تاریخ انتشار
چهارشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۴۶
کد مطلب : ۴۰۸۹۳۴

اعداد فشارخون بیانگر چه چیزی هستند؟

۰
اعداد فشارخون بیانگر چه چیزی هستند؟
کبنا ؛وقتی که پزشک فشار خون شما را اندازه گیری می کند، فشار خون را با دو عدد بیان می کنند: یک عدد بالا و یکی پایین مثل یک کسر. به عنوان مثال 120/80 میلیمتر جیوه.
عدد بالا نشان دهنده میزان فشار خون در عروق در طول انقباضات ماهیچه قلب است و عدد پایین نشان دهنده فشار خون وقتی که ماهیچه های قلب در حال ضربان هستند. هر دو عدد برای مشخص بودن وضعیت سلامت قلب مهم هستند. اعدادی که در محدوده بیشتر از محدوده ایده آل قرار می گیرند گواه این هستند که قلب شما به سختی درحال کار کردن و پمپاژ خون به دیگر نواحی بدن است.
برای فشار خون های نرمال عدد بالا باید در محدوده 90 تا 120 و عدد پایین در محدوده 60 تا 80 قرار بگیرند. مؤسسه قلب آمریکا بیان می کند که فشار خون زمانی در حد نرمال است که هر دو فشار در محدوده درست خودشان قرار داشته باشند. یک فشار خون نرمال در بزرگسالان باید کمتر از 120/80 و بالاتر از 90/60میلیمتر جیوه باشد.
اگر فشار خون شما در محدوده نرمال قرار دارد نیاز به مراقبت های دارویی نیست. اما با وجود این، باید سبک زندگی سالمی را انتخاب کنید و وزن خود را نرمال نگه دارید تا از ایجاد فشار خون جلوگیری کنید. ورزش کردن به طور منظم و رژیم غذایی سالم دو گزینه ای هستند که می توانند کمک کننده باشند. اگر در خانواده سابقه فشار خون دارید باید بیشتر مراقب سبک زندگی و رژیم غذایی خود باشید.
اما فشار خون بالاتر از 120/80میلیمتر جیوه در محدوده خطر قرار دارد و باید تحت مراقبت های پزشکی قرار بگیرد. وقتی که فشار بالا بین 120 تا 129 میلیمتر جیوه قرار دارد و فشار پایین کمتر از 80 میلیمتر جیوه به این معنی است که شما فشار خون بالایی دارید. اگرچه این اعداد به صورت فنی به معنی فشار خون بالا نیست و شما تنها به خارج از محدوده نرمال رفته اید. اما این اتفاق شانس بالاتر رفتن فشار خون و ریسک بیماری های قلبی و سکته قلبی را افزایش می دهند.
/بهداشت نیوز
برچسب ها :
نام شما

آدرس ايميل شما

موافقت رهبر انقلاب با عفو و تخفیف مجازات تعدادی از محکومان

موافقت رهبر انقلاب با عفو و تخفیف مجازات تعدادی از محکومان

به‌مناسبت اعیاد سعید قربان و غدیر خم، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با عفو یا تخفیف و تبدیل ...
وقتی هر روز چای می‌خورید، چه اتفاقی برای بدنتان می‌افتد؟

وقتی هر روز چای می‌خورید، چه اتفاقی برای بدنتان می‌افتد؟

اگر در زمان خواندن این مطلب، لیوان چایتان را در دست گرفته‌اید و جرعه‌جرعه از آن می‌نوشید،...
فیلم| ماجرای کشتار بی‌رحمانه سگ‌ها با تزریق سم و اسید!

فیلم| ماجرای کشتار بی‌رحمانه سگ‌ها با تزریق سم و اسید!

در این کلیپ ادعا شده است که شهرداری کهریزک اقدام به تزریق اسد و آزار سگ ها می کند، شهردار ...