تاریخ انتشار
پنجشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۷
کد مطلب : ۴۰۹۰۱۶
در نشست شورای برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد با اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مطرح شد

تاجگردون «پته» خودش را روی آب ریخت / کهگیلویه و بویراحمد محرومیت دارد، اما برخی ویدئوها سیاه‌نمایی است

۲
۰
تاجگردون «پته» خودش را روی آب ریخت /  کهگیلویه و بویراحمد محرومیت دارد، اما برخی ویدئوها سیاه‌نمایی است
کبنا ؛غلام‌رضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی عصر امروز (پنجشنبه 5 اردیبهشت 98) در نشست مشترک شورای برنامه‌ریزی و شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی کهگیلویه و بویراحمد که با حضور اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، استاندار کهگیلویه و بویراحمد، نمایندگان مجلس، فرمانداران و مدیران ارشد استان برگزار شد، اظهار داشت: تلفیق این دو نشست واقعیت‌های اجرایی استان را در مقیاس کشوری نشان داد.
وی به وضعیت اقتصادی استان‌های کمترتوسعه‌یافته‌ای مانند کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و افزود: چنین استان‌هایی 60 درصد درآمد سرانه کشور را دارند، نسبت سپرده‌های بانک‌ها کمتر از یک درصد و نسبت تسهیلات به سپرده‌ها حدود 1.5 درصد است.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: امسال در قانون مصوب شد که تا زمانی که فعالین بخش خصوصی صورت وضعیت را نگیرند مالیات بر ارزش افزوده را ندهند که این موضوع سبب دعوای سنگینی بین دولت و مجلس شد.
وی به ظرفیت تهاتر بدهی‌های دولت و بخش خصوصی اشاره داشت و عنوان کرد: سال گذشته 34 هزار میلیارد تومان از بدهی‌های بخش خصوصی تهاتر شد و امسال تهاتر 70 هزار میلیارد تومان دیگر را در دستور کار داریم.
نماینده مردم شهرستان‌های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فعالین بخش خصوصی باید با تیزهوشی بتوانند از قوانینی مانند تهاتر بدهی‌ها استفاده کنند، گفت: برخی استان‌ها از ظرفیت تهاتر به خوبی استفاده کردند اما وقتی تنها دو میلیارد تهاتر در استان ما انجام شود چه انتظاری دارید که توسعه اتفاق بیفتد.
تاجگردون با مقایسه بودجه دو استان اصفهان و کهگیلویه و بویراحمد، عنوان کرد: وسعت استان اصفهان 6 برابر کهگیلویه و بویراحمد است این در حالی است که بودجه عمرانی آن دو تا دو و نیم برابر است و علت توسعه یافتگی استان اصفهان این است که مکانیسم استفاده از قوانین را بهتر رعایت می‌کند.
وی با بیان اینکه قوانین در بسیاری از مناطق کشور ضعیف اجرا می‌شود، ابراز کرد: بانک‌ها، سازمان مالیاتی و تامین اجتماعی می‌توانند در رفع مشکلات اقتصادی تسهیل‌کننده باشند.
نماینده مردم شهرستان‌های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ترکیب شاغلین در بخش‌های خدمات، صنعت و کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد یکی از نرمال‌ترین توزیع‌های اشتغال در دنیا است.
تاجگردون خطاب به اعضای کمیسون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: شما در سفر خود به استان کهگیلویه و بویراحمد اگرچه از بخش‌های مختلف بازدید کردید اما نتوانستید عمق محرومیت این استان را ببینید، استان ما فقط گچساران و یاسوج و این زیبایی‌ها نیست، عمق محرومیت شدیدی در مناطق مختلف مانند سیلاب و کلوار بویراحمد، پیجاب باشت و توگبری چرام دارد.
