تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۵
کد مطلب : ۴۰۸۶۴۸
در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد

گوهرگانی: به این تخلف کمک نمی‌کنیم/ کمک‌های بلاعوض به گردن کلفت‌های بستر رودخانه‌ها تعلق نمی‌گیرد

۹
۱
گوهرگانی: به این تخلف کمک نمی‌کنیم/ کمک‌های بلاعوض به گردن کلفت‌های بستر رودخانه‌ها تعلق نمی‌گیرد
کبنا ؛ جعفر گوهرگانی معاون امور اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد در نشست پیش از ظهر امروز ( یکشنبه 25 فروردین ماه 98) کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با تبریک اعیاد شعبانیه، به اقدام دولتمردان امریکا علیه سپاه پاسداران گریزی زد و گفت: سپاه پاسداران یکی از خدوم‌ترین نهادهای انقلابی اسلامی است و دولت منهزم امریکا بهترین فرزندان این مرز و بوم را تروریستی خواندند که در واقع این هم از روی عصبانیت آنها از سپاه پاسداران بوده، چرا که سپاه در میادین مختلف دفاع از ملت‌های مظلوم پیروز میدان بوده است. البته به فرموده بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، امریکا هیچ غلطی نمی‌تواند، بکند.
گوهرگانی در ادامه به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به سال رونق تولید اشاره کرد و گفت: سال 98 فرصت مناسبی است تا با توجه به حمایت‌هایی که نظام، دولت و مسوولان از رونق تولید خواهند داشت واحدهای نیمه فعال و غیرفعال در استان‌ راه‌اندازی و به چرخه تولید بازگردند.
معاون امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به مصوبات سال گذشته کارگروه ملی و استانی تسهیل و رفع موانع تولید گفت: سال 97  مشکلات مالی و مدیریتی و مشکلات با دستگاه‌های خدماتی 106 واحد تولیدی در کارگروه استانی تسهیل و رفع موانع تولید مطرح شد.
وی عنوان کرد: در نشست‌های کارگروه برای این تعداد واحد تولیدی 224 مصوبه داشتیم که 147 مورد عملیاتی و اجرایی شدند و 77 مورد از مصوبات در راستای کمک به واحدهای تولیدی از طریق بانک و دستگاه‌های تخصصی بررسی است که عمدتا بدهی بانکی و معوقات سرمایه‌گذاران بوده و امیدواریم این تعداد از مصوبات سال جاری در کارگروه استانی عملیاتی و اجرایی شود.
این مسوول عنوان کرد: وزیر صنعت، معدن و تجارت نامه‌ای 6 بندی به استان‌ها ابلاغ کرده که موارد باید در کارگروه مد نظر باشد که بر اساس نامه وزیر صنعت تفویض اختیاری به استان‌ها داده شده که جلسات کارگروه در خود استان برگزار و تصمیمات لازم اتخاذ شود.
گوهرگانی عنوان کرد: سیاست حوزه اقتصادی است که از سال رونق تولید در راستای بازگشت واحدها به چرخه تولید بهتر استفاده شود و قول می‌دهیم در صورتی که سرمایه‌گذاران به تعهدات خود عمل کنند حمایت لازم صورت گیرد تا چرخ واحدهای تولیدی بچرخد.
معاون امور اقتصادی استانداری کهگیلویه  بویراحمد عنوان کرد: جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در واحدهای تولیدی، شهرستان‌ها و استان برگزار و امیدواریم با برنامه‌ریزی صورت گرفته سال 98 عملکرد بهتری نسبت به 97 داشته باشیم.
وی در خصوص خسارت سیل به واحدهای تولیدی گفت: در صورتی که سیل به واحدهای تولیدی و صنعتی خسارت وارد کرده سرمایه‌گذاران خسارت را از طریق فرمانداران، بخشداران، دهیاران و نیروی انتظامی صورت جلسه کنند تا در صورتی که تسهیلات و کمک‌های بلاعوض به استان اختصاص داده شد به این واحدها کمک شود.
این مسوول در ادامه بیان کرد: برای واحدهایی که در مسیر آب‌راه و بستر رودخانه طرح گردشگری، طرح تولیدی، مزرعه پرورش ماهی و باغ احداث کردند صورتجلسه خسارت سیل انجام نمی‌شود و تسهیلاتی به این واحدها پرداخت نمی‌شود چرا که همراهی با این واحدها به معنای کمک به تخلف است.
گوهرگانی خاطرنشان کرد: خوشبختانه تاکنون واحد غیرمجازی مراجعه نکرده و اگر مراجعه‌ شده فرمانداران و بخشداران اجازه تشکیل پرونده‌ ندادند مسوولان استان از واحدهای حقیقی حمایت می‌کنند که تولید و اشتغال داشته باشند اما ریالی  از تسهیلات کم بهره یا با بهره بالا و کمک‌های بلاعوض متوجه کسانی که با گردن کلفتی و عمدا سدی در برابر رودخانه ایجاد کردند تعلق نمی‌گیرد.
معاون اقتصادی استانداری گفت: اگر شخصی مجوز گرفته و با دلیل عدم نظارت دستگاه تخصصی طرح به خوبی اجرا نشده باید از این طرح حمایت شود چرا که سرمایه‌گذار تعهدات را انجام داده اما کم‌کاری دستگاه‌ها نظارتی به این طرح خسارت وارد کرده است.
وی با بیان اینکه اقدامات برای شناسایی واحدهای غیرمجاز در حال انجام است، گفت:  از آب منطقه‌ای در خصوص برداشت غیرمجاز و ایجاد ایستگاه پمپاژ و تاسیسات در بستر رودخانه، منابع طبیعی و جهاد کشاورزی در خصوص تصرفات غیرمجاز  اراضی و  شیلات برای احداث واحدهای آبزی پروری غیر مجاز گزارش خواسته شده است.
این مسوول در خصوص وارد شدن خسارت به واحدهای صنعتی گفت: هنوز تفکیکی در این خصوص صورت نگرفته اما 200 مورد واحد اقتصادی در حوزه شیلات، باغات، احداث تفرجگاه‌ها و باغات گردشگری دچار خسارت شده‌اند.
نام شما

