تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۰۲
کد مطلب : ۴۰۷۸۹۹
در شورای اشتغال کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد

بانک‌های کهگیلویه و بویراحمد شرایط مردم را درک کنند /کیانی: مکانیزمی برای نظارت بر بانک‌ها وجود ندارد

۰
بانک‌های کهگیلویه و بویراحمد شرایط مردم را درک کنند /کیانی: مکانیزمی برای نظارت بر بانک‌ها وجود ندارد
کبنا ؛نشست شورای اشتغال کهگیلویه و بویراحمد ظهر امروز(دوشنبه 20 اسفندماه 97) با حضور دستگاه‌های اجرایی عضو و به ریاست استاندار برگزار شد.
سختگیری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در شهرستان کهگیلویه، عملکرد ضعیف اداره‌کل بهزیستی در جذب تسهیلات اشتغال روستایی و عدم همکاری بانک‌های کهگیلویه و بویراحمد با  فعالان اقتصادی از مهم‌ترین موضوعاتی بود که در این نشست مطرح شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد در این نشست اظهار داشت: از 196 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی که به بانک‌های استان ابلاغ شده تاکنون 142 میلیارد تومان معادل 72 درصد پرداخت شده است.
پروانه نیک‌مرام افزود: در مجموع سهم تسهیلات اشتغال روستایی استان 443 میلیارد تومان بوده که از این میزان 116 میلیارد تومان سهم دستگاه‌های حمایتی و 326 میلیارد تومان مربوط به سایر طرح‌ها است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: سهم استان در فاز نخست 107 میلیارد تومان بود که 100 درصد جذب شد و به همین علت در فاز دوم یک میلیارد تومان به سهم ما اضافه شد.
نیک‌مرام گفت: علی رغم ابلاغ فاز دوم تسهیلات اشتغال روستایی، سامانه کارا  بسته است و وزارتخانه می‌گوید که باز کردن سامانه کارا منوط به تعیین تکلیف  565 میلیارد تومان طرح‌های معرفی شده به بانک‌های عامل استان است.
وی ابراز کرد: از 4795 طرح‌ معرفی شده به بانک، 787 طرح مربوط به میراث فرهنگی، 29 طرح مربوط به فناوری اطلاعات، 3115 طرح مربوط به جهاد کشاورزی، 577 طرح مربوط به صنعت و معدن، 223 طرح مربوط به امور عشایر و 64 طرح مربوط به صندوق کارآفرینی امید است که از این تعداد تاکنون به 1674 طرح تسهیلات پرداخت شده است.
فرماندار شهرستان کهگیلویه هم در این نشست در رابطه با عملکرد ضعیف این شهرستان در جذب تسهیلات اشتغال روستایی گفت: سخت‌گیری بانک ها در ارتباط با ضمانت‌های بانکی، نداشتن آورده شخصی، بدهی بانکی و چک‌های برگشتی بیشترین مشکلات متقاضیان طرح‌های اشتغال روستایی در شهرستان کهگیلویه است.
جعفر نیکبخت با بیان اینکه مدیران بانک‌ها همکاری لازم را با متقاضیان طرح‌های تولیدی ندارند، افزود: طرح نیترات از طرح‌های مهم شهرستان کهگیلویه است که بانک هنوز تسهیلات مورد نیاز برای اجرای  این طرح را پرداخت نکرده و انتظار داریم بانک همکاری کرده و تا پایان سال این تسهیلات را پرداخت کند.
رئیس اتاق بازرگانی یاسوج هم در این نشست با بیان اینکه هیچ مکانیزمی برای نظارت بر بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی در این استان وجود ندارد، گفت: بانک‌های این استان از پرداخت تسهیلات 18 درصد به فعالان اقتصادی خودداری می‌کنند و ما مجبور می‌شویم برای حل مشکلات خود به دنبال دریافت تسهیلات 26 درصد باشیم.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد هم در این نشست با بیان اینکه اشتغال از مهم‌ترین اولویت‌های دولت و نظام است، گفت: باید از طریق کارگروه رفع موانع تولید برای حفظ اشتغال موجود تلاش کرده و از سوی دیگر پیگیر خلق فرصت‌های جدید اشتغال هم باشیم.
علی‌محمد احمدی کهگیلویه و بویراحمد را یک استان فقیر دانست و افزود: در استان‌هایی مانند اصفهان و فارس تجمیع ثروت صورت گرفته اما استان ما استان فقیری است و باید به روش‌های مختلف از جمله تهاترهای بانکی و مالیاتی برای انباشت ثروت در استان تلاش کنیم.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد از بانک‌های استان خواست شرایط مردم و جوانان را درک کرده و برای کمک به رونق تولید و اشتغال در استان پای کار بیایند و تاکید کرد: نه دولت دنبال پول‌پاشی است و نه ما با پول‌پاشی دنبال بالا رفتن آمار عملکرد استان هستیم و سامانه کارا به صورت مستمر رصد می‌شود تا خدایی ناکرده انحرافی در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی ایجاد نشود.
نام شما

آدرس ايميل شما

ماجرای کشتار بی‌رحمانه سگ‌ها با تزریق سم و اسید!

ماجرای کشتار بی‌رحمانه سگ‌ها با تزریق سم و اسید!

در این کلیپ ادعا شده است که شهرداری کهریزک اقدام به تزریق اسد و آزار سگ ها می کند، شهردار ...
کنایه علی ضیا به شهردار یک شهر مذهبی که شش فرزندش ساکن آمریکا هستند

کنایه علی ضیا به شهردار یک شهر مذهبی که شش فرزندش ساکن آمریکا هستند

کنایه علی ضیا به شهردار یک شهر مذهبی که شش فرزندش ساکن آمریکا هستند.
علت برکناری مدیرعامل دهه شصتی صندوق بازنشستگی چه بود؟ / آیا رئیس جمهور دخالت کرد

علت برکناری مدیرعامل دهه شصتی صندوق بازنشستگی چه بود؟ / آیا رئیس جمهور دخالت کرد

«هرچه امور صندوق بازنشستگی را شفاف‌تر می‌کنیم، فشارها و تخریب‌ها نیز بیشتر می‌شود. گام ...