نماینده مردم شهرستان‌های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خاص‌ترین ویدئوهای مربوط به محرومیت از استان ما در فضای مجازی منتشر می‌شود، افزود: درست است که بخش‌هایی از این ویدئوها سیاه‌نمایی است اما محرومیت‌هایی هم وجود دارد.
تاجگردون از اعضای کمیسون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی خواست که کهگیلویه و بویراحمد را در مقیاس استان‌هایی ببینند که با وجود ظرفیت‌های بالقوه بالایی که دارد محرومیت‌ها در بسیاری از مناطق آن شدید است.
به گزارش کبنا، غلامرضا تاجگردون در ادامه صحبت‌های خود از میزبانی استاندار و مسئولان استان از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه قدردانی کرد و گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد غالباً مدیران پای کار و دلسوزی دارد و استاندار فرهیخته‌ای داریم.
در ادامه وقتی که غلام‌رضا تاجگردون از تلاشش برای جذب اعتبار برای استان کهگیلویه و بویراحمد می‌گفت و زیبایی‌های شهر باشت سفر اعضای کمیسیون برنامه و بودجه به این شهر حرف می‌زد. هادی قوامی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با لحن شوخی گفت: وقتی با آقای تاجگردون به شهر باشت رفتیم، به او گفتم که باوی کجاست؟ که بعد مشخص شد که باشت باوی یکی است و هر جا که آقای تاجگردون در بودجه نوشته باشت و یا باوی برای ردگمی است و در واقع این دو یکی هستند. آقای تاجگردون در لایحه بودجه بعضی جاها نوشته بود، «باشت» و بعضی جاها هم نوشته بود، «باوی». تاجگردون بعد از شنیدن این صحبت‌ها با خنده گفت: در واقع «پته» خودم را روی آب ریختم.
قوامی این را هم گفت که استان کهگیلویه و بویراحمد نسبت به گذشته پیشرفت‌های خیلی زیادی کرده است.
تاجگردون با لحن طنزآمیزی به خاطره‌ای بین خود و هاشمی‌پور اشاره و بیان کرد: آقای هاشمی می‌گفت که دلایل عقب ماندگی ما این است که من و آقای زارع دعوا می‌کنیم و آقای تاجگردون پول‌ها را می‌برد.
هاشمی‌پور با شوخی گفت: در واقع ما را فریب می‌دهی. که تاجگردون نیز با لحن شوخی بیان کرد: من تهرانی‌ها را هم «گول» (فریب) می‌زنم، حالا شماها که در استان هستید، جای خود دارید.[خنده حضار]
تاجگردون در ادامه این را بیان کرد: ارتباطی خوبی که بین نمایندگان استان کهگیلویه و بویراحمد هست در بین هیچ کدام از مجمع نمایندگان سایر استان‌ها وجود ندارد.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

تااد
Iran, Islamic Republic of
اخ هدایت خواه کجایب
خخخخ
Iran, Islamic Republic of
خوش به حال عدل فقط جوک جوک
وقتی هر روز چای می‌خورید، چه اتفاقی برای بدنتان می‌افتد؟

وقتی هر روز چای می‌خورید، چه اتفاقی برای بدنتان می‌افتد؟

اگر در زمان خواندن این مطلب، لیوان چایتان را در دست گرفته‌اید و جرعه‌جرعه از آن می‌نوشید،...
فیلم| ماجرای کشتار بی‌رحمانه سگ‌ها با تزریق سم و اسید!

فیلم| ماجرای کشتار بی‌رحمانه سگ‌ها با تزریق سم و اسید!

در این کلیپ ادعا شده است که شهرداری کهریزک اقدام به تزریق اسد و آزار سگ ها می کند، شهردار ...
فیلم| کنایه علی ضیا به شهردار یک شهر مذهبی که شش فرزندش ساکن آمریکا هستند

فیلم| کنایه علی ضیا به شهردار یک شهر مذهبی که شش فرزندش ساکن آمریکا هستند

کنایه علی ضیا به شهردار یک شهر مذهبی که شش فرزندش ساکن آمریکا هستند.