تاریخ انتشار
جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۵
کد مطلب : ۴۰۹۸۵۸
طی حکمی:

سردار شهید جواد هرمزپور به درجه سرتیپ تمام نائل آمد / زندگی نامه و تصاویر

۱
۰
سردار شهید جواد هرمزپور به درجه سرتیپ تمام نائل آمد / زندگی نامه و تصاویر
کبنا ؛
طی حکمی از سوی سردار باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، سردار شهید جواد هرمزپور به درجه سرتیپ تمامی نائل آمد.
ظهر امروز (3 خرداد ماه 98) و بعد از اتمام خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر یاسوج طی حکمی از سوی سردار باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، سردار شهید جواد هرمزپور به درجه سرتیپ تمامی نائل آمد و ترفیع درجه این شهید والامقام به خانواده و همسر مکرم شهید اهدا شد.


 
کهگیلویه و بویراحمد در هشت سال دفاع مقدس با جوانان رشید و دلاور و ولایتمدار خود حماسه‌ها آفرید.
فرزندانی از این دیار در مقابل استکبار جهانی در دفاع مقدس به پا خواستند که نام و یاد و خاطره ایثارگری آن‌ها تا همیشه تاریخ زنده و جاویدان خواهد ماند که یکی از آن‌ها سردار شهید جواد هرمزپور است.
سردار شهید جواد هرمزپور در سال 1332 در خانواده‌ای محروم برخاسته از روستایی محروم در میان روستاهای شهرستان بویراحمد به نام کالوس دیده به جهان گشود.
رفتار و درس و زندگی و علاقه فطری به مکتب را در میان خانواده ساده روستایی خود کسب کرد.
همزمان با تشکیل سپاه پاسداران این نهاد برخاسته از درون محرومان به آنجا روی آورد و از اولین پاسدارانی بود که در سخت‌ترین شرایط افتخار یافت لباس مقدس سپاه را بر تن کرده و به علت علاقه شدیدش به اسلام و روحانیت از همان اوایل در مبارزه با ضدانقلاب و منافقین لحظه‌ای آرام نگرفت.
پس از آغاز توطئه‌های ضدانقلاب در غرب کشور بدون لحظه‌ای درنگ برای مبارزه جهت تداوم انقلاب اسلامی روانه کردستان گردید و هنوز زجرها و خستگی جسمی رفع نشده بود که مملکت اسلامی از سوی رژیم صدام مورد تهاجم قرار گرفت و او که قلبش لبریز از عشق به خدا و امام بود به یاری رزمندگان در جنوب شتافت.
تقوا و وارستگی او در طول خدمت در سپاه زبانزد خاص و عام بود رشادت و جرأت در تصمیم او سایه‌ای از روحیه مکتب صلابت حسین بن علی(ع) سرور آزادگان و یاور محرومان بود.
شهید جواد هرمزپور در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل با رشادتی زایدالوصف و به یادماندنی در عملیات‌های متعددی که اکثراً مسئولیت فرماندهی یکی از گردان‌های عملیاتی بر عهده ایشان بود شرکت کرد و همواره به علت صداقت و شجاعت سمت فرماندهی و رهبری عملیات را به عهده داشت.
چندین بار از جمله در عملیات فتح المبین به سختی مجروح گردید و هنوز زخم‌های پرعمقش شفا نیافته خود را جهت عملیاتهای بعدی آماده می‌کرد.
سرانجام در تاریخ 1362/6/27 در زبیدات عراق هنگامی که سمت فرماندهی عملیات تیپ فاطمه زهرا (س) را به عهده داشت به شهادت رسید.نام شما

آدرس ايميل شما

علیزاده کالوس
Iran, Islamic Republic of
با سلام وصلوات به روح سردار شهید هر مز پور .....لطفا دقت شود سردار هرمزپور فرمانده تیپ فاطمه زهرا فارس وکهگلویه بویراحمد بودند .روحشان شاد ویادشان گرامی باد
ایران و عربستان؛ وقت مصالحه رسیده است؟

ایران و عربستان؛ وقت مصالحه رسیده است؟

 طرح چهار ماده‌ای ماکرون، هنوز به نتیجه نرسیده، اما شواهد و قراین نشان می‌دهد که احتمال ...
واکنش‌ها به حکم ۵ سال زندان حسین فریدون

واکنش‌ها به حکم ۵ سال زندان حسین فریدون

پرونده دیگری که ممکن است مورد توجه قوه قضائیه باشد، پرونده مهدی جهانگیری برادر اسحاق ...
۶ نفر از اخلالگران نظام اقتصادی در فارس به زندان محکوم شدند

۶ نفر از اخلالگران نظام اقتصادی در فارس به زندان محکوم شدند

 ۶ نفر از متهمین پرونده موسوم به کمپانی فایننشیال دردادگاه ویژه رسیدگی به جرائم  مفسدین ...