تاریخ انتشار
سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۲۲
کد مطلب : ۴۰۹۷۸۴
استاندار کهگیلویه و بویراحمد در نشست با سمن‌ها:

نگاه ما به کار سمن‌ها کاسب کارانه و یا پیمان‌سپاری نیست

۰
نگاه ما به کار سمن‌ها کاسب کارانه و یا پیمان‌سپاری نیست
کبنا ؛استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: نگاه ما به کار سمن‌ها کاسب کارانه و یا پیمان‌سپاری نیست، بلکه بر این باوریم نخبگانی هستید که دلسوزانه و صادقانه پاسخگوی مردم آید و در ارائه خدمات به مردم پیشقدم تر از دیگران است.
علی‌محمد احمدی در جلسه نمایندگان سمن‌های حوزه اجتماعی استان، اظهار کرد: سمن‌ها با نگاه و ایده‌های جدید، طرح‌ها و برنامه‌های نو و با دغدغه‌مندی و هم‌افزایی با دستگاه‌های اجرایی، نهادها، مردم و دیگر تشکل‌ها به مقابله با چالش‌های اجتماعی بپردازند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه، آسیب‌های اجتماعی می‌تواند پیامدهای سنگینی در بر داشته باشد، افزود: به همین منظور است که در کنار مسائل عمرانی، اقتصادی و فرهنگی، بیشتر روی مسائل اجتماعی با ریزبینی و با حساسیت بیشتر وقت می‌گذارم، امور را پیگیری و رصد می‌کنم.
احمدی با اشاره به اینکه، اگر در جایی دستگاه‌های اجرایی در ماموریت‌ها و وظایف ذاتی خود کم گذاشته‌اند و یا به سادگی در کنار آن رد شده‌اند، شما تشکل‌ها باید بدون موازی کاری وارد عمل شوید و نواقص را جبران کنید.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در کار مردم باید نگاه‌ها و دل‌ها به هم نزدیک باشد، چون فشارهایی که از سوی دشمن روی کشور است روی اقتصاد و مردم وارد می‌شود، گفت: این فشارها روی بنیادهای خانواده و اجتماعی اثر می‌گذارد و باید به آنها توجه جدی کرد.
احمدی گفت: نگاه ما به کار سمن‌ها کاسب کارانه و یا پیمان‌سپاری نیست، بلکه بر این باوریم نخبگانی هستید که دلسوزانه و صادقانه پاسخگوی مردم آید و در ارائه خدمات به مردم پیشقدم تر از دیگران است.
استاندار ابراز داشت: اینکه در کنار چهل جلسه شورا و کارگروه ها که برگزار می شود، جلسات سمن ها را برگزار می کنیم و برای آن وقت گذاشته و به آن اهمیت می دهیم با این هدف است که هم بدانید ما از شما چه انتظاری داریم و چه می خواهیم و ما بدانیم شما از ما چه انتظار و خواسته‌ای دارید تا برنامه‌ها، فعالیت‌ها و کارها با خروجی و تاثیرگذاری بیشتر اجرایی شوند و به پیش روند.
استاندار تصریح کرد: همین اینکه آمده‌اید از سر دلسوزی و غیرت به کشور و به مردم خدمت ارائه دهید، تشکر می کنیم و اینکه همین اعتباری دولت برای برنامه های حوزه اجتماعی اختصاص داده در چه راهی و در چه زمینه هایی و چگونه هزینه می شود هم ما و هم شما باید جوابگوی مردم باشیم.
احمدی یادآور شد: کهگیلویه و بویراحمد هر چند از استان‌های امن است و به لحاظ شاخص‌های اجتماعی از سه استان خوب کشور است، اما نباید نسبت به مسائل اجتماعی غافل شد بلکه اگر یک مشکل کوچک در این حوزه هم رخ داد آن را در ذهن خود یک بحران بدانیم و برای آن برنامه‌های پیشگیرانه، مقابله ای و کنترلی داشته باشیم.
استاندار ابراز داشت: اگر مدام بر دستگاه‌ها فشار می‌آورم با مدیران تندی می‌کنم بر امور تاکید می‌ورزم چون مشکلات را و یا تلف شدن یک جوان و یا نوجوان را تداعی می‌کنم و لذا بار سنگین آن و جبران ناپذیری اینگونه مسائل اجتماعی را باید بدانیم.
احمدی یادآور شد: بیش از یک صد سمن در استان وجود دارد که می‌توانند با در کنار هم بودن و همراهی با نهادها و دستگاه‌های اجرایی و ایده‌های نو و انجام فعالیت‌های جدید جوانان را پای کار آورده و با ارائه راه حل های اصولی و سازنده آسیب‌ها را نیز کنترل کرد.
استاندار تاکید کرد: برای ما دغدغه مند بودن و انجام کار پاک، اصولی و خروجی محور مهم و اهمیت دارد نه فعالیت های تکراری، موازی کاری و روزمرگی و باید روی موضوعی که قرار است کار شود، هدف و ریل گذاری انجام گیرد و بدون حاشیه  به مسائل با تعمق توجه گردد.
نام شما

آدرس ايميل شما

هشدار به افرادی که پروژه ناامیدسازی و اعتمادزدایی مردم را دنبال می‌کنند

هشدار به افرادی که پروژه ناامیدسازی و اعتمادزدایی مردم را دنبال می‌کنند

همچنین درخصوص مسئله آسیب‌های اجتماعی حاشیه تهران به‌عنوان پایتخت کشور باید بگویم؛ به ...
راي بودار كميته انضباطي عليه سرخابي‌ها

راي بودار كميته انضباطي عليه سرخابي‌ها

نکته جالب تقدير از دو کاپيتان پرسپوليس و استقلال و همچنين کريم باقري است. در بند دهم ...
روایتی از زندگی طلبه جوان، همسر و 11 فرزندش

روایتی از زندگی طلبه جوان، همسر و 11 فرزندش

پدر 38 ساله و مادر 36 ساله قمی که یازدهمین فرزندشان در راه است، از خدا می‌خواهند که این ...