کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد

احتمال حمله ملخ‌ها به کهگیلویه و بویراحمد

31 فروردين 1398 ساعت 15:37

مسئولان متولی، کشاورزان و باغداران کهگیلویه و بویراحمد برای مقابله با هجوم احتمالی آفت ملخ، آمادگی لازم را داشته باشند.


معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان با اشاره به موج دوم حمله آفت ملخ به استان‌های هم‌جوار استان نظیر بوشهر، فارس و خوزستان گفت: این احتمال وجود دارد که این آفت به مزارع، باغات و مراتع استان ورود کند که باید برای مقابله با این آفت آمادگی داشت.
شهرام عسکری بابیان اینکه این آفت در جهت وزش باد به استان‌ها ورود می‌کند افزود: چنانچه وزش باد به سمت مناطق مختلف استان باشد به‌طور حتم این آفت به استان ورود می‌کند.
وی از اتخاذ تمهیدات این اداره برای مقابله با این آفت خبر داد و بیان کرد: سم و سم‌پاش موردنیاز تدارک دیده‌شده تا با مشاهده ورود این آفت بلافاصله به مقابله با آن بپردازند.
عسکری با اشاره به اینکه موج اول این آفت در بهمن‌ماه پارسال مهار و دفع شده است گفت: موج دوم حمله این آفت بسیار خطرناک و مخرب‌تر از موج اول خواهد بود که ریشه‌کنی آن نیازمند مشارکت مردم و مسئولان است.
وی از مردم استان به‌ویژه کشاورزان، باغداران و عشایر خواست با مشاهده این آفت بلافاصله مراتب را به نزدیک‌ترین مرکز جهاد کشاورزی اطلاع دهند.
عسکری همچنین به آفت بیماری زنگ زرد به مزارع گندم و جو به‌ویژه در مناطق سردسیری استان هشدار داد و از کشاورزان خواست تا با همکاری و کمک کارشناسان این سازمان با تهیه سم مناسب و موردنیاز به مقابله با این آفت اقدام کنند.


کد مطلب: 408813

آدرس مطلب :
http://www.kebnanews.ir/news/408813/احتمال-حمله-ملخ-ها-کهگیلویه-بویراحمد

کبنانیوز
  http://www.kebnanews.ir