
اگه شما تونستید کسایی که 18 سال به بهانه ارشاد اسلامی اومدند زمین گرفته نتونستند تا الان زمینی به هنرمندان بدهند جلوشونو گرفتید کارهای دیگه هم درست میشه تا کی پارتی بازی و رشوه 18 سال از عمرمون گذشت کمک کنید لطفا
مظلوم
Iran, Islamic Republic of
ایشان بدون ازمون در محیط زیست استخدام شد و خانم ایشان هم بدون آزمون در بیمارستان شهید جلیل بون آزمون و بدستور زارع نماینده مجلس حق دارد دفاع کند و حقوق مردم پایمال شده اشکال ندارد
عبدالله
Iran, Islamic Republic of
بنام خدا
برادران بسیج ضمن تشکرازموضع گیری انقلابی شما
بنظرمیرسدهم شما دانشجویان بسیجی خوب می دانید چه کسی مانع اجرای احکام مدیران مجرم شدودردفاع ازآنهانامه نگاری کرد هم همه مردم
درموردکارخانه قندان همان فردیاافرادهستندکه این فرد.حقوق مردم در کارخانه قندراحمایت می کنندواوراکارآفرین می نامند
Iran, Islamic Republic of
این .ا که بدهکار بزرگ بانکی لقب گرفته امروز جوری لم داده بود به ماشین لندکروزرش انگار هیچ تخلفی نکرده, منکه امیذی ندارم
سرانجام ناطق نوری به جامعه روحانيت آمد

سرانجام ناطق نوری به جامعه روحانيت آمد

سيدرضا اکرمي گفت: اين اولين حضور آقاي ناطق‌نوري در جلسات جامعه پس از سال‌ها بود و اعضا ...
سرنوشت برادران رئیس‌جمهورها!

سرنوشت برادران رئیس‌جمهورها!

داود احمدي‌نژاد ديگر به منتقد رسمي حلقه نزديک به برادرش تبديل‌شده بود؛ انتقادهاي او ديگر ...
پای روانگردان در پرونده قتل ميترا استاد باز شد

پای روانگردان در پرونده قتل ميترا استاد باز شد

کارشناس اسلحه عنوان مي‌کند 9گلوله شليک شده است. بنده درخواست کردم اين مساله در هيات کارشناسي ...