تاریخ انتشار
جمعه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۷
کد مطلب : ۴۰۹۵۳۲
امام جمعه گچساران:

حوزه علمیه تحجر‌گرا به درد جامعه نخواهد خورد

۰
حوزه علمیه تحجر‌گرا به درد جامعه نخواهد خورد
کبنا ؛حجت الاسلام سید امین الله حجازی امام جمعه گچساران ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به فرازهایی از فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در محفل انس با قرآن گفت: در این محفل رهبری فرمودند که قرآن نیاز امروز ماست و کل جامعه بشری نیاز به قرآن دارند و این قرآن است که با ظلم، استکبار و طاغوت با قدرت مقابله می‌کند.
وی افزود: در فرمایشات حضرت آقا تاکید شده است که جوانان و فرزندانمان را بیشتر با قرآن آشنا کنیم چرا که قرآن همچون حفاظی است که انسان را از مهلکه و انحراف فکری نجات می‌دهد و این انقلاب هایی که در برخی از کشورهای منطقه ایجاد شد اما همچون آبی که بر آتش می ریزند، در نطفه خفه شد و  علت پناه نبردن به قرآن و پناه بردن به صهیونیست و آمریکا بود.
حجازی اظهار کرد: ملت بزرگ ایران با راهنمایی‌های حضرت امام راحل به قرآن و اهل بیت علیهم السلام پناه برد و همه دنیای شرک و استکبار متحد شدند تا آتش انقلاب این ملت را خاموش کنند اما نتوانستند و باید تلاش کنیم فرزندانمان را بیشتر با قرآن آشنا کنیم تا محفوظ بمانند.
امام جمعه گچساران در ادامه بیان کرد: حضرت آقا نیز در دیدار با جمعی از روحانیون و طلاب حوزه های علمیه فرمودند که امروز وظیفه حوزه‌های علمیه از گذشته سنگین تر است.
وی افزود: مقام معظم رهبری فرمودند روحانیت وظیفه دارد تا با حضور و تلاش بیشتر سد راه فتنه های دشمن شود چرا که درباره روحانیت حرف هایی بدون معیار علمی گفته می‌شود اما روحانیت محترم است و علی رغم سیاه نمایی‌هایی که انجام می‌شود واقعیت چیز دیگری است و این موضوع وظیفه روحانیت را سنگین‌تر می‌کند و وظیفه طلاب این است با افزایش معرفت جامعه، گفتمان های انقلابی را تقویت کند.
خطیب جمعه گچساران گفت: روحانیت و حوزه علمیه بایستی انقلابی باشد و حوزه تحجر‌گرا به درد جامعه نخواهد خورد چرا که روحانیون مسئول اعتقادات جامعه هستند و وظیفه نجات جامعه را برعهده دارند و همه باید تلاش کنیم که انقلابی در تنویر افکار عمومی و سیره پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت ((ع)) در جامعه شکل بگیرد.
حجازی تصریح کرد: بار دیگر شاهد مکاری و حیله‌گری اروپای نالایق در بحث برجام بودیم، یک ابله امریکایی  همه معاهدات و قوانین بین المللی را زیر پا گذاشته است و اروپاییان مدعی که حتی عرضه این را هم ندارند که برای کشورشان تصمیم بگیرند، اخیرا هم بحث‌های متعدد پیش آمد و رسید به جایی که شورای عالی امنیت ملی کار شجاعانه ای انجام داد و ۶۰روز زمان برای کشورهای عضو برجام برای اجرای تعهدات وقت تعیین کرد که از این تصمیم حمایت می‌کنیم.
وی افزود: آقایان اروپایی اگر عرضه دارند پای کار بیایند و اگر هم عرضه ندارند ما قرآنی داریم که بسیار راهگشاست، قرآن می گوید نه سستی، نه عقبگرد، نه ترس و نه نگرانی و اگر ملت و دولت قرص و قوی و محکم به تقوا و اهل بیت تمسک بجویند حتما  پیروز خواهند شد.
امام جمعه گچساران در ادامه گفت: دشمن حریص است و تا به آنچه که خودش می‌خواهد قانع نشود دست بردار نیست چرا که راه نجات راهی است که خداوند فرموده و اگر واقعا به دنبال رفع مشکلات مملکت هستید راه را خداوند به خوبی نشان داده است.
حجازی اظهار کرد: نباید در مقابل دشمن احساس ضعف کرد و باید با توکل به خداوند و به پیروی از اوامر ولی امر مسلمین در مقابل ترفندها و فتنه های دشمنان با اقتدار ایستادگی کرد، الان هم تصمیم بجایی شورای عالی امنیت گرفته است و به دشمن فهماند که هیچ غلطی نمی تواند بکند.
خطیب جمعه گچساران تصریح کرد: ایران اسلامی زمینه ساز ظهور امام زمان (عج)خواهد بود و دولت‌مردان آمریکایی بدانند که بسیار احمق هستند و ملت بزرگ ایران اسلامی در تمامی عرصه ها با هم متحد و منسجم هستند.
حجازی بیان کرد: رژیم صهیونیسیتی در اوایل ماه مبارک رمضان امسال هم بار دیگر جنایاتی دیگری در مناطق فلسطین اشغالی مرتکب شدند و جمعی را به خاک و خون کشیدند و به شهادت رساندند در مقابل هم نیروی مقتدر فلسطینی جمعی از صهیونیست ها را به هلاکت رساندند.
امام جمعه گچساران گفت: خداوند عنایت کرد و باران بارید به همین دلیل گیاهان زیادی در منطقه رشد کرد که به همین علت هم خطر آتش سوزی بیشتر خواهد شد، لذا ضروری است تا جلسه ای تشکیل داده شود و تصمیمات لازم در این خصوص گرفته شود و مردم هم این موارد را رعایت کنند.
نام شما

آدرس ايميل شما

مشاهدات شوکه‌کننده چند دانشمند از حرکت اجساد

مشاهدات شوکه‌کننده چند دانشمند از حرکت اجساد

دانشمندان دوربین‌هایی در محل دفن مردگان نصب کردند تا حرکات اجساد درون قبرها را موردبررسی ...
پولدارها چگونه شکار می‌شوند؟

پولدارها چگونه شکار می‌شوند؟

موضوع حذف دهک‌های درآمدی برخوردار ظاهرا با توجه به شرایط اقتصادی کشور در دستور کار قرار ...
ضبط اموال ایران توسط کانادا مصداق تروریسم اقتصادی دولتی است

ضبط اموال ایران توسط کانادا مصداق تروریسم اقتصادی دولتی است

سخنگوی شورای نگهبان تاکید کرد: ضبط اموال دولتی ایران توسط کانادا مصداق بارز تروریسم اقتصادی ...