تاریخ انتشار
شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۷
کد مطلب : ۴۰۸۸۱۳
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد

احتمال حمله ملخ‌ها به کهگیلویه و بویراحمد

۱
احتمال حمله ملخ‌ها به کهگیلویه و بویراحمد
کبنا ؛معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان با اشاره به موج دوم حمله آفت ملخ به استان‌های هم‌جوار استان نظیر بوشهر، فارس و خوزستان گفت: این احتمال وجود دارد که این آفت به مزارع، باغات و مراتع استان ورود کند که باید برای مقابله با این آفت آمادگی داشت.
شهرام عسکری بابیان اینکه این آفت در جهت وزش باد به استان‌ها ورود می‌کند افزود: چنانچه وزش باد به سمت مناطق مختلف استان باشد به‌طور حتم این آفت به استان ورود می‌کند.
وی از اتخاذ تمهیدات این اداره برای مقابله با این آفت خبر داد و بیان کرد: سم و سم‌پاش موردنیاز تدارک دیده‌شده تا با مشاهده ورود این آفت بلافاصله به مقابله با آن بپردازند.
عسکری با اشاره به اینکه موج اول این آفت در بهمن‌ماه پارسال مهار و دفع شده است گفت: موج دوم حمله این آفت بسیار خطرناک و مخرب‌تر از موج اول خواهد بود که ریشه‌کنی آن نیازمند مشارکت مردم و مسئولان است.
وی از مردم استان به‌ویژه کشاورزان، باغداران و عشایر خواست با مشاهده این آفت بلافاصله مراتب را به نزدیک‌ترین مرکز جهاد کشاورزی اطلاع دهند.
عسکری همچنین به آفت بیماری زنگ زرد به مزارع گندم و جو به‌ویژه در مناطق سردسیری استان هشدار داد و از کشاورزان خواست تا با همکاری و کمک کارشناسان این سازمان با تهیه سم مناسب و موردنیاز به مقابله با این آفت اقدام کنند.
نام شما

آدرس ايميل شما

روایت ارمان از سفره افطار احمدی‌نژاد در محمودیه! (+ تصاویر)

روایت ارمان از سفره افطار احمدی‌نژاد در محمودیه! (+ تصاویر)

احمدی‌نژاد و تیم او از استقبال خوبی درکشور به‌ویژه تهران برخوردار نیستند و مدت‌هاست در ...
دزدی که خود را زنده به گور کرد!

دزدی که خود را زنده به گور کرد!

تحقیقات پلیس بیانگر آن بود که دو برادر 28 و 30 ساله از سارقان حرفه ای هستند که چند ساعت ...