تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۱
کد مطلب : ۴۰۶۵۲۴

سرما و یخبندان در انتظار یاسوج

بارندگی و تگرگ به تأسیسات زیربنایی خسارت زد
۰
سرما و یخبندان در انتظار یاسوج
کبنا ؛بارش‌های اخیر به یک طرح سردخانه‌ای و چند گلخانه در شهر یاسوج خسارت زد همچنین آب‌گرفتگی معابر در شهرستان‌های یاسوج و کهگیلویه گزارش‌شده، که برخی جاده‌های روستایی براثر جاری شدن سیلاب تخریب شد.
وحید محمدی تبار مدیرکل دفتر بحران استانداری در نشست بحران بابیان اینکه گزارش‌هایی از مناطق مختلف استان مبنی بر بروز خسارت به دلیل بارندگی به ستاد مدیریت بحران استان ارسال‌شده است، گفت: همه فرمانداران موظف هستند تا هفته آینده خسارت‌های ناشی از بارندگی را برآورد و به این ستاد گزارش کنند، میزان خسارت‌های واردشده براثر بارندگی محاسبه و به وزارت کشور ارسال می‌شود.
200 میلیارد تومان اعتبار برای جبران خسارات ناشی از زلزله در استان دریافت شد، که ارسال به‌موقع گزارش‌ها کمک می‌کند تا بتوانیم اعتبار مکفی به‌موقع دریافت کنیم.
بیشترین بارش‌ها در شهر یاسوج به ثبت رسیده است، که وزش باد شدید با سرعت ۸۳ کیلومتر در ساعت نیز در یاسوج به ثبت رسید که منجر به بروز برخی خسارت‌ها در مناطق مختلف این شهر شد.
بعد از بارش‌ها شاهد یخبندان شبانه خواهیم بود و احتمال کاهش دما تا منفی ۱۰ درجه در یاسوج وجود دارد و در مناطق گرمسیری احتمال گردوغبار نیز دور از انتظار نیست.
۵۵۰ درصد بارش امسال نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش یافت.
رئیس شرکت توزیع نیروی برق استان هم با اشاره به اینکه تیم‌های امدادرسانی برق در مناطق مختلف طی این مدت در آماده‌باش کامل بودند، گفت: رعدوبرق و ورزش باد شدید منجر به قطعی برق در شهرستان‌های بویراحمد، دنا، لنده و شهرهای قلعه‌رئیسی، دیشموک، مارگون و چرام شد که به‌جز چند مورد که امکان وصل شبکه میسر نبود به رفع خاموشی اقدام شد.
خان پایه مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان بابیان اینکه همه محورهای ارتباطی استان باز است، گفت: گردنه بیژن به دلیل بارش برف سنگین مسدود است همچنین محورهای ارتباطی 100 روستا در استان نیز مسدود بوده که امکان بازگشایی این راه‌ها تا بعد از مساعد شدن هوا میسر نیست.
لدنی نژاد مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان گفت: به دلیل بارش‌های زیاد گل‌ولای به داخل برخی شبکه‌های آب‌رسانی نفوذ کرد که مأموران این اداره در برخی مناطق این معضل را برطرف کردند.
قطعی آب چندان در مناطق مختلف استان چشم‌گیر نبوده است به‌جز در برخی مناطق که آن‌هم به دلیل قطعی برق مخازن آب رخ داد.
 مدیر آب و فاضلاب روستایی استان بابیان اینکه بارش‌های اخیر منجر به قطعی آب در برخی مناطق روستایی شده است گفت: این روستاها تا وصل مجدد شبکه با تانکر آب‌رسانی می‌شوند.
شجایی پور مدیر معاونت خدمات شهری شهرداری یاسوج هم گفت: آب‌گرفتگی در 100 نقطه یاسوج به وقوع پیوست که با حضور به‌موقع مأموران شهرداری رفع شد.
عمده‌ترین علت آب‌گرفتگی معابر شهر یاسوج را عبور لوله‌های آب، گاز، کابل برق و فیبر نوری در مسیر جداول و کانال‌های بزرگ است.
سه پل شامل پل مهریان تا رودخانه مهریان، پل عیوض زاده تا شاه فرج‌الله و پل سوم بشار از معابر عبور سیلاب هستند که برای جلوگیری از بروز آسیب‌های احتمالی نیازمند تخصیص اعتبار هستند.
نام شما

آدرس ايميل شما

فرصت طلب یا اصلاح‌طلب؟!

فرصت طلب یا اصلاح‌طلب؟!

از اظهارات فعالان سیاسی اصلاح‌طلب این طور پیداست که اگرچه آن‌ها‌ به شدت مخالف با حضور ...
فیلم‌های تلویزیون در عید غدیر

فیلم‌های تلویزیون در عید غدیر

فیلم‌های «لیمو ترش»، «چک برگشتی»، «راننده»، «کفش»، «تصمیم»، «به قید قرعه»، «هتل بزرگ ...
تکنوکرات‌ها در مسیر تغییر!

تکنوکرات‌ها در مسیر تغییر!

اما مهم‌ترین موضوعی که به دنبال گفت‌وگوی اخیر دبیر‌کل حزب کارگزاران روشن نیست، دیدگاه ...