تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۷
کد مطلب : ۴۰۷۱۵۱
در کارگاه آموزشی و توانمندسازی سازمان‌های مردم نهاد کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد

محمدی‌تبار: مدیریت افکار عمومی حین، قبل و بعد از بحران بزرگترین معضل کهگیلویه و بویراحمد / بحران جای تسویه حساب شخصی نیست / با یک آتش‌سوزی تمام کاندیداهای انتخاباتی بیانیه‌ی می‌دهند

۳
۰
محمدی‌تبار: مدیریت افکار عمومی حین، قبل و بعد از بحران بزرگترین معضل کهگیلویه و بویراحمد / بحران جای تسویه حساب شخصی نیست / با یک آتش‌سوزی تمام کاندیداهای انتخاباتی بیانیه‌ی می‌دهند
کبنا ؛کارگاه آموزشی و توانمندسازی سازمان‌های مردم نهاد استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور معاون سیاسی استاندار، مدیرکل امور اجتماعی استانداری و جمعی از مسوولان و مسوولان سازمان‌های مردم نهاد برگزار شد.
وحید محمدی تبار مدیرکل بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد در این کارگاه به فرهنگ سازی و مدیریت بحران اشاره کرد و گفت: در بحث مدیریت بحران، بزرگ‌ترین دغدغه و معضلی که وجود دارد و بنده معتقدم که باید روی آن کار شود، مدیریت افکار عمومی در حین بحران، قبل از بحران و بعد از بحران است که در استان ما به این نکته توجه زیادی نمی‌کنیم.
وی افزود: بعضی از روی عدم اگاهی و بعضی هم از روی کنجکاوی به این مسائل دامن می‌زنند. به طور مثال در بحث زلزله اخیر و حادثه هواپیما که من درود می‌فرستم به روح جانبختگان آن.
محمدی تبار در ادامه بیان کرد: نباید حوادث و بحران‌ها را محلی برای تسویه حساب‌های سیاسی و شخصی کنیم و به جای اینکه همکاری، همراهی و مدیریت بحران کنیم، دست به شایعه سازی بزنیم. شایعه توزیع کفن در هنگام زلزله اخیر شهرهای یاسوج و سی سخت نه تنها به بحران کمک نمی‌کند بلکه خود بحران ساز و به امنیت روانی مردم آسیب وارد می‌کند.
مدیرکل بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد در ادامه بیان کرد: رسانه‌ها و فضای مجازی باید با اطلاع رسانی و بالا بردن اگاهی مردم به مدیریت بحران کمک کنند نه اینکه خودشان هم بحران ساز شوند. لذا انتطار داریم رسانه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد در مواقع بحرانی کمک کار مدیران باشند و کمک کنند به کنترل بحران، تا مسوولان هم بحران را مدیریت کنند.
محمدی گفت: در هنگام حوادث و بحران باید سلسله مراتب رعایت شود، اما گاهی معکوس آن را می‌بینیم. بنده خودم 115، اورژانس، آتش نشانی، مسوول برق و گاز، گله و غله و همه چی شده‌ام.
وی در ادامه بر پرهیز از هر گونه اقدام غیرمرتبط تاکید کرد و گفت: وقتی یک آتش سوزی در یک مکان انجام می‌گیرد، تمام کاندیداهای انتخاباتی آن منطقه بیانیه‌ای می‌دهند.
مدیرکل بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد در ادامه به موقعیت شناسی و بصیرت مردم اشاره کرد و گفت: بعضی‌ها فک می‌کنند با فضا سازی دکتر احمدی استاندار، مهندس فیلی، محمدی تبار را می‌زنند. من خودم یه پا ژورنالیسم حرفه‌ام... ولی اینها به اعتماد عمومی مردم و امنیت روانی مردم در حین بحران آسیب می‌زنند مردمی که در بدترین شرایط جویی می‌آیند در ۲۲ بهمن با امام شهدا و رهبری بیعت می‌کنند.
محمدی تبار گفت؛ آیا یک رسانه یک اینستا، یک فعال مجازی از فرهنگ رانندگی، مدیریت سفر خانوارها، رعایت قانون توسط مسافران و رعایت هشدارها و موارد ایمنی سخن راند؟
ملت قدرشناس و آگاه ایران با یک اشاره رهبر معظم انقلاب اسلامی در این برف و باران می‌آیند و با آرمان‌های شهدا، امام شهدا و رهبر معظم انقلاب تجدید بیعت می‌کنند. ما همچنین مردمی داریم لذا بدون شک اگر لازم باشد مردم هم در بحران‌ها و حوادث کنار مسوولان هستند. ما نباید در این شرایط افکاری عمومی را به چالش بکشیم. این‌ها آفت‌اند.
نام شما

آدرس ايميل شما

علی
Iran, Islamic Republic of
دقیقا آفت این بحران ها استفاده بعضی از اشخاص در راستای منافع شخصی و سیاسی می باشد ،به عبارتی از اصل موضوع غافل شده و فقط این اتفاقات ابزاری برای تخریب و تسویه حساب سیاسی می شود،طرف اصلا آتش سوزی جنگل برایش اهمیتی ندارد اما برای تسویه حساب سیاسی به اندازه قطعنامه های سازمان ملل و شورای امنیت برای از بین رفتن یک درخت بر علیه اشخاص سیاسی بیانه و طومار وو .. صادر می کند ،متاسفانه با این طرز تفکر و تسویه حساب ها نه مشکلی حل می شود نه فرهنگ سازی صورت می گیرد نه بحرانی مدیریت می شود چون اصلا هدف این یاداشت ها و بیانیه های احساسی مدیریت بحران و پیشگیری در آبنده نیست
Iran, Islamic Republic of
که بخاد به بحران رسیدگی کنه . فقط میاد
هم شهری
Iran, Islamic Republic of
ولا قشنگ گپ ایزنی جناب معاون
۶ نفر از اخلالگران نظام اقتصادی در فارس به زندان محکوم شدند

۶ نفر از اخلالگران نظام اقتصادی در فارس به زندان محکوم شدند

 ۶ نفر از متهمین پرونده موسوم به کمپانی فایننشیال دردادگاه ویژه رسیدگی به جرائم  مفسدین ...
هشدار به افرادی که پروژه ناامیدسازی و اعتمادزدایی مردم را دنبال می‌کنند

هشدار به افرادی که پروژه ناامیدسازی و اعتمادزدایی مردم را دنبال می‌کنند

همچنین درخصوص مسئله آسیب‌های اجتماعی حاشیه تهران به‌عنوان پایتخت کشور باید بگویم؛ به ...
راي بودار كميته انضباطي عليه سرخابي‌ها

راي بودار كميته انضباطي عليه سرخابي‌ها

نکته جالب تقدير از دو کاپيتان پرسپوليس و استقلال و همچنين کريم باقري است. در بند دهم ...