کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

بعد از انتشار فیلمی از غارنشینی زنی با 8 فرزندش در رسانه‌ها مطرح شد

مسئولان به دنبال پاک کردن صورت‌مسئله نباشند/ لزوم پیگیری مشکلات مردم

22 اسفند 1397 ساعت 22:42

بعد از انتشار فیلم «غارنشینی زنی با 8 فرزند» در رسانه‌های استان و کشور، مسئولین کهگیلویه و بویراحمد بازهم از ابزار پاس‌کاری استفاده کردند و از پاسخگویی شانه خالی کردند و با تکذیب اخبار منتشرشده صورت‌مسئله را پاک کردند، و آیا کهگیلویه و بویراحمدی‌های فقیرنشین و غارنشین این استان باید به خوزستان مهاجرت کنند تا حمایت شوند؟


 
فیلم «غارنشینی زنی با 8 فرزند» واکنش‌های زیادی از سوی مسئولین کهگیلویه و بویراحمد و استان خوزستان داشت در اظهاراتی بیان شد که این کلیپ منتسب به استان دیگر است اما این اظهارات نشان از آن دارد که برخی متصدیان به‌جای پاسخ دادن و پیگیری دقیق شرایط زندگی مردم استان به‌راحتی عبور می‌کنند و سر بر بالشت خود می‌گذارند و از پاسخگویی شانه خالی کردند و با تکذیب اخبار منتشرشده صورت‌مسئله را پاک کردند.
رئیس کمیته امداد باغ‌ملک در نامه‌ای به نماینده شهرستان ایذه نوشته: «مددجوی کمیته امداد آقای «ولی نمازیان فرد» تحت حمایت کمیته امداد دیشموک بوده که به شهرستان باغ‌ملک مهاجرت کرده که به علت مهاجرت از تحت حمایت امداد دیشموک خارج‌شده است، با توجه به اینکه تصاویر منتشرشده در فضای مجازی مبنی بر زندگی در یک غار به استحضار می‌رساند که فیلم مذکور مربوط به چند سال قبل است و این خانواده اکنون در روستای لالب زندگی می‌کند.»
در این فیلم مشاهده می‌کنید که آن زن به چند خانواده دیگر که در همسایگی آن‌ها در این استان غارنشین است اشاره می‌کند، طبق شواهد این زن با 8 فرزندش به استان خوزستان مهاجرت کرد، اما سرنوشت زنان و خانواده‌های دیگر که وضعیتی بهتر از این زن ندارند چه می‌شود؟! و آیا کهگیلویه و بویراحمدی‌های فقیرنشین و غارنشین این استان باید به خوزستان مهاجرت کنند تا حمایت شوند؟
بنا بر این گزارش، اکنون خانواده‌هایی در اطراف قلعه ممبی و کوه ماغر هستند که به دلیل فقر و نداری در شرایط بسیار نابهنجار و خانه‌های غیرقابل سکونت زندگی می‌کنند و همچنین روستاهای تنگوله انجیر، تنگ گور، دله خرزله، جر کوچک و دره بید از روستاهای حاشیه‌نشین ممبی است که در وضعیت اسفناکی به سر می‌برند که نه دامدار هستند و نه کوچ‌نشین.
حال باید دید که مسئولین کهگیلویه و بویراحمد برای این مناطق محروم چه اظهاراتی ارائه می‌دهند و تا چه موقع باید شاهد پاک کردن صورت‌مسئله باشیم!
 


کد مطلب: 407963

آدرس مطلب :
http://www.kebnanews.ir/news/407963/مسئولان-دنبال-پاک-کردن-صورت-مسئله-نباشند-لزوم-پیگیری-مشکلات-مردم

کبنانیوز
  http://www.kebnanews.ir