کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

به مناسبت دهه فجر:

اجرای 40 برنامه متنوع در سطح ادارات و مدارس کهگیلویه و بویراحمد

8 بهمن 1397 ساعت 10:04

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد هم گفت: امسال ۲۰۰ سوادآموز علاوه بر فراگیری سواد با مهارت های icdl نیز آشنا می‌شوند.


مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد به اجرای ۲۰ برنامه از اول مهر تاکنون در مورد چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: 40 برنامه متنوع در سطح ادارات و مدارس در دهه فجر برپا می‌شود.
 در آئینی با حضور جمعی از اهالی شهر مارگون، مسؤولان-فرهنگیان، مربیان، سوادآموزان و جمعی از دانش‌آموزان آئین نخستین مرکز یادگیری محلی در شهر مارگون برگزار شد.
در این آئین مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: این مرکز سیزدهمین مرکز یادگیری محلی استان که با هدف ارائه آموزش‌های مهارتی در کنار سواد پایه راه‌اندازی می‌شود.
هادی زارع پور افزود: مهارت‌های زندگی، مهارت‌های اجتماعی، حقوق شهروندی و حرفه‌های تخصصی 4 بخشی است که در برنامه آموزشی این مرکز قرار دارد.
وی گفت: با مشارکت بیش از ۱۳ اداره و نهاد و دستگاه‌های اجرایی 40 نوع مهارت در این مرکز آموزش داده می‌شود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: در سال گذشته 8 مرکز راه‌اندازی و امسال نیز 8 مرکز در 2بخش دولتی- غیردولتی و مشارکتی در حال راه‌اندازی است.
وی همچنین به فعالیت‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی و تغییر شاخص سواد پس از فرمان امام راحل مبنی بر تشکیل نهضت سواد آموزی اشاره کرد و گفت: درصد باسوادی  استان در جمعیت ۶ سال به بالا در سال ۵۵ حدود ۳۱ درصد بود که هم اکنون به حدود ۸۵ درصد رسیده است.
وی به اجرای ۲۰ برنامه از اول مهر تاکنون در مورد چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: 40 برنامه متنوع در سطح ادارات و مدارس در دهه فجر برپا می‌شود.
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد هم گفت: امسال ۲۰۰ سوادآموز علاوه بر فراگیری سواد با مهارت های icdl نیز آشنا می‌شوند.
سید حمدالله خواهش‌نیک گفت: تا پایان امسال 3 مرکز یادگیری محلی در چرام- بهمئی و لنده ایجاد می‌شود.


کد مطلب: 406777

آدرس مطلب :
http://www.kebnanews.ir/news/406777/اجرای-40-برنامه-متنوع-سطح-ادارات-مدارس-کهگیلویه-بویراحمد

کبنانیوز
  http://www.kebnanews.ir