کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

تجمع اعتراضی کارگران سد چمشیر جلوی فرمانداری گچساران

19 خرداد 1398 ساعت 10:20

جمعی از کارگران سدچمشیر با تجمع جلوی فرمانداری شهرستان گچساران از مسئولان درخواست پیگیری 12ماه حقوق معوقه خود هستند.


امروز یکشنبه 19خردادماه جمعی از کارگران سدچمشیر برای پیگیری مطالباتشان جلوی فرمانداری شهرستان گچساران تجمع کردند.
کارگران سدچمشیر حدود 12ماه حقوق معوقه خود را از دو شرکت سابیر و ژئوپولتیک بدهکار هستند.
اسفندماه سال 97 این کارگران با تجمعات خود توانستند حدود 2ماه از حقوق خود را از این شرکت بگیرند و در حال حاضر 12 ماه حقوق معوقه دارند.
این در حالی است که معاون اجرایی طرح سد و نیروگاه چم شیر گچساران پیش از این گفته بود اوایل اردیبهشت سال آینده عملیات مجدد سد بزرگ چم شیر آغاز خواهد شد.
کارگران سد چمشیر از روسای اداره کار، اداره کل کار تعاون و رفاه، فرمانداری تقاضای پیگیری و رسیدگی به مطالبات خود را دارند و به گفته این کارگران شرایط زندگی در وضعیت اقتصادی کنونی سخت و طاقت فرسا است.
یکی از این کارگران در گفتگو با کبنا اظهار داشت: شرایط زندگی به ما فشار آورده و دستمان خالی است، نمی دانیم به کجا باید شکایت کنیم، چطور حقوق یک مدیر همیشه به موقع پرداخت می شود ولی هیچ کس به فکر کارگران نیست، ما شرمنده خانواده و بچه هایمان هستیم.
اواخر بهمن ماه 97نشست بررسی مطالبات کارگران سد و نیروگاه چم شیر با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در محل فرمانداری گچساران برگزار شد که در این نشست هم نیک مرام،مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان در بخشی از سخنانش از مدیران سد چم شیر پاسخ شفاف خواسته و گفت «مسئولانی که از دفتر مرکزی این شرکت و از تهران آمده اند در خصوص 12 ماه حقوق و مزایای کارگران سد چه اقداماتی انجام داده اند و پاسخ دهند که اگر خود شما 2 ماه حقوق نگیرید ،چکار می کنید؟».
حدود یک سال است که این کارگران پیگیر مطالبات خود از دو شرکت سابیر و ژئوپولتیک هستند و بارها جلوی فرمانداری، اداره کار، دفتر سدچمشیر، دفتر نماینده شهرستان های گچساران و باشت تجمع کرده اند اما فقط حقوق 2 ماه خود را دریافت کرده اند.
 


کد مطلب: 410206

آدرس مطلب :
http://www.kebnanews.ir/news/410206/تجمع-اعتراضی-کارگران-سد-چمشیر-جلوی-فرمانداری-گچساران

کبنانیوز
  http://www.kebnanews.ir