آدرس ايميل شما

ع۷خ
این حرف از تو بعیده
بشنو ولی باور نکن.
البری
Iran, Islamic Republic of

چی شد هنوز که سر کار تشریف داری
عوض زاده
Iran, Islamic Republic of
جناب آقای گوهرگانی شما به عنوان معاون استاندار و به عتوان کسی که سالها رئیس جهاد کشاورزی گچساران و استان بوده اید حتما در این ایام مشاهده کردید که امسال سودجویان شلالدون را که دهها سال است محل تفریح و استراحت مردم باشت و گردشگران است را تخریب و برای تصاحب ان اقدام به کشت کرده اند خواهشمند است پیگیری و دستور فرمایید تا این تخلف و جرم بررسی و جلوی آن گرفته شود
رشیدی
Iran, Islamic Republic of
در رودخانه باشت بالاتر از پل باشت درختکاری می کنند چطور امور آب جلوی آنها را نمی گیرد
حتما باید سیل بیاید تا مسولین از خواب بیدار شوند
از سایت کبنا تقاضا می کنم کا گزارشی از این موضوع تهیه کند
Iran, Islamic Republic of
سلام. خرما خورده کی تواند منع خرما کند شاد باشید که زندگی چند صباحی به کامتان است .
حسینی
Iran, Islamic Republic of
از استاندار و منابع طبیعی و دادگستری تقاضا داریم که جلوی تصرف کنندگان منطقه زیبا و دیدنی شلالدون را که عرصه ای ملی است را بگیرند
بویراحمد
Iran, Islamic Republic of
با سلام...انصاف خوب چیزیه مردم فهم و شعور دارن شما . خودت بهتر میدانی چطور تبعیض ایجاد کردی در بحث استخدام ها...چون در گچساران آسیبی به حریم رودخانه نرسید مخالفی اره....امثال شما برای اجتماع مثل سهم هستید چوب خدا صدا ندارد تاریخ گواه . نان کسی را نبر همین افراد منبع درآمدشان تو این همه گرانی ازبین رفته بدهکار هم شدن ...الان شدی کر غتو...کبا جان انتشار کن تا حداقل خودش بخونه ببینه نظر مردم راجبش به امثال خودش چیه
شهروند د
Iran, Islamic Republic of
همان هایی که ظرح را مصوب کردند دو حمایت کردند خودشان هم پرداخت خسارت را پشت پرده حل می کنند
مهدی
Iran, Islamic Republic of
کدوم نالایق و نالایقانی به واحدهایی که در مسیر آب‌راه و بستر رودخانه تاسیس شدند مجوز فعالیت دادند و درثانی در زمان مسولیتشون هیچ اخطاری به ان واحدها ندادند؟
امارات برای خروج آبرومندانه از یمن دست به دامان ایران شد

امارات برای خروج آبرومندانه از یمن دست به دامان ایران شد

این طرح در حالی در مجلس سنا و حال در مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسیده است که سه ماه ...
دولت از صداو سيماي گاندو، شكايت كرد

دولت از صداو سيماي گاندو، شكايت كرد

رئیس دفتر رئیس‌جمهور دو قطبی کردن جامعه را کاری اشتباه خواند و تاکید کرد: رهبر انقلاب ...
جلادهای هشتگ ساز

جلادهای هشتگ ساز

آن چه شب گذشته سیمای جمهوری اسلامی نشان داد تنها بخش کوچکی بود از مدارک جدید دستگاه های ...