تاریخ انتشار
جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۱
کد مطلب : ۴۰۹۸۶۱
سیلی سیل بعد از چند ماه هنوز بر چهره کشاورزان قلعه رئیسی مانده است

جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد کشاورزان قلعه رئیسی را رها کرده است / تاج‌الدینی و تیمش گرفتار روزمرگی شده‌اند

۶
۳
جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد کشاورزان قلعه رئیسی را رها کرده است / تاج‌الدینی و تیمش گرفتار روزمرگی شده‌اند
کبنا ؛
بعد از بارش‌های فراوان و راه افتادن سیل به زمین‌های کشاورزان خسارات زیادی وارد شد و سیل بخشی از این زمین‌ها را با خود برد. اما به گفته کشاورزان قلعه رئیسی سازمان جهاد کشاورزی و دیگر دستگاه‌های استان با آنها برای کشت زمین‌هایشان علی رغم مکاتبات و پیگیری‌های زیاد همکاری نمی‌کنند و الان برای کشت برنج که محل درآمد این کشاورزان نیز هست، با مشکل مواجه هستند. سازمان عریض و طویل سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد معلوم نیست این روزها که مردم در حال کشاورزی هستند و به کود و سایر ملزومات برای کار و کشت نیاز دارند، دقیقاً کجا ایستاده است. این روزها کودهای تقلبی در بازار یاسوج مشاهده می‌شود و به خیلی از کشاورزان استان در سایر نقاط مختلف کهگیلویه و بویراحمد کودی نمی‌رسد و یا تسهیلاتی گیرشان نمی‌آید و تاج‌الدینی رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد و تیمش هم گرفتار روزمرگی شده است و فاقد یک برنامه مدون کارشناسی شده و دقیق برای توسعه کشاورزی این استان است.
حجت‌الاسلام اسماعیل صلواتی ظهر امروز ( جمعه 3 خرداد ماه 98) در خطبه‌های نماز جمعه قلعه‌رئیسی با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت: در این خطبه به موضوع شیپور مرگ یا همان نفحه صور توسط اسرافیل باید اشاره کنیم که صور اسرافیل شاخ بزرگی است که دو طرف و یک سر دارد فاصله میان دو طرف پایین آن که در سمت زمین است تا طرف بالای آن که در سمت آسمان ها است به اندازه فاصله اعماق زمین تا انتهای آسمان است.
امام جمعه قلعه رئیسی به منطق رهبر معظم انقلاب در رویارویی با دشمن اشاره و تاکید کرد: مبانی و منطقی که باعث ارتقاء نظام اسلامی و باعث بازدارندگی نظام اسلامی و حربه های دشمن را خنثی کرد و تنها کسی که می توانست در یک چنین شرایطی با وجود گرگ‌هایی همچون آمریکا و غرب این کشتی انقلاب و نظام را در دل این همه طوفان مدیریت کند شخص رهبر معظم انقلاب بود.
وی به سوم خرداد و سالروز آزادسازی خرمشهر اشاره و افزود: آزادی خرمشهر نتیجه گفتمان مقاومت و سوم خرداد سند ایستادگی یک ملت و امنیت امروز ما مدیون مقاومت ملت و راه روش مقاومت است که طومار تکفیر و تروریسم را در منطقه درهم پیچید و همین اسراتژی مقاومت سیره انبیاء و اولیاء بود و اگر رسول خدا هم در برابر دشمنان دین و قرآن مقاومت نمی کرد اهداف رسالت محقق نمی شد.
صلواتی ادامه داد: اگر دیروز بسیج و تفکر و بسیجی نقشه شوم آمریکا و صدام را نقش بر آب کرد امروز هم تفکر و گفتمان بسیجی در منطقه به بار نشست و امروز در تحولات منطقه ای یار اصلی این صحنه است و رمز پیروزی ما در جنگ اقتصادی همان گفتمان فتح خرمشهر است و با استفاده از تجارب ارزشمند فتح خرمشهر می‌توانیم پیروزی خودمان را در جنگ اقتصادی جشن بگیریم.
خطیب جمعه قلعه رئیسی به ایام شب قدر اشاره و بیان کرد: قلب رمضان شب قدر و در عظمت این شب همین بس که خدای متعال در قرآن می فرماید بهتر از هزار ماه است و این شب شب مغفرت و رحمت و شب تعیین مقدورات است و در این شب زندگی، مرگ، روزی، سعادت و شقاوت انسان ها مشخص می شود.
وی به آغاز هفته بدون دخانیات اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از آسیب‌هایی که امروز جوانان را تهدید می کند مواد مخدر است که باید فرهنگ مبارزه با مواد مخدر از خانواده و مدارس شروع شود و باید خانواده از بلاها و آسیب های این بلای جان سوز و خانمان سوز آگاه کرد و در همین استان ما متاسفانه مواد مخدر به راحتی در اختیار جوانان قرار می گیرد و بعضا علنا خرید و فروش و مصرف می شود که امیدوارم مسوولان مبارزه با مواد مخدر استان بیشتر توجه و تلاش کنند و مناطقی که بسیاری از این مسیرها به نحوی مشخص هم هستند جلوگیری و کنترل کنند.
صلواتی به سالروز افتتاح اولین دوره مجلس شورای اسلامی و روز قانون اشاره و یادآور شد: به این مجلس در حوزه های مختلف نمی توان نمره درخشانی به عملکرد آن داد و مجلس می توانست بهتر عمل کند و همچنین می توانست نقش مهمی در رابطه با فساد داشته باشد؛ نمایندگان نتوانستند این نهاد مهم حیاتی را در جایگاه اصلی خود یعنی راس امور بشناسند و انتظار در جنگ اقتصادی این است که مجلس با تصویب قوانین بازدارنده مانع افزایش قیمت های افسار گسیخته باشد.
امام جمعه قلعه رئیسی با بیان اینکه مجلس باید خودش شفاف باشد و شفاف عمل کند تاکید کرد: مردم استان ما در این امتحان پیش رو به کسانی راهی دهند و زمینه را برای کسانی فراهم کنند که ملاک و معیارهای همچون حزب الهی، انقلابی و دارای روحیه بسیجی و جهاد و دارای تخصص و تعهد باشد و اگر بر اساس این معیارها رای دادیم آن وقت نماینده به وظیفه نظارت و قانون گذاری عمل می کند.
وی ادامه داد: نماینده ای که به دنبال منافع خود و اربابان سیاسی باشد و به دنبال احیای تفکر لیبرال باشد و از درد رنج مردم خبر نداشته باشد رای دادن به چنین فردی ظلم به خود و دیگران است و عدم رعایت حق الناس است.
امام جمعه قلعه رئیسی به دلایل ضعف مجلس فعلی اشاره و عنوان کرد: بده بستان های سیاسی و حزبی، حواشی بعضی نمایندگان، نوع رابطه نمایندگان و دولت که نمایندگان برای عمل به وعده های خود در حوزه انتخابیه نیاز به بودجه و همراهی مدیران اجرائی کشور دارند.
صلواتی با انتقاد از مسئولین جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد و شهرستان تصریح کرد: رهبر حکیم انقلاب امسال را سال تولید نامگذاری کرد که همان طور که شاهد بودیم وضع بارندگی هم خوب بود و مردم مشتاق کشاورزی هستند، متاسفانه بر اثر عدم تدبیر به موقع و عدم توان حل مشکلات مردم بسیاری از کشاورزان برای کشت برنج در چاروسا با مشکلات فراوانی مواجهه هستند؛ سیل مقداری از زمین های مردم را خراب کرده اما بعد از گذشت چندین ماه از سیل اما همچنان مشکلات خاص خود را دارند که بیشتر این زمین ها با لودر و بیل مکانیکی مشکل آنها برطرف می شود اما متاسفانه توجه ای نمی شود بسیاری از زمین های کشاورزی مردم در سیل اخیر تخریب شد اما علی رغم مکاتبات مردم و پیگیری صورت گرفته، همچنان نیازمند حمایت هستند.
خطیب جمعه قلعه رئیسی بیان کرد: مردم توان پرداخت این همه هزینه را ندارند و باید توجه کرد که مسوولان از مردم حمایت کنند و از فرماندهی سپاه فتح استان که پیگیر این مشکل هستند تشکر می کنم اما امیدواریم استاندار، مدیرکل جهاد کشاورزی و رئیس آب منطقه ای با توجه به اینکه وظیفه شما حل چنین مشکلی است و باید دقت کرد اگر مسئوولان از کشاورزان چاروسا و دیشموک حمایت کنند می توانند برنج یکسال شهرستان را تامین کنند و امروز این مشکل به یکی از دغدغه اصلی مردم تبدیل شد که اگر توان برطرف شدن آن را ندارید بی زحمت بروید بگذارید یک نیروی حزب الهی، انقلابی و خودجوش چنین مشکلاتی را برطرف کنند.
وی خطاب به مسئوولان دانشگاه علوم پزشکی و شبکه بهداشت کهگیلویه و چاروسا نسبت به وضعیت درمانگاه قلعه رئیسی جواب گوی مشکلات مردم نیستند تاکید کرد: ضمن اینکه از دکترهایی که از نقاط مختلف کشور به این منطقه می آیند تشکر می کنم و بعضا برخوردهایی هم با آنها می شود که امیدواریم با اخلال گران برخورد شود اما مراجعات مردم به دفتر امام جمعه از درمانگاه زیاد است و این مشکلات را با مسوولان مربوطه در میان گذاشتم برطرف نشدند مجبورم از اینجا مطرح کنم و همان طور که خود اطلاع دارید مرکز درمان قلعه رئیسی در سراسر بخش خدمات رسانی می کند.
صلواتی تبیین کرد: با وجود اینکه از سراسر منطقه به شهر می آیند اما امکانات آن جواب گو نیست و پرستار به اندازه کافی ندارد و همچنین آمپول بانوان را آقایان تزریق و برعکس آن هم می شود که این خلاف شرع است و آیا خود شما به عنوان یک مسئوول حاضرید  دختر جوان خود را یک جوان مجرد آمپول بزند.
خطیب جمعه قلعه رئیسی ادامه داد: از دیگر مشکلات مرکز درمانی قلعه رئیسی بسیاری از بیماران مناطق مختلف و روستاهای اطراف به مرکز مراجعه می کنند اما آنها را ویزیت نمی‌کنند و دکتر می گوید اجازه ندارم و همچنین مردم مجبور هستند بیش از 70کیلومتر را طی کنند برای یک امر کوچک به شهرستان مراجعه کنند که عامل اصلی آن نبود امکانات است و این منطقه با این همه حجم مراجعات نیازمند یک بیمارستان است که امیدواریم دانشگاه علوم پزشکی به این مساله توجه و درد آلام مردم را درمان کند.
نام شما

آدرس ايميل شما

دهدشتی
Iran, Islamic Republic of
حاج اقا گل گفتی .مطمعتا بدرد این استان نمیخورند.صرفا که جهاد کشاورزی را به .او میخواست. را بخاطر پوشاندن و مخفی کردن کارهای بزاره و . 50 هکتار زمین منابع ملی را بنام بستگان و دوستانش کرده برای خودش .کاش دستگاه قضا وارد شود.
کارمند غله
Iran, Islamic Republic of
اقای کمایی چرا اشاره به قانون بازنشستگی نداری که فروزنده 38 ساله داره خدمت میکنه و اقای تاج الدیتی داره خلاف میکنه و ایشان را داره تمدید میکنه
Iran, Islamic Republic of
جناب کارمند غله سلام
لطفا وقتی از قانون اطلاع نداری، از قانون صحبت نکن
ایشان برابر قانون تا سن 65 سالکی می توانند در دستگاه دولتی خدمت کنند . اگر زحمت نیست نگاهی به قانون خدمات کشوری کن
Iran, Islamic Republic of
جناب کارمند غله سلام
لطفا وقتی از قانون اطلاع نداری، از قانون صحبت نکن
ایشان برابر قانون تا سن 65 سالکی می توانند در دستگاه دولتی خدمت کنند . اگر زحمت نیست نگاهی به قانون خدمات کشوری کن
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
امام جمعه عزیز
لطفا به جای اینکه یک طرفه صحبت بفرمایید کافی است از جهاد کشاورزی سوال کنید برای سیل اخیر و رفع خرابی ها یا دادن خسارت دولت چقدر پول به شما داده است ؟
قطعا با توجه به ایمان و صداقت شما ، اگر پاسخ را شنیدید حتما از مسولین جهاد کشاورزی عذر خواهی می کنید . اول بپرسید بعد قضاوت و موضع گیری کنید .
نیروی امور عشایر
Iran, Islamic Republic of
سلام لطفا یه سری به اداره امور عشایر استان بزنید وببینید که چطور اقایون امثال واز یه شبه صاحب همه چی میشوند
مشاهدات شوکه‌کننده چند دانشمند از حرکت اجساد

مشاهدات شوکه‌کننده چند دانشمند از حرکت اجساد

دانشمندان دوربین‌هایی در محل دفن مردگان نصب کردند تا حرکات اجساد درون قبرها را موردبررسی ...
پولدارها چگونه شکار می‌شوند؟

پولدارها چگونه شکار می‌شوند؟

موضوع حذف دهک‌های درآمدی برخوردار ظاهرا با توجه به شرایط اقتصادی کشور در دستور کار قرار ...
ضبط اموال ایران توسط کانادا مصداق تروریسم اقتصادی دولتی است

ضبط اموال ایران توسط کانادا مصداق تروریسم اقتصادی دولتی است

سخنگوی شورای نگهبان تاکید کرد: ضبط اموال دولتی ایران توسط کانادا مصداق بارز تروریسم اقتصادی